Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nasz uniwersytet kontynuuje serię wykładów popularnonaukowych - najbliższy będzie w sobotę :o 13.01.2007

 

tematy

 

17,00 dr Jadwiga Daszyńska-Daszkiewicz Asterosejsmologia

 

18,00 prof. Paweł Rudawy Odkrywanie planet

 

19,00 prof. Andrzej Pigulski Misja CoRoT-a

 

ja się wybieram, kto ze mną?

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie ku nowiu, chrzanię te chmury - kiedy jedziemy?

 

Chyba udzielił mi się nastrój Dari. Dwa polemiczne wobec icm PM-y dzienne to już desperacja. Ja też jestem zdesperowany! Tak, tak - Wszechświat jest piękny, tylko dlaczego spowity chmurwami? :szczerbaty::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym poobserwował co nieco, ale przy uczciwej pogodzie, a tutaj nawet kometki dziś nie trafiłem :angry:, choć brzask był przepiękny.

 

Jak się będę zbierał to wyślę smsy na moją listę astro. Niestety od pogody i moich mozliwości czasowych zalezy na ile wczesniej przed wyjazdem będę mógł to zrobić.

 

Na chwilę obecną lista sms zawiera ( w nawiasie końcówka numeru).

 

B_space [...134]

Bartolini [...829]

Dave [...833]

Frebert [...909]

Dari [...268]

Sławek M [...044]

Romek K. [...487]

Piotr S. [...224]

Spaiza [...005]

Zysix [...973]

 

proszę zweryfikować numery. Jak ktoś się chce dopisać to prosze o PW.

Z każdym dniem nocy coraz więcej.

 

Zysix z miejscem nie powinno być problemu.

 

pozdr

th

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak tylko będzie okazja to chętnie pooglądam. Tylko musiałbym wiedziec troszke wcześniej w miare możliwości jak mówisz, bo ja teraz nie mieszkający we Wrocławiu, dojeżdżający. Więc jeśli miałoby to byc na 2 godziny przed przyjazdem to nie dam rady przyjechac więc szkoda sms'a wtedy.

 

pozdro!

 

Ps. numer OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem, wysłuchałem, odjechałem.... zadowolony!

 

Wykłady przygotowane profesjonalnie. Czasami może zbyt ...."efektownie". Trochę pod słuchacza w wieku lat - nastu.

 

Publiczność jak przystało na wykład astronomiczny stłoczona w ciemnościach małej sali, w ciemnym parku z zapartym tchem słuchała ( część także usiłowała zrozumieć, część robiła tylko notatki) o asterosejsmologii, odkrywaniu planet i Corot-cie

 

Słowem - full wypas

 

pozdrawiam i zachęcam

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek,

 

właśnie wróciłem do domu - też nie mogę się już dzisiaj ruszyć. A tak na gorzkie pocieszenie - gwiazdki wprawdzie widzę, ale przejrzystość kiepska, chyba są chmury wysokie.

 

Jeśli jedziesz, to życzę pogodnego nieba. Może na południe od Wroca jest lepiej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumienie (chyba) rozbudziło mnie dzisiaj między 4-tą i 5-tą. Złapałem za 10x50 i ruszyłem na dwór. Wielki Miś w zenicie, Lew i Panna wysoko, a między domami nad horyzontem Kruk. Pierwszy raz w tym sezonie poczułem łagodny mrozek (było -2 *C). W warunkach sodowego Wroca można było tylko pooglądać gwiazdozbiory <_< . Jedynym łupem padły M13 i ledwo ledwo widoczna M92 (na wschodzie mam trochę ciemniejsze niebo).

 

Ale co najważniejsze - wszystkie gwiazdki od 55* nad horyzontem miały ogromne halo, a te znacznie poniżej (np. Kapella, Deneb) ledwo wyglądały. Słowem, niewiele straciliśmy. Było zachmurzenie wysokie. Do nowiu będzie z chmurwami coraz gorzej. Miejmy nadzieję, że po 20-tym się rozchmurwi.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.