Skocz do zawartości

mgławica Meduza


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

kadr mógłby być lepszy ale tak już wyszło ;)

 

Ustawiałeś na dwie jasne gwiazdki ? :)

 

Szybko zaatakowałeś "końcówkę" zimy. W sumie to już tak mamy od kilku lat że jak astrofotograficzna pogoda się kończy na początku grudnia to potem wracamy do "pracy" w marcu i łapiemy uciekającą zimę..

 

Swoją drogą czy to juz szeroki kadr ? Może nigdy nie dyskutowaliśmy o tym ale dla mnie kai11000+FSQ to nie jest jeszcze szeroki kadr. Ustaliłem że taką wirtulaną granicą jest pełna klatka z ogniskową 200mm. Od 300 w gore to już tzw DSy :)

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałeś na dwie jasne gwiazdki ? :)

 

Szybko zaatakowałeś "końcówkę" zimy. W sumie to już tak mamy od kilku lat że jak astrofotograficzna pogoda się kończy na początku grudnia to potem wracamy do "pracy" w marcu i łapiemy uciekającą zimę..

 

Swoją drogą czy to juz szeroki kadr ? Może nigdy nie dyskutowaliśmy o tym ale dla mnie kai11000+FSQ to nie jest jeszcze szeroki kadr. Ustaliłem że taką wirtulaną granicą jest pełna klatka z ogniskową 200mm. Od 300 w gore to już tzw DSy :)

 

dokładnie :) ustawiałem na 2 gwiazdki, skąd wiedziałeś ?

w marcu to już ciężko będzie łapać ten obiekt, ja już wtedy łapię apetyt na galaktyki ;)

do tematu dołożę pewnie jeszcze L ale to w następnym sezonie

 

Mi tam ten kadr się podoba, fajnie się to komponuje. A co się stało z tą prawą jasną gwiazdą? Jakieś takie dziwne spajki wyskoczyły.

 

tak mi FSQ 'złamał' światło, co ciekawe tylko w czerwonym kanale, nie znęcałem się nad tymi jasnymi gwiazdami, zostawiłem bez jakiejś specjalnej obróbki ;)

obawiam się, że na halo to już tylko filtry Astrodona pomogą

 

To tylko od nas zależy, od nas znaczy społeczności. Aaa tam... to nie ma znaczenia - ja po prostu widziałem tę pracę w innym dziale

Piotr oczywiście tutaj decyduje i gdzie da tam będzie :)

 

macie rację, do tej pory foty z tego zestawu zawsze wrzucałem w głęboki kosmos, prośba do Moda o przeniesienie

Edytowane przez piotrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ja mam filtry Baadeera i halo występuje wyłącznie na Ha... a ten nasze FSQ rzeczywiście wyczyniają takie cuda ze spajkami , ale wygląda to sympatycznie :D kiedyś był cały wielopostowy wątek analizujący ten FSQowskie spajki. Na którymś z zagranicznych forum mądry w temacie wytłumaczył, że to efekt korektora ( układu) optycznego Petzvala... No i w ten sposób społeczność zaakceptowała spajki z FSQ na takiej samej zasadzie jak spajki z Newtonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyjmy sie faktom, poniżej klatki z poszczególnych kanałów przez filtry Baadera 2" z zaaplikowanym delikatnie DDP:

 

Ha

 

RZ_HA_MASTER.JPG

 

R

 

RZ_R_MASTER.JPG

 

G

 

RZ_G_MASTER.JPG

 

B

 

RZ_B_MASTER.JPG

 

 

a tutaj mamy obrazek rejonu omikron Persei, który w ubiegłym roku pokazywałem na Forum, kanal luminancji zrobiony filtrem Astrodon Gen II serii I (do matryc KAI) 1,25" popularnym EDkiem 80/Atik 460

 

L_Omikron_Pers_v2.jpg

 

 

poniższe Plejady też były robione przez Astrodona EDkiem/Atikiem

 

M_45_2013_LRGB_final.jpg

 

 

a na koniec Sadr przez FSQ i filtry RGB Baadera

 

Sadr.jpg

 

wnioski niech każdy wyciągnie sam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.