Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcie Mgławica Płomień i Koński łeb z miasta


RAV7766

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na użyty sprzęt, to czasy faktycznie bardzo dobre. Poszukaj sobie w googlu zdjęć tych obiektów i przyjrzyj się ich kolorystyce. Kontroluj też na bieżąco histogram, masz przesunięty kanał czerwony, stąd zdjęcie jest całe czerwone, także tło. Na plus nie wycięcie tła do czarnego, choć dla tego obiektu spokojnie może być jeszcze jaśniej, nawet w okolicach 25 jednostek, tutaj zależy od ilości szumu.

I chyba zapisałeś ze zbyt dużą kompresją, widać artefakty i niewielki rozmiar zdjęcia.

Bardzo dobrze, że masz ogarnięty sprzęt, więc materiał zawsze się znajdzie. Teraz tylko ćwiczyć obróbkę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na użyty sprzęt, to czasy faktycznie bardzo dobre. Poszukaj sobie w googlu zdjęć tych obiektów i przyjrzyj się ich kolorystyce. Kontroluj też na bieżąco histogram, masz przesunięty kanał czerwony, stąd zdjęcie jest całe czerwone, także tło. Na plus nie wycięcie tła do czarnego, choć dla tego obiektu spokojnie może być jeszcze jaśniej, nawet w okolicach 25 jednostek, tutaj zależy od ilości szumu.

 

 

Próbowałem bez filtra ale klatki miałem kompletnie za jasne by uzyskać coś konkretnego . Przeczesuje od X czasu wszystkie fora oczywiście i oglądam turtoriale ale wiadomo inaczej to wychodzi w praktyce :) raz lepiej raz gorzej :) Więc nauki wiele mnie jeszcze czeka i wydatków :) Co do czasów sam jestem zaskoczony ze tyle udaje mi się wyciskać :) nad perfekcyjnym justowaniem lunetki spędziłem cały tydzień i opłacało się :) próbowałem również przy -15 mrozie ale niestety max 1,30min bez poruszenia ... montaż za słaby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje jeszcze jedno zdjęcie M42 wykonane z tego samego sprzętu . Było to 2 tyg po zakupie i bez filtra UHC-E . Filtr posiadam dopiero od tygodnia i mam nadzieje ze M42 z użyciem jego będzie znacznie w naturalnych kolorkach :) 20x180s iso 800

pomysl nad usunieciem zieleni ze zdjecia, np HLVG lub SCNR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr posiadam dopiero od tygodnia i mam nadzieje ze M42 z użyciem jego będzie znacznie w naturalnych kolorkach :)

To tak nie działa :) Z filtrem naturalne kolory będzie uzyskać znacznie trudniej, niż bez niego. A to dlatego, że USC-S przepuszcza głównie czerwony i zaburza balans kolorów. Filtr poprawi ilość widocznych szczegółów w tle, ale kolor popsuje. Musisz dużo nad tym popracować, żeby kolor z filtra był naturalny.

Na obu zdjęciach masz praktycznie tylko czerwony kolor, brak pozostałych. O ile z filtrem jest to w miarę zrozumiałe, to bez filtra tak nie powinno być. Popracuj nad tym.

 

Też jestem pełen podziwu takich czasów na EQ3-2 z 6" bez guidingu. Poza kolorem popracuj też nad innymi rzeczami w obróbce - podszedłeś zbyt ostro, spróbuj delikatniej to obrobić.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa :) Z filtrem naturalne kolory będzie uzyskać znacznie trudniej, niż bez niego. A to dlatego, że USC-S przepuszcza głównie czerwony i zaburza balans kolorów. Filtr poprawi ilość widocznych szczegółów w tle, ale kolor popsuje. Musisz dużo nad tym popracować, żeby kolor z filtra był naturalny.

Na obu zdjęciach masz praktycznie tylko czerwony kolor, brak pozostałych. O ile z filtrem jest to w miarę zrozumiałe, to bez filtra tak nie powinno być. Popracuj nad tym.

 

Też jestem pełen podziwu takich czasów na EQ3-2 z 6" bez guidingu. Poza kolorem popracuj też nad innymi rzeczami w obróbce - podszedłeś zbyt ostro, spróbuj delikatniej to obrobić.

 

Z tym macie racje panowie i rzeczywiście zauważyłem zielony kolor po fakcie . Za bardzo drastycznie traktuje zdjęcia , nigdy nie miałem do czynienia z PS i za szybko chce to zrobić :/ będę się starał teraz to powoli i dokładnie robić jak mówisz. Z tymi czasami naświetlania różnie bywa :) ale to nie prawda ze przy eq3-2 przy takiej tubie można naswietlać max 2 min. Wystarczy się przyłożyć trochę i przygotować a efekty są :) oczywiscie w planach mam pomału rozbudowywać wszystko :) będzie pogoda to ustrzelę od razu m42 z nowym filtrem i zobaczę :) oczywiście nie nastawiam sie na wielkie wow ! :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3latach powinieneś zacząć w miarę płynnie ogarniać PS

Sa do niego różne przydatne astro akcje, ale na nie jeszcze masz czas.

 

Zrob kilka roznych wersji tego samego zdjęcia i wrzuc na forum.

 

Warto zapisywać sobie każdy wykonany krok (szczególnie przydatne dla początkującychpoczątkujących) aby mieć wgląd w swój workflow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.