Skocz do zawartości

Kratka na stackach Jowisza


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daje mi spokoju pojawiająca się kratka na stackach Jowisza po wyostrzeniu?

Może ktoś ma pomysł z czego to powstaje. Mnie się skończyły pomysły. (tam gdzie kratki wygląda jak by brakowało obrazy planety?)

Stack wyostrzony z AS! kamerka ASI120MM

conv_Jup_20140224_224245_g4_ap128.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ASI 120MC a więc kolorowej, identyczna kratka pojawia się po wyłączeniu debayeryzacji i widać ją już na etapie podglądu live.

 

W kolorowej jak ustawisz raw to normalne , też tak miałem w DBK , ale potem jak zdebajerujesz np, w Registaxe to ta kratka zniknie .

 

U mnie nie widac klatki na podgladzie ale wychodzi na fotkach obrobionych.

 

Zauważyłem że przy dłuższych ogniskowych i słabszym naświetleniu matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że przy dłuższych ogniskowych i słabszym naświetleniu matrycy.

 

A może to po prostu jest właściwość tych matryc CCD? Albo ich umocowania do płytki? Nie znam się za bardzo na tym, ale zdaje się, że chipy CCD są (przynajmniej w niektórych kamerach) przymocowane do płytki na takich kratownicach. W zwykłych warunkach oświetlenia to nie przeszkadza, jeśli natomiast światła jest mało, to ta kratownica się ujawnia. Mamy to samo u nas - na tym przykładowym obrazku jest meteor i Saturn (na dole):

 

20120229_014509s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu jest właściwość tych matryc CCD? Albo ich umocowania do płytki? Nie znam się za bardzo na tym, ale zdaje się, że chipy CCD są (przynajmniej w niektórych kamerach) przymocowane do płytki na takich kratownicach. W zwykłych warunkach oświetlenia to nie przeszkadza, jeśli natomiast światła jest mało, to ta kratownica się ujawnia. Mamy to samo u nas - na tym przykładowym obrazku jest meteor i Saturn (na dole):

 

attachicon.gif20120229_014509s.jpg

To nie to, kratka występuje po processingu obrazek w pierwszym poście.

 

 

Link do surowego klipu avi.

https://www.dropbox.com/s/i5o29mhk5fb4xgp/Jup_20140224_225531.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki efekt jedynie po resize w AI niektórymi metodami.

Jest efekt wyostrzania obrazu matrycy, wystarczy nieco powiększyć obrazek

metodą bilinear przed ostrzeniem fotki.

Pomógł delikatny resampling metodą Bicubic B-Spline w Pixie.

Ale i tak nie wiemy z czego to się bierze? więc to tylko półśrodek?

 

Metoda zastosowana do fotki z pierwszego postu po wyostrzeniu.

conv_Jup_20140224_224245_g4_ap128a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ASI 120MC a więc kolorowej, identyczna kratka pojawia się po wyłączeniu debayeryzacji i widać ją już na etapie podglądu live.

Bo to normalne jest przecież.

 

Podobne problemy miałem w Philip ToUcam po zastosowaniu WcRmac Set COLOR RAW mode. Moim zdaniem to wina niepoprawnej debayeryzacji i blurowanie tego to półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to normalne jest przecież.

 

Podobne problemy miałem w Philip ToUcam po zastosowaniu WcRmac Set COLOR RAW mode. Moim zdaniem to wina niepoprawnej debayeryzacji i blurowanie tego to półśrodki.

Główny temat dotyczy kamerki monochromatycznej ASI120MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.