Skocz do zawartości

Debayeryzacja Canona


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam wypowiedz kolegi :-)

Jak na razie to drapanie odpowiednim narzędziem.

 

Nie którzy polerują , ale nie zdradzają jakiej pasty używali.

 

Ja drapałem w EOS30D . Są rysy, ale flaty je niwelują.

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba nie jest mi dane zakończyć operację sukcesem. Chyba podczas zalewania przewodów któryś musiał się uszkodzić, bo przy próbie zrobienia zdjęcia lub włączenia LV wywala mi Err99. Co ciekawe, jak próbuję robić zdjęcie, to wywala błąd i dodatkowo migawka zaczyna klapać, jakby serię robiła i nie zatrzymuje jej nawet wyłączenie aparatu. Dopiero wyciągnięcie baterii pomaga.

Jest jeszcze cień nadziei, że to gdzieś zwarcie się zrobiło, więc zalałem matrycę IPA, poczekam, aż odparuje i może coś się naprawi. Choć szczerze mówiąc, straciłem nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest mi dane zakończyć operację sukcesem. Chyba podczas zalewania przewodów któryś musiał się uszkodzić, bo przy próbie zrobienia zdjęcia lub włączenia LV wywala mi Err99. Co ciekawe, jak próbuję robić zdjęcie, to wywala błąd i dodatkowo migawka zaczyna klapać, jakby serię robiła i nie zatrzymuje jej nawet wyłączenie aparatu. Dopiero wyciągnięcie baterii pomaga.

Jest jeszcze cień nadziei, że to gdzieś zwarcie się zrobiło, więc zalałem matrycę IPA, poczekam, aż odparuje i może coś się naprawi. Choć szczerze mówiąc, straciłem nadzieję.

Ja miałem dokładnie takie samo zjawisko jak odwrotnie podłączyłem taśmę płyta główna - płytka sensora. Fizycznie da się podłączyć ale nie spełnia swojej funkcji i jest tak jak piszesz. Rozcięcie ma być chyba u góry.

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie takie samo zjawisko jak odwrotnie podłączyłem taśmę płyta główna - płytka sensora. Fizycznie da się podłączyć ale nie spełnia swojej funkcji i jest tak jak piszesz. Rozcięcie ma być chyba u góry.

 

Kuba

 

Sprawdzałem i podłączone było dobrze. Dla pewności podłączyłem w dwóch różnych aparatach i dzieje się to samo. Dla drugiej matrycy aparat działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testowe światło Canona 40D cooled BW

Opis modyfikacji aparatu tutaj : http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=105&t=5086

 

Galaktyki M59 i M60 w Pannie

Nie ma rewelacji bo mało materiału. Ważne że modyfikacja się udała :-)

 

SW 150-750 / EOS 40D BW / filtr CLS / 10x300 / ISO 800

M60.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testowe światło Canona 40D cooled BW

Opis modyfikacji aparatu tutaj : http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=105&t=5086

 

Galaktyki M59 i M60 w Pannie

Nie ma rewelacji bo mało materiału. Ważne że modyfikacja się udała :-)

 

SW 150-750 / EOS 40D BW / filtr CLS / 10x300 / ISO 800

Super że się zakończyło sukcesem. Ponieważ też zastanawiałem się nad "drapaniem" a mam podobny sprzęt (chłodzony 450d, niebieski SW150/750, mam CLS ale nie dam rady go załozyć) może byśmy porównali wyniki na tym samym obiekcie (choć nie wiem nawet w jaki sposób porównać wyniki!)? Jak byś coś pstrykał to daj znać - przy odrobinie pogody zrobię to samo na tych samych parametrach i się podzielę.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie założysz CLSa ??

Nie dam rady/za dużo roboty - przód mojego "aparatu" wygląda tak jak na zdjęciu - komorę aparatu uszczelnia filtr UV/IRcut.

Tutaj (i niżej) trochę więcej informacji na ten temat.

Jeśli pojawią się możliwości spróbuję M60.

 

Kuba

DSC_0313m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M60: SW150/750, MPCC, 450d mod @-12*C, ISO 800, 300s, zaświetlone niebo (ze wsi).

 

Jpeg

https://www.dropbox.com/s/abe75ah5w973boa/Single_0004.JPG?dl=0

 

Raw

https://www.dropbox.com/s/8r0sawwivyhaept/Single_0004.CR2?dl=0

 

W załączeniu surowy jpeg - cała klatka - połowa rozdzielczości.

 

Kuba

 

Edit:

Stan nieba taki że gołym okiem widoczne pojaśnienie od Melotte 111, chwilami zerkaniem pojedyncze gwiazdy z gromady (nie najgorzej).

 

Single_0004r.jpg

Edytowane przez kuba_527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.