Skocz do zawartości

PECPrep proszę o ocenę


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Rafał,

nie wiem czy poprawnie wpisałeś parametry do analizy logu. Wrzuciłem Twój log do PECprep'a, wybierając błąd RA, pixel 5,6um i 180mm ogniskowej szukacza i wychodzi mi +/- 1,8arcsek błędu. więc PE 3,6arcsec. Nie wiem jaką masz skalę na rejestratorze, ale 3,6 to powiedzmy jest w granicach normy... można by było podciągnąć go do 3 (+/-1,5).

 

Masz punktowe gwiazdy?

Jaką masz skalę rejestratora?

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie na biegun wpływa bardziej na oś deklinacji niż RA. Na RA głównie wpływa ziarnistość montażu, wyregulowanie, przeważenie i takie tam pierdoły. Jeśli oś DEC nie ucieka Ci bardzo w jedną stronę to znaczy, że biegun masz ustawiony zadowalająco - popracuj nad poprawnym wyregulowaniem.

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytania :-))

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej o gwiazdkach w sensie guide którego dotyczy wątek ;)

 

kudi145 proponuje Ci zapoznać się ze zrozumieniem z tym opisem - jest to minimum informacji które należy mieć:

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7xVahiJuEbkJ:www.celestia.pl/Guiding+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi jeśli chodzi o zasady guide to wiem jak to działa, chodziło mi jedynie o określenie z wykresu nad czym mam popracować aby było lepiej. Wcześniej nie było sensu nagrywania loga, ponieważ miałem zwykłą kamerę PGFirefly, ale gdy kupiłem coś lepszego, czyli QHY5, postanowiłem sprawdzić czy jest możliwość wycisnąć jeszcze więcej z mojego zestawu, najpierw jednak trzeba wiedzieć co poprawić i stąd ten wątek. Odpowiadając na Twoje pytanie - naświetlanie 2 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naświetlanie 2 sek.

 

Jeśli masz opaskowany montaż i dobrze ustawiony na polarną, to spokojnie możesz wydłużyć ten czas do 4-5 sekund, bo częściej korekty nie powinny być konieczne + ewentualne zmniejszenie agresywności i zwiększenie wartości min. move.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz opaskowany montaż i dobrze ustawiony na polarną, to spokojnie możesz wydłużyć ten czas do 4-5 sekund, bo częściej korekty nie powinny być konieczne + ewentualne zmniejszenie agresywności i zwiększenie wartości min. move.

 

Maksymalny czas naświetlania zależy od tempa zmiany PE i skali zestawu - z HEQ5 4-5 s może być zbyt dużo - trzeba zmierzyć lub sprawdzić doświadczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi, guidowane +/- 1,8arcsek to dobry wynik. Ja u siebie na montażu miałem +/- 1,5-1,8.

 

A czy przy imporcie danych do pecprepa skompensowaliście sobie DEC ??

 

A software called PECPrep can be used to analyze the PHD log file. It is important to check the compensate for star declination checkbox when importing the file, and enter the star's declination in the little box, otherwise the periodic error reported will be falsely small.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do sprawdzenia i potrzebny by był surowy log. Ale przy paskach nie powinno być dużych skoków.

 

Tempo nie zależy od pasków ani od łożysk bo to ziarnistość ale od ślimaka i ślimacznicy - na to nie ma bola (znaczy się jest ale nie hardware) :) Kiedy kolega skompensuje ten wykres to będzie widać jakie strome jest nachylenie wykresu - widać to też teraz (nie w liczbach) tylko trzeba wykres rozciągnąć ;)

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarnistość czyli błąd szybkozmienny to przekładnie i łożyska - i paski poprawiają ziarnistość.

Ślimak i ślimacznica to PE i tu mamy dwa parametry - wielkość i tempo - wielkość może być duża byle tempo zmiany było małe.

Jeżeli tempo jest duże to musimy stosować krótkie ekspozycje guidera aby korygować odpowiednio często. Jeżeli mamy zbyt krótkie naświetlanie to jest duży wpływ seingu i pętla się zamyka.

 

Oczywiście wszystko zależy od miejsca które focimy - focenie okolic Strzelca daje do myślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.