Skocz do zawartości

M100 w pannie


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy test AZ EQ5GT, bez guide. 120 x 50 sek, SW 130/650 PDS + Flattener SW, EOS 40D, ISO 1200. Całość z mocno zaświetlonych Łomianek. Jak sie pozbyć tych przebarwień z drugiego zdjęcia?

 

m100 1900.jpg

 

I wersja ciut mocniej wyciągnięta krzywymi ale już z odszumianiem i filtrem NLV noise w fittswork:

 

m100 1900.jpg

Edytowane przez Kirien
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

I u mnie to samo jest jak w 07 marca przy świetle księżyca cykałem fotki dla M1 i również mam takie paski i nie mogę się ich pozbyć ... darki , biasy i flaty były również :) Jak księżyc już zaszedł to strzelałem już w inny obiekt i wszystko wyszło bez problemu tzn bez tych pasków . Jest to fotka 31 x 250s . wyciągnieta tylko krzywimi i poziomami i szkoda mi tak zostawić ten materiał . Może ktoś zaradzi jak dla mnie i KIRIENA usunąć te paski z fotek ?

m1_2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce aparatów mają nieliniowy początek charakterystyki i pewnie jeszcze inne dodatkowe problemy, które powodują że w miejscach słabo naświetlonych (do około 25%) szum kolorowy jest duży. Wystarczy naświetlać zdjęcia dłużej (by pik histogramu był powyżej tych 25%) i wtedy jest już inna bajka. Dłuższe naświetlanie to też większy/lepszy sygnał i nie trzeba aż tak "wyciągać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce aparatów mają nieliniowy początek charakterystyki i pewnie jeszcze inne dodatkowe problemy, które powodują że w miejscach słabo naświetlonych (do około 25%) szum kolorowy jest duży. Wystarczy naświetlać zdjęcia dłużej (by pik histogramu był powyżej tych 25%) i wtedy jest już inna bajka. Dłuższe naświetlanie to też większy/lepszy sygnał i nie trzeba aż tak "wyciągać".

Kurcze szkoda bo całkiem przyzwoite zdjęcie by wyszło a z takimi pasiakami to odpada i mnie drażnią tylko .. a z czasami nie mogę już sobie pozwolić na więcej bo to bez guide i te 250 s. to już max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy test AZ EQ5GT, bez guide. 120 x 50 sek, SW 130/650 PDS + Flattener SW, EOS 40D, ISO 1200. Całość z mocno zaświetlonych Łomianek. Jak sie pozbyć tych przebarwień z drugiego zdjęcia?

 

attachicon.gifm100 1900.jpg

 

I wersja ciut mocniej wyciągnięta krzywymi ale już z odszumianiem i filtrem NLV noise w fittswork:

 

attachicon.gifm100 1900.jpg

spróbuj w photoshopie skopiować całą fotkę potem plik-nowy-ok i wklej połącz warstwy potem stemplem pozakrywaj galaktykę i wieksze gwiazdy następnie (im więcej gwiazd zasłonisz tym lepszy efekt będzie)

filtr rozmycie gaussowskie i ustaw 16-25 potem szum i mediana też kolo 22

następnie wróć do właściwej fotki i obraz- zastosuj obraz- i źródło zmien na nowy mieszanie na odejmij i pobaw się przesunięciem

mi na szybko w twoim jpg wyszło tak można jeszcze sie pobawić potem w barwę i nasycenie

post-22208-0-01168300-1458328389_thumb.jpg

Edytowane przez coper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj w photoshopie skopiować całą fotkę potem plik-nowy-ok i wklej połącz warstwy potem stemplem pozakrywaj galaktykę i wieksze gwiazdy następnie (im więcej gwiazd zasłonisz tym lepszy efekt będzie)

filtr rozmycie gaussowskie i ustaw 16-25 potem szum i mediana też kolo 22

następnie wróć do właściwej fotki i obraz- zastosuj obraz- i źródło zmien na nowy mieszanie na odejmij i pobaw się przesunięciem

mi na szybko w twoim jpg wyszło tak można jeszcze sie pobawić potem w barwę i nasycenie

stemplem gwiazdy - slabo to widze....

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson tak dla informacji to jest tworzenie sztucznego flata, jak najbardziej jestem za zebraniem dużej ilości materiału ale jak ktoś chce popracować na tym co ma, to po co mu tak przebarwione zdjęcie? a co do traktowania stemplem gwiazd to ma to na celu właśnie ukrycie ich po to żeby ich nie skieraszować,

a metod na usuwanie gradientu i kolorowego szumu jest dużo ja dałem najszybszą opcję, która dała koledze taki efekt o jaki pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.