Skocz do zawartości

[S] TeleVue Nagler Type 4: 17 mm & 12 mm


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Trwa solidna przebudowa zaplecza okularowego... :)

Na giełdzie lądują dwa, szerokokątne Naglery - szkiełka docelowe pod każdym względem.


1. TeleVue Nagler T4 17 mm


Stan optyczny okularu jest doskonały. Gwiazdki ostre po brzeg 82-stopniowego pola to jego znak rozpoznawczy. Na tulei wykonanej z błyszczącego metalu znajdują się drobne ryski od wyciągu. Nic wielkiego, jak na okular używany przez kilku astromaniaków.


Cena: 1000 zł z wliczoną przesyłką


17-1.jpg17-2.jpg17-3.jpg


2. TeleVue Nagler T4 12 mm


Zakupiony jako używany na forum. Na tulei kilka kropek od śrubki wyciągu oraz tyle samo cienkich rysek na plastikowej obudowie. Działa zarówno w standardzie 1,25" jak i 2".


Okular posiada jeden mankament, który w żaden sposób nie wpływa na jakość obrazów. Przy patrzeniu na krawędź soczewki pod odpowiednim kątem widać maleńkiego duszka. Kształtem przypomina nieco Mgławicę Kraba. Bardzo trudno go wypatrzeć, bo ujawnia się dopiero pod silnym światłem słonecznym, lub latarkowym. Z pewnością nie jest to brud - czyściłem okular przed "sesją" LensPenem. Nie jest to także uszkodzenie powłoki, bo rubinowe zabarwienie jest jednolite na całej soczewce. Może to jakiś wewnętrzny odblask? Tak czy owak, proponuję za okular wyjątkowo niską cenę i lojalnie informuję o tym drobnym kłopocie.


Cena: 900 zł z wliczoną przesyłką


12-1.jpg12-2.jpg12-3.jpg12-4.jpg


Do oferowanych okularów posiadam oryginalne pudełka z papierologią TeleVue.

Paczkę wysyłam priorytetem i z odpowiednim ubezpieczeniem.


Astropozdrówko,

Snejk

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.