Skocz do zawartości

Kamera do US temat z sasiedniego forum.


Eberline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wklejam temat z innego forum bo moze cos sie dowiem tutaj ;)jestem na etapie kompletowania swojego sprzetu do astrofoto (posiadam jak narazie Skywatcher Adventurer i pare obiektywow) i na ten czas mi to wystarcza ale pomyslalem aby kupic prosta kamerka do planet i ksiezyca do mojego Ksona (Dobson 8)ale przypadkiem trafilem na cos takiego.Czy ktos z was mial doczynienia z taka kamera? podkreslam ze nie chce isc na poziom pro tzn eq5 takashi itd Tylko adventurer i moze za rok Newton150/750 na eq3-2 posiadam Nikona d3300 i nie chce go zajechac na astrofoto.Dlatego mysle o kamerce i podpinac ja do obiektywu lub do teleskopu planety,slonce,ksiezyc.Lub uzywac jej jako autoguidera do star adventurer.http://www.myastroshop.com.au/guides/ps-lp-guider.asp jak zwawsze dzieki z gory za pomoc:)

Edytowane przez Eberline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tańszy odpowiednik ASI224, ale w wersji 2.0. Do długoczasowych zdjęć nie ma znaczenia, ale jak będziesz schodził poniżej 1/30s, to odczujesz braki niskiego FPS na planetach. Do przeżycia, tylko dłużej zbierasz klatki.

 

Do długoczasowego foto nadaje się dla bardziej początkujących, bo ujawnia się ampglow. Do 10-15s poziom jest jeszcze ok, wyżej już powoli zaczyna stanowić problem w obróbce. Ale z drugiej strony, niski poziom szumów i wysoki QE powodują, że podobną ilość detalu mgławic lustrzanką uzyskałbym w czasach powyżej 60s. Najlepiej się nada na mgławicach planetarnych, gdyż jasne obiekty o małych rozmiarach w końcu pokazują wspaniały detal.

 

Mam podobną, kolorową Altair GPCAMV2 IMX224, która oferuje ciut więcej opcji z ROI. Wkrótce wystawię ją na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo tu mieszkam;) chce ja uzywac do ksiezyca i planet ewentualnie do guidowania chociaz i tak adventurer pozwala osiagac mi dlugie czasy naswietlania a jak sie sprawdzi to zastapic nia nikona wyszlo troche ogolnie ale na poczatek mysle ze mi starczy bo najpierw chce wycisnac z tego max a jak sie uda to wskocze na level wyzej i mysle ze ten sprzet starczy mi na jakies 3-5 lat a w miedzy czasie uzbieram pieniadze na cos lepszego.Na dzien dzisiejszy koncetruje sie na obiektach ktore widac tylko z tej polkoli(zawsze chetnie podziele sie rawami) zeby miec pamiatke jak wroce do pl:)Wiec pytanie monochromatyczna czy kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione kupie kolorowa;) warunki sa wporzadku ale musze jechac 90km za Sydney bo dopiero tu sie zaczyna w miare ciemne niebo choc jak do tej pory najlepsze ciemne niebo widzialem na podlasiu:)niestety mobilnosc tez ma znaczenie wiec eq5 i tuba odpada do czasu jak wroce do pl wiec uwazam ze udalo mi sie skompletowac rozwojowy sprzet;)dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki sa wporzadku ale musze jechac 90km za Sydney bo dopiero tu sie zaczyna w miare ciemne niebo choc jak do tej pory najlepsze ciemne niebo widzialem na podlasiu

 

Za to ja najciemniejsze poza Lastovem i Bieszczadami widziałem na pustkowiu parędziesiąt km na południe od Canberry.

A Sydney niestety jest jak Szanghai :) 100 km szerokości.

 

ps.

Qrde mieszkasz w takim miejscu i chcesz focić tylko Księżyc i planety ?

Z patriotycznego obowiązku powinieneś nas ciągle uraczać widokami Krzyża Południa, Magellanów i południowej Drogi Mlecznej. :notworthy:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planety i ksiezyc tylko z Sydney;)Wlasnie chce fotografowac te obiekty jakich nie ma w pl.Raz w miesiacu mam mozliwosc wyjazdu w Gory blekitne za Sydney i jest juz bardzo wporzadku natomiast za miesiac bede w okolicach Jervis Bay i tam juz jest ciemno ale co z tego jak bedzie pelnia:/Obiecuje ze po kazdym wypadzie bede wrzucal foty.☺

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sydney to jedna wielka lampa :) ale zdjecie ladne teraz zbudowali Barangaroo to juz w ogole to swieci jak znicz olimpijski.To w takim razie podrzucam moje pierwsze zdjecia z Star Adventurer NikonD3300 i kitowiec 18-55mm .Obloki Magellana ,Droga Mleczna, i Andromeda:)

post-31265-0-03241800-1479237617_thumb.jpg

post-31265-0-75843400-1479237628_thumb.jpg

post-31265-0-31298500-1479237658_thumb.jpg

post-31265-0-69637600-1479237673_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.