Skocz do zawartości

Problem z Zainstalowaniem pluginu do platformy ASCOM


Destiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem Relay Box od MateuszaW.

Problem polega na tym gdy zainstalowałem platformę Ascom i instaluje plugin do (FT245 ASCOM Plugin) to wyskakuje błąd taki jak na zdjęciu .

2014-10-13_181807.jpg

 

Platformę pobrałem z stąd http://ascom-standards.org

A plugin z stąd http://qhy.narod.ru/index_eng.htm

 

Prosił bym o pomoc , bo bardzo zależy mi Guidingu.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc .

Edytowane przez Destiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że tak instalowałeś ascom

  1. Open the Control Panel
  2. Bring up the Programs and Features applet
  3. Click on the link "Turn Windows features on or off"
  4. Put a checkmark next to Microsoft .NET Framework 3.5.1
  5. Click OK and close out to Windows (this will enable the .NET Framework as required)
  6. Now install the ASCOM Platform. You should not apply any compatibility settings, neither before nor after installation.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była wina ASCOMa, to nic by nie działało. Błąd wyraźnie wskazuje, że w podanej lokalizacji nie masz dll-ki, nie wiem, jaka może być inna przyczyna. Zrób restart albo 2, może w końcu przejdzie. Kiedyś też miałem ten błąd ale był spowodowany właśnie brakiem pliku we właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, sprawdź, czy masz zainstalowany Net Framework 4.

A instalowałeś driver po wypakowaniu plików? Bez wypakowania może nie pójść.

Skoro odpalasz jako admin i uruchamiasz odpowiednią wersję (32 bit), to poza powyższymi nie mam już więcej pomysłów :(

Ja też miałem problemy z instalacją, ale mi wyskakiwał komunikat w samej konsoli. Ostatecznie nie wiem, co pomogło, ale się udało po różnych czary mary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była wina ASCOMa, to nic by nie działało. Błąd wyraźnie wskazuje, że w podanej lokalizacji nie masz dll-ki, nie wiem, jaka może być inna przyczyna. Zrób restart albo 2, może w końcu przejdzie. Kiedyś też miałem ten błąd ale był spowodowany właśnie brakiem pliku we właściwym miejscu.

W pierwszym wątku wyraźnie wskazał, którą wersje ASCOM pobrał i zainstalował. Ta, do poprawnej pracy potrzebuje zainstalowania Microsoft .NET Framework 4

Musi to zrobić - wyeliminuje jedną a może najważniejszą przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, błąd nie wskazuje na to, aby była to wina ASCOMa. Jakuby zadziałało po doinstalowaniu .NETa 4, to byłoby dziwne. Tak na prawdę ich instalator powinien wykrywać aktualną wersję i ewentualnie dociągać wymaganą.

Destiny, driver od FTDI do FT245 już zainstalowałeś? Bo bez tego RealyBox też nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, sprawdź, czy masz zainstalowany Net Framework 4.

A instalowałeś driver po wypakowaniu plików? Bez wypakowania może nie pójść.

Skoro odpalasz jako admin i uruchamiasz odpowiednią wersję (32 bit), to poza powyższymi nie mam już więcej pomysłów :(

Ja też miałem problemy z instalacją, ale mi wyskakiwał komunikat w samej konsoli. Ostatecznie nie wiem, co pomogło, ale się udało po różnych czary mary :)

Mam zaistalowany Net Framework 4 , odpalam jako admin i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, błąd nie wskazuje na to, aby była to wina ASCOMa. Jakuby zadziałało po doinstalowaniu .NETa 4, to byłoby dziwne. Tak na prawdę ich instalator powinien wykrywać aktualną wersję i ewentualnie dociągać wymaganą.

Destiny, driver od FTDI do FT245 już zainstalowałeś? Bo bez tego RealyBox też nie ruszy.

W podobnej sytuacji - tyle, ze z kamerka niedawno pomagałem. jak zainstalował pierwszy raz to musi to wgrać bo jak sterownik zostanie ,,kupiony" to i tak będzie się wszystko sypało, a FDI jak system nie załapał sam to tez jest potrzebny.

Kacper jak nie możesz znaleźć - daj mail to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destiny, driver od FTDI do FT245 już zainstalowałeś? Bo bez tego RealyBox też nie ruszy.

W przypadku Win7 driver FTDI pobiera się automatycznie i nic nie trzeba z tym robić.

 

Destiny, pliki masz wypakowane? Jest tam ten plik dll, który nie chce się załadować?

 

U mnie przy instalacji pomogło przeinstalowanie całego ASCOMa, ale skoro instalowałeś go na świeżo, to nie ma to raczej sensu, choć warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.