Skocz do zawartości

Robię kalendarzyk na 2016 rok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem w trakcie tworzenia kalendarzyka na 2016 rok, który ma wyglądać w formie dużego plakatu (rozmiar A2). Początkowo zamierzałem zrobić samą mozaikę z zaćmienia Słońca, jednak trochę się zmieniło. Pozostało mi jeszcze podpisać każde zdjęcie wstawiając godzinę i stopień zakrycia.

 

To, co widzicie, to mozaika z zaćmienia Słońca widocznego u nas w 2015 roku. Każde zdjęcie robiłem mniej więcej co minutę (+/- 20 sekund). Robione Canonem EOS 60D z ogniskowej 300mm.

 

Myślę też o sprzedaży takich plakatów. Co według Was powinienem dodać, usunąć, a co zmienić? Czy byliby jacyś chętni? Drukowanie plakatów o rozmiarze A2 trochę kosztuje, a w masowych ilościach wychodzi znacznie taniej.

Kalendarz-miniaturka.jpg

Kalendarz-w-powiększeniu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zaćmienie Księżyca będzie tylko 3-4 dni przed rozpoczęciem studiów, więc nie będę miał za bardzo czasu doklejać wszystkie zdjęcia po kolei. Zresztą na to zaćmienie mam już ustalony konkretny plan - w trakcie będą zwykłe zdjęcia, mozaiki, filmiki, a nawet jedno zakrycie gwiazdy przez Księżyc. Będą zbyt duże odstępy, a każde zdjęcie miałoby odstęp nawet 10 minut. To raczej za dużo.

 

Właśnie pracuję nad ważniejszymi zjawiskami astronomicznymi, które będą widoczne w tym roku. Zrobiłem trochę miejsca na dole i tam będą zamieszczone. Chciałbym jeszcze dokleić zdjęcia Księżyca obok dat (określające fazy), zaznaczyć na czerwono dni świąteczne. Podkręcić kolor słoneczek też przydałoby się, bo wygląda jakoś szarawo. Bo na razie kalendarz jest "średnio astronomiczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym drukowaniem to zrobiłbym tak, że zamówiłbym ileś tam sztuk (50-100), do tego tuby i bym powysyłał. Najpierw musiałbym przygotować orientacyjną cenę plakatu (plakatów, jeśli więcej niż 1) i dopiero wtedy spróbować znaleźć chętnych. Cena plakatu, tuby i wysyłki musi być dokładnie wyliczona, aby nie było wpadki :) Pomyślę nad większymi formatami niż A2 (choć jest to już bardzo duży) w zależności od uzyskanej ceny i potrzeb osób. No właśnie, osób - o ile tacy się pojawią.

 

Tymczasem ostateczna forma plakatu ukończona. Tylko niewielkie zmiany mogą się pojawić (raczej kosmetyczne). Więcej informacji wkrótce.

Kalendarz (miniaturka).jpg

Kalendarz w powiększeniu 1.jpg

Kalendarz w powiększeniu 2.jpg

Kalendarz w powiększeniu 3.jpg

Edytowane przez LibMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.