Skocz do zawartości

NGC-6820


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy obiekt ale to podejść nie jest jeszcze dobre - kolor wygląda na syntetyczny a gwiazdki wyglądają jak wklejone i nawet te jasne zabarwione na czerwono - ja osobiście bym się kierował w tą stronę: http://www.baskies.com.ar/PHOTOS/NGC%206823%20LHaRGB.htm

ale do tego trzeba mię dobre RGB a Twoje zdaje się jest z miasta ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy obiekt ale to podejść nie jest jeszcze dobre - kolor wygląda na syntetyczny a gwiazdki wyglądają jak wklejone i nawet te jasne zabarwione na czerwono - ja osobiście bym się kierował w tą stronę: http://www.baskies.com.ar/PHOTOS/NGC%206823%20LHaRGB.htm

ale do tego trzeba mię dobre RGB a Twoje zdaje się jest z miasta ;(

 

Z całym szacunkiem, ale w ten deseń nie pójdę na pewno. Zdjęcie z Twojego linku jest słabe.

 

Kolor jest syntetyczny bo nadałem go sztucznie . Co do gwiazdek to masz rację, nie mam dobrego materiału RGB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic ciekawego nie udało mi się wyprodukować ale jeżeli chodzi o HaRGB to to powinno wyglądać jakoś tak:

 

READY.jpg

 

Generalnie mogło by być znacznie lepiej nawet w tych warunkach jakie miałeś i z tym sprzętem gdyby Ha było prawidłowo złożone - masz tam 40x900 a fotka poharatana jest ciemnymi ciapkami. Kolor jest znośny albo byłby znośny gdyby nie jeden z rogów no i te hoty i artefakty :rtfm:

 

A sprawdzałeś może co to tu się złapało:

 

1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaką metodą składałeś materiał ??

 

Metoda tradycyjna - RGB jako kolor, Ha jako L plus dodatkowo warstwa Ha bez gwiazd do wzmocnienia R (warstwę ustawiasz na screen nakładasz na nią cliping mask Hue/Saturation Colorize na czerwony)

 

Cała sztuka polega na odpowiednim wyciągnięciu Ha do L następnie odpowiednim wyciągnięciu Ha do wzmocnienia R i dobraniu ilości podświetlenia - a do tego potrzeba trochę teorii barw - takie minimum http://astrofotki.pl/Od%20laika%20do%20astrofotografika%2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna skala, fajnie się wędruje po kadrze zwiedzając mgławicę. Od siebie mogę Ci polecić do koloru filtr IDAS który nie zmienia tak kolorów jak UHC ani nie działa tak połowicznie jak Neodym a naprawdę robi różnicę. Dla przykładu u mnie bez niego NGC 281 dla OSC praktycznie nie istnieje a z nim ładnie wychodzi z tła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.