Skocz do zawartości

AZ-EQ6 gdzie plus i minus


astrofan1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebna pomoc jak w temacie. Gdzie jest plus w gniezdzie montazu?

Rozebralem dodany kabel zasilania do zapalniczki samochodowej gdzie plus powinien byc srodkowym bolcem a jest odwrotnie. Chce podlaczyc zasilacz od laptopa i nie chce czegos usmazyc. Czy montaz jest przed taka sytuacja zabezpieczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że "gdzie plus powinien być środkowym bolcem a jest odwrotnie"????

 

W zapalniczce samochodowej PLUS zawsze jest na bolcu środkowym (czyli żyła podłączona do tego bolca będzie PLUSEM) natomiast jak jest połączony montaż to inna kwestia i jest to opisane na gnieździe zasilającym AZ-EQ6.

 

Gniazdo AZ_EQ6-GT.PNG

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebna pomoc jak w temacie. Gdzie jest plus w gniezdzie montazu?

Rozebralem dodany kabel zasilania do zapalniczki samochodowej gdzie plus powinien byc srodkowym bolcem a jest odwrotnie. Chce podlaczyc zasilacz od laptopa i nie chce czegos usmazyc. Czy montaz jest przed taka sytuacja zabezpieczony?

 

A zdajesz sobie sprawę, że zasilacze do laptopów nie mają 12V na wyjściu, tylko np. 19V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki wam za odpowiedzi. Ten rysunek wcale nie jest taki oczywisty dla mnie. W instrukcji obslugi monta sa dwa. Ten ktory pokazales oraz montaz z gniazdem ale w lustrzanym odbiciu i teraz nie wiedzialem czy na zalaczonym przez Ciebie rysunku pokazana jest wtyczka czy gniazdo. Narobilo mi to metliku bo mozna sie pomylic raz. Na szczescie gdzies w sieci znalazlem ze pin nr 2 na wtyczce to plus i po klopocie. Odkrecilem tez plytke z gniazdami i kolor czerwony kabla takze mnie uspokoil. Mogli tak odrazu i by nie bylo domyslan.

Co do zasilacza to tez nie eksperymentowalem. W instrukcji napisano iz dla 12V powinno byc 4A a dla max 16V odpowiednio 2,5A. Ja trafilem na taki co ma 15V na 3,5A i wszystko chodzi.

Wiem ze moze powinienem nastepne pytanie zadac w innym dziale ale montaz ma luzy na obydwu osiach. Chodzi o tzw backlash? Nie jest to duze ale da sie wyczuc. Mozna cos z tym zrobic czy sie nie przejmowac.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapaskowanym NEQ6 luzy są tak małe, że w obserwacjach optycznych żadna regulacja backlash nie jest potrzebna. Przy robieniu zdjęc z gudingiem guiding ma automatyczną kompensację luzów. Sugerowałbym najpierw spróbować wyregulować luzy na montażu a potem dopiero kompensować pilotem. Tylko oczywiście nie za ciasno, bo będzie duże szybsze zużycie przekładni i ewentualne zacięcia montażu ...

 

Dodam - jestem początkujący, więc niech swoje trzy grosze dodadzą bardziej doświadczeni ...

 

Edytowane przez DexterX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.