Skocz do zawartości

IC405


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest OK, ale pobawił bym sie w odzyskanie wiekszego detalu w najjaśniejszych partiach mgławicy

 

Rzeczywiście gwiazdy nieco pojechane - a przy tym moncie i tej skali nie powinny być ( ugięcia?). Czym guidujesz?

Co do ostrości - musiałeś korygować ostrość w czasie sesji wraz ze zmiana temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, celowo nie wyciągam tych najjaśniejszych fragmentów, nie kontrastuje za bardzo - przynajmniej w Ha - jakoś tak, gdy bardziej gładko, bardziej stonowana mgławica - to bardziej mi się podoba.

 

Ostrość - niestety to mój największy problem, dopiero od paru dni mam DreamFocuser, ale też chyba przez wagę zestawu (kamera, koło filtrowe) nie zawsze radzi sobie z ustawieniem. CHYBA występuje ślizganie na tulei i gubi kroki (to nie wina samego DreamFocusera, ale raczej wyciągu i wagi zestawu). Niemniej, problem jest ciągle analizowany :) Może miał ktoś podobne problemy? Wyjeżdżam wyciągiem na 1cm - jestem powiedzmy na 40.000 kroku. Jadę dalej do 5cm i wracam znowu na 1cm - pokazuje mi już że jestem na 35.000 kroku. Tak, jakby gubił dystans/ślizgał się.

 

Guiding już opanowany w 100%. Tak mi się przynajmniej wydaje. Część klatek tylko miała lekko pojechane gwiazdki, bo 1) zestaw był niewyważony 2) kompletnie źle ustawiony biegun 3) guidowanie co 1 sekundę było, a to głupota - szarpał montażem - wystarczy co 3 sekundy i jest teraz OK. Guiding przez 80/400 tuba + Orion SSAG. W załączniku przykładowa dobra klatka, jaką teraz regularnie uzyskuje. W każdym bądź razie wydaje mi się, że taka jakość jest wystarczająca (powiększenie 400%).

 

Korygowanie ostrości wraz ze spadkiem temperatury - tak, co około 1,5 stopnia do 2 stopni mniej na zewnątrz i zestaw wymaga nowego focusowania.

pow.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ed gy wyjechalem na ok 40k krokow (ok 4cm) i wrocilem wyciag gubil ok ... http://astropolis.pl/topic/53685-focusmax-v38-poczatek/ zobacz sam.

w niczymi mi to nie przeszkadza. kazdorazowo przy ustawianiu ostrosci zaczynam od "0" i jezeli jest jakis luz to go recznie likwiduje dokrecajac pokretlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę co pokazuje porządny zestaw w rękach osoby z doświadczeniem.

U mnie zawsze było źle.

To tylko potwierdza ostatnie "wywody" ma forum ze nawet mając super sprzęt to on sam zdjęć nie zrobi.

Brawo Krzysiek!

Cieszę się że jesteś zadowolony z zakupionego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ed gy wyjechalem na ok 40k krokow (ok 4cm) i wrocilem wyciag gubil ok ... http://astropolis.pl/topic/53685-focusmax-v38-poczatek/ zobacz sam.

w niczymi mi to nie przeszkadza. kazdorazowo przy ustawianiu ostrosci zaczynam od "0" i jezeli jest jakis luz to go recznie likwiduje dokrecajac pokretlem.

 

Hmm - jakim pokrętłem? :)

 

U mnie zestaw waży ~4kg - to dużo. Myślę, że to ma największe znaczenie. Dzisiaj kolejne testy robiłem i po dokręceniu śrubki, która ustawia luz/siłę z jaką mikroruchy trzeba ruszyć (nie wiem, jak inaczej tą śrubkę nazwać; tę śrubkę miałeś na myśli?) oraz zmniejszeniu parametru w DF odpowiadającemu za szybkość ustawiania ostrości - wygląda, że jest OK. Po wysunięciu i wsunięciu na około 4cm (to bardzo dużo) zgubił tylko jakiś 1mm lub mniej. Kluczowe chyba okazało się zmniejszenie szybkości z jaką kręci silnik - teraz jest prawie minimum i działa myślę wystarczająco. Sprawdzimy w warunkach bojowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mm to sporo!

Odnośnie guidingu to NEQ6 powinien bez większego problemu ciągnąć w punkt 20min.

U mnie sporo poprawiło się po wywaleniu ota 80/400. Problematyczny okazał się jego wyciag który generowal sporo luzu/ugiec.

 

Tak, ten wyciąg jest faktycznie fatalny. Czym teraz robisz guiding w takim razie? Jaka tuba?

 

1mm to sporo... zobaczymy w praktyce. Jak tylko pogoda wróci... Na razie nie mam już siły męczyć tego. Nie mam pomysłu na razie jak to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.