Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce - gdzie warto kupować?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tutaj na forum informacji, które z polskich sklepów są polecane i takiej informacji nie widzę...

 

Czytałem w internecie negatywne informacje o jednym ze sklepów, ale może to były informacje przesadzone...

 

Gdzie najlepiej kupować?

 

Moje subiektywne odczucia są mniej więcej takie (kolejność przypadkowa):

1. Delta Optical - ceny średnie, obsługa miła i bezproblemowa. Serwis średni ale tani. Mały b....l w opisach asortymentu. Szybkość kontaktu (odp. na email) średnia.

2. Astromarket - porządek w asortymencie i opisach, ciekawy asortyment zwłaszcza z górnej półki, serwis dobry, kontakt przyjazny dla klienta, czas reakcji sklepu na zapytanie bywa słaby: wolno odpisują albo wcale, ceny różnie.

3. Astrozakupy - serwis bardzo przyjazny dla klienta, ceny normalne, mam tylko dobre doświadczenia.

4. Fotozakupy - ceny często trochę niższe niż średnia, warto sprawdzić czy np jakiś filtr lub złączka nie jest trochę tańsza.

5. Teleskopy - główna zaleta niskie ceny - opinie na sieci nie są przesadzone więc warto sprawdzić przed zakupem, produkty pod własną marką TPL o jakości adekwatnej do ceny.

6. Planeta oczu - nie mam wielkich doświadczeń ale raz czekałem ponad miesiąc na towar Baadera w końcu oddali pieniądze.

7. Uniwersał - oprócz sklepu dostępne usługi odnośnie budowy obserwatoriów itp. Firma z tradycjami. Osobiście nie mam doświadczeń.

8. Astrokrak - ceny średnie, opinie na sieci różne, zaletą są dostępne modyfikacje fabrycznych produktów oraz możliwość usług na zlecenie.

 

Jakbym miał komuś polecać z wyżej wymienionych to bez wahania podałbym (kolejność alfabetyczna): Astromarket, Astrozakupy, Deltę i Fotozakupy

 

Każdy sklep ma jakieś mniejsze lub większe wpadki, dlatego trzeba uważać. Ważne jest jak potrafi rozwiązać ewentualne problemy. Handlowcom nie wierzy się na zapewnienia słowne, jeżeli coś obiecują to musi być na piśmie. Nie warto robić przedpłat na towar którego nie ma na stanie. W takim wypadku opcja pobrania przyspieszy często realizację i zapewni spokój. Opinie na sieci są wiarygodnym źródłem informacji. Klient ma zawszę rację :).

 

 

Niektóre zakupy warto robić w sklepach w EU (np. Telescope Express, APM, Explore Scientific Europe, Modern Astronomy itp.) albo w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Astrozakupy, bo dotrzymują słowa i sprawnie odpowiadają na emaile. Podobne doświadczenia mam z Deltą. Kontakt jest bardzo dobry i idzie się dogadać w różnych sprawach (np. niestandardowa wysyłka).

Próbowałem kilkakroć w Astromarkecie, ale nigdy mi się nic nie udało kupić, bo nic nie było od ręki a czas oczekiwania był dużo dłuższy od deklarowanego na stronie. Potem zaczęły się problemy z kontaktem i dałem sobie spokój. Kilka rzeczy kupowałem w Telescope Express - działają sprawnie i szybko, ale warto najpierw dopytać, czy towar jest na stanie, bo jeśli nie, to trzeba czekać. Na zasilacz akumulatorowy do C5DmII czekałem ze dwa miesiące (szczerze mówiąc, zapomniałem, że złożyłem zamówienie). W Astrokraku koszty wysyłki są zabójcze. Wyraźnie widać, że właściciel dorabia na nich, bo są dużo powyżej oferty dostępnej dla zwykłego śmiertelnika, a sklep internetowy, który z definicji sporo wysyła ma zwykle wynegocjowane indywidualne stawki.

Konkludując: Z polskich sklepów polecam Astrozakupy i Deltę. Na niemieckim Telescope Express też się nie zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.