Skocz do zawartości

Baby Eagle Nebula LBN 777 z RODOS


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dowód na jakość nieba RODOS i fart pogodowy w tym roku.

Mgławica Mały Orzeł w gwiazdozbiorze Byka położona obok Plejad jest jednym z ładnie odcinających się ciemnych obiektów mgławicowych.

Setup OS Veloce R200, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60.

L: 30x600, RGB po 8x600 na kanał.

 

21c6305e5a52f04fc9e32ddfa5028bf9.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda :-) sądziłem, że więcej tam tego pyłu jest.

 

 

Do tej pory tego orzełka widziałem tylko jako element szerokich kadrów z Plejadami, na taką skalę się jeszcze nie natknąłem :)

EEEE, ZONK :-)

http://astropolis.pl/topic/43371-modszy-braciszek-orzeka/

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajmy znów dyskusji na temat kolorów ciemnych mgławic :) i tak nagiąłem się do mody, bo ja lubię jak te chmury są szare :)

Oczywiście to Twoja preferencja, pamiętam, ale to nie znaczy że zamilknę na wieki. Kropla drąży kamień..... :whistling:

 

Odkryłem śmieszną rzecz - w szerokim planie chmury pyłowe lepiej widać, w większej skali spada kontrast !

Nie śmieszna, czasem irytuje :mellow: . Dlatego m.in. odkrywam wartość szerokich kadrów. Łatwiej pokazać pewne rzeczy - bo nas szczegóły nie ograniczają.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo było z VdB 152 przy okazji DeHT 5 - w szerokim kadrze pięęęknie widoczna cała struktura pyłowa, ogon i cała chmura aż do VdB 150. Na bliskim - wszyscy pyszczyli że mało pyłu widać - a to tylko kwestia percepcji oka. Nie dało się aż tak wyciągnąć, że nie było tej różnicy aż tak bardzo widać. Zobaczymy jak będzie na bliskim planie wyglądała NGC 1333 :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa skala tym ciemniej, to chyba normalne.

 

Co do koloru ciemnych mgławic - nadal nie czaję, że można sobie kolorować je na dowolny kolor albo zrobić szare. To tak jakbym kilka wybranych gwiazd przemalował na zielono, podczas gdy reszta jest "prawidłowa". Totalne, selektywne zafałszowanie sygnału. Równie dobrze można kilka rzeczy domalować, albo wymazać gumką. A w sumie to można to wszystko od nowa namalować w Photoshopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Kuba. Ja po prostu nie wyciągam na siłę koloru i wtedy , choć gwiazdki są fajnie kolorowe, to mgławica jest szara. Po to żeby uzyskać nasycenie właściwe dla mgławicy TRZEBA osobno obrabiać gwiazdy, bo inaczej są przesycone. Nie mówimy o zmianie koloru tylko o nasyceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.