Skocz do zawartości

Celestron Advanced VX 9,25 SCT


STEM

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem nowy na forum.nie mam żadnego praktycznego doświadczenia. Od miesiąca jestem posiadaczem Celestrona Advanced VX 9,25 SCT. Czekam na warunki pogodowe, które w Toruniu są fatalne. Proszę o pomoc w dwóch sprawach.

1. Jak zamontować wyciąg Crayforda do tego teleskopu? Próbowałem w pierwszej kolejności bezpośrednio do tubusa /zamiast visual backa, i za cholerę nie wiem jak połaczyć go z kątówką. Wyciąg Crayforda jest z mikrofocuserem i w zasadzie potrzebny tylko do visuala - chodzi o ostrość z uwagi na bujające się lustro.

2. Proszę o opinię jak wygląda zmiana światłosiły w tym teleskopie z f10 na f6,3 i co do tego potrzebne.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pogodnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Jestem nowy na forum.nie mam żadnego praktycznego doświadczenia. Od miesiąca jestem posiadaczem Celestrona Advanced VX 9,25 SCT. Czekam na warunki pogodowe, które w Toruniu są fatalne. Proszę o pomoc w dwóch sprawach.

1. Jak zamontować wyciąg Crayforda do tego teleskopu? Próbowałem w pierwszej kolejności bezpośrednio do tubusa /zamiast visual backa, i za cholerę nie wiem jak połaczyć go z kątówką. Wyciąg Crayforda jest z mikrofocuserem i w zasadzie potrzebny tylko do visuala - chodzi o ostrość z uwagi na bujające się lustro.

2. Proszę o opinię jak wygląda zmiana światłosiły w tym teleskopie z f10 na f6,3 i co do tego potrzebne.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pogodnego nieba

 

Jeżeli tylko do visuala, to bujające się lustro nie powinno stanowić problemu i wyciąg nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale...

Masz wyciag ... OK.

ale czy wyciag ma gwint SCT? Jesli tak to nie potrzebny ci visual back. Wywalasz go i wkrecasz wyciag bezposrednio w gwint na tubie.

 

A jesli tylko do visuala to moze lepiej sama katowke wkrecic w tubus , tylko musisz miec katowke z gwintem SCT.

Ja do visuala uzywam samej kątowki a jak chce pofocic to wkrecam wyciag.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.