Skocz do zawartości

Lornetka Taiga 16x80 - pierwsze wrażenia


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby firma z Żywca była aż tak do przodu technologicznie względem innych, zachodnich firm? :shock: Nawet takachaszcze są daleko z tyłu (aczkolwiek Obewerk wraz z Deltą zaczynają dzielnie nadrabiać zaległości :rabbit: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

Marcinie, powiedz lepiej otwarcie, ile bierzesz prowizji od firmy Delta Optical, za te nieustanne peany pochwalne (balwochwalcze) na jej czesc??? :wymiotuje: Juz czytac tego sie nie da :evil: . Nudne :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquarius a dlaczego akurat od Delty skoro piszę też o Apogee, Barska, Oberwerk, Zeiss, Burgess, Synta, Canon, BPC, FotoClassic, Soligor etc.?

 

A wiesz jak załatwić tę prowizję bo nie wiem jak to się robi i na czym polega - od obrotów? ile procent jest sensowne? czy to ja czy Oni mi powinni to proponować? - wiesz nawet nowego noktowizora mi nie chcieli w Delcie sprzedać z takim rabatem jak wszystkim klientom m-Banku więc nie mam za dobrze... niewdzięcznicy. Widać Marek lepiej "kombinuje" jak kupił tak tanio 16x80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Delta wprowadziła m.in. niezłe i niedrogie Taigi dostępne dla niebogatych lub wręcz biednych miłośników. To przyczynek do upowszechniania astronomii miłośniczej w Polsce.

 

A gdybyś widział jak zachwalam np. swoją Syntę 8" Dobson za 1900zł - to dopiero fajny sprzęt z potężnymi możliwościami za niezbyt wygórowaną cenę. Nie znam poza ZRT teleskopu o lepszym stosunku możliwości/cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zlecenie Delty. Tylko że one są robione na Tajwanie jeżeli się nie mylę.

 

A z Celestronem i Meadami to jak jest, ha?

 

 

No, no jak, ha? Jak?

Żartuję. Owszem, Celestrony i Meady są robione gdzieś tam w dalekiej Azji, ale cały projekt, nadzór itd jest amerykański, isn't it? Tymczasem nie wyobrażam sobie, żeby firma Delta Optical sama projektowała lornetki, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co tak cichutko na temat testu "na żywym ciele gwiazd" za pomocą tej lornetki?  

Nie mogę się doczekać.  :wink:  

Dzisiaj mamy tak piękną noc, że może dzisiaj coś będzie z tych obserwacji i dowiemy się czy daje ona dobre obrazy?

Gdyby dawała dobre obrazy już by były o tym info.Kto zamieści nie pochlębną recenzję chcąc się pozbyć sprzętu ? :roll: Więc odpowiedż co do jakości obrazów z Taigi 16x80WA ,jak dla mnie nasówa się sama :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie koledzy że sam(i) we właściwym czasie i gronie przetestuje(my) lornetkę o której mowa (mówię o grupie silos). Teraz grzecznie sobie ona czeka na dobre warunki i jakiś wypad za miasto. Chyba nie chcecie testu z centrum Chorzowa.

 

Czytając wszystkie posty powyżej odechciewa mi się wstawienia jakichkolwiek komentarzy na temat tej lornetki, ale zrobię to tak tylko bedzie okazja bo przecież tyle "fachowców" czeka na opinię :lol:

 

Swojej nie sprzedaje i nie mam takiego zamiaru, wbrew tem co tu juz napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No cóż, permanentny brak jej recenzji na gwiazdach kładzie długi cień na jej jakości i renomie :wink:

 

Ps. Koledzy użytkownicy napiszcie wrwszcie czy to wóz czy przewóz i czy warto kupić czy lepiej omijać od razu z daleka bo jej brak recenzji jest bardzo negatywną recenzją jak na razie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,więcej cierpliwości.Najważniejsze ,że wiemy iż cyt:"Lornetka jest olbrzymia, a pudło w której przyjechało jest jeszcze kilka razy większe. Było wielkości 50x50x50 cm ! Całość przepięknie zapakowana i zasymapana tzw. "chipsami" styropianowymi " . Ja na więcej (recenzji made in Marek Substyk) juz nie liczę. Jak na 1 1/2 miesiaca, Napisał naprawdę sporo. :mrgreen: Może dla Marka nie ważne jak się kończy. :mrgreen: Byle zacząć. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.