Skocz do zawartości

Czułośc Canonów serii 1D w podglądzie na żywo - stream Perseidów na żywo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planujemy prowadzić stream Perseidów, jak robiliśmy to wcześniej z tranzytem Merkurego.
Pytanie do posiadaczy Canonów 1Dx mk I, 1Dx mk I, 1Ds mk III i 1D mk IV, czy czułość którejś z tych puszek pozwoli na stream z obiektywem 8 - 15 mm f 4?. W grę wchodzi jeszcze 55 mm f 1.4 (ok przy f 2,4) ale pole będzie raczej za małe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zależne od maksymalnej użytecznej wartości ISO, przy której widok na żywo będzie wciąż nadawał się do oglądania. Obiektyw światłem nie powala - nie lepiej byłoby poszukać Samyanga 8mm f/2.8?

 

Rozumiem, że zamierzacie nagrywać zjawiska jednym z czterech modeli? Możesz zapytać się:

- http://astropolis.pl/user/477-arek/(Canon 1D Mark IV)

- http://astropolis.pl/user/20920-ura/(Canon 1Ds)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie Sony A7s to tych celów pozamiata wszystko co na rynku ;)

Sam używam Canonów żeby nie było, że chwalę posiadany sprzęt ;) Generalnie zarejestrujecie głównie te jaśniejsze zjawiska ale coś tam powinno się złapać. Dużo zależy też od jakości nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze warto podejmować próby. Kto wie, może streamując z różnych miejsc w Polsce natrafimy na te same bolidy. Tutaj nie bawimy się w żadne wyścigi "kto więcej złapie" (że sprzęt ma być "jak najlepszy"), po prostu łapiemy te najbardziej okazałe i pokazujemy innym :) Tym zestawem przy dość wysokim ISO (rzędu 100k) byłbyś w stanie łapać zjawiska nawet po 3-4 mag. Co kilka minut na pewno złapiesz coś ciekawego. Jeśli miałbym wybierać, to ten aparat, którym można ustawić jak najwyższe ISO. Z tego co pamiętam, jeden z modeli oferuje ISO 409600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1Ds mk III, nawet nie wiem jakie ma maksymalne ISO, bo użytkowany jest w dzień, powyżej 800 ISO go nie wykręcałem, ale fajnie bo szumy ma niskie ta matryca. te nowe Dx mają chyba większe maksymalne ISO niż dość leciwe konstrukcje typu DS mk III.

Ale zdecydowanie przydał by się obiektyw jaśniejszy niż f4 - to jest bardzo ciemny obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem meteoryt na południowym niebie, około północy. Był to biały punkt, który pojawił się, zaczął przemieszczać się w dół, po czym zmienił się w jasny ogon złożony z drobnych, żółtych punktów, który wystrzelił w przeciwną stronę. Jak to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.