Skocz do zawartości

Kamera Orion StarShoot G3 Color


Darkooo

Rekomendowane odpowiedzi

Mały czip ,wielki piksel , a z tego co widzę to masz sporą "armatkę".Też się zastanawiałem nad tą kamerką , ale trafiła mi się używka o podobnych parametrach tylko mono , a dokładnie SX MX-716. Trafić dwa razy tak samo w ten sam obiekt to jest sztuka ! Używkę bym kupił , nowa za droga uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kamerce jest coś w tym stylu , ale nie korzystam z tego. Polega to (o ile dobrze zrozumiałem) na tym , że co drugi piksel pracuje jako guider , a reszta jako kamera główna.Jednak w takim przypadku rozdzielczość fotki jest dwa razy mniejsza. Jeśli max rozdzielczość wynosi 752x582 , to przy korzystaniu z opcji guidowania już tylko 376x291. Gra nie warta świeczki moim zdaniem , taki bajer żeby namącić w głowie.

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kamerce jest coś w tym stylu , ale nie korzystam z tego. Polega to (o ile dobrze zrozumiałem) na tym , że co drugi piksel pracuje jako guider , a reszta jako kamera główna.Jednak w takim przypadku rozdzielczość fotki jest dwa razy mniejsza. Jeśli max rozdzielczość wynosi 752x582 , to przy korzystaniu z opcji guidowania już tylko 376x291. Gra nie warta świeczki moim zdaniem , taki bajer żeby namącić w głowie.

Co to za magiczna kamerka? Moim zdaniem to raczej niemożliwe, musiałeś coś pomieszać. Może chodzi o binning? Ale kto wie, czasem różne nowinki mnie zaskakują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za magiczna kamerka? Moim zdaniem to raczej niemożliwe, musiałeś coś pomieszać. Może chodzi o binning? Ale kto wie, czasem różne nowinki mnie zaskakują :)

Starlight Xpress MX716 , ale tak jak wspomniałem , nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem angielską instrukcję,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za magiczna kamerka? Moim zdaniem to raczej niemożliwe, musiałeś coś pomieszać. Może chodzi o binning? Ale kto wie, czasem różne nowinki mnie zaskakują :)

Starlight Xpress MX716 , ale tak jak wspomniałem , nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem angielską instrukcję,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICX249AL to matryca z przeplotem, która może oddzielnie obsługiwać wiersze parzyste od nieparzystych. To stosuje się w kamerach CCTV, a nie w większych matrycach do normalnej fotografii. Po prostu kupujesz zewnętrzny guider i jakąś porządną kamerę do fotografii DS, albo jesteś zmuszony do używania praktycznie tylko tej małej matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MX716 i z tego co zrozumiałem z instrukcji, to zczytywanie co drugi piksel dotyczy wybranego fragmentu martycy np. 100x100 pix. w którym znajduje się gwiazda prowadząca. Potem taką zmianę jasności na fotce koryguje się flatem.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr i Riklaunim mają rację w tym co piszą . Jeśli kogoś to dokładnie interesuje to mogę wstawić fragment angielskiej instrukcji z kamerki. Sam nie podejmę się przetłumaczyć tego ze 100% fachowością. Fakt jednak , że można focić i guidować jednocześnie kamerką SX MX-716. Możliwe , że każda kamerka z przeplotem jest zdolna do tego , kwestia oprogramowania

Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.