Skocz do zawartości

Wiosenne zdjęcie na początek zimy.


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku,

tło - postaraj się pozbyć tych skośnych pasów i placków kolorystycznych

szum - postaraj się zapanować nad szumem (masz sporo klatek)

kolory - galaktyki są wyprane z koloru, białe, postaraj się wyciągnąć go trochę.

kolory gwiazd - nad tym też bym popracował, są jakieś blade.

Szczegół - poszukaj detalu na niektórych galaktykach (oprócz eliptycznych np. jak Virgo A) - szczególnie na tych co są ustawione płaszczyzną dysku do nas

 

Dodatkowo może warto trochę przytłumić gwiazdki i wyciągnąć galaktyki.

 

+ wrzuć fotkę do jakiegoś systemu astrometrycznego (nova.astrometry.net) - zobaczysz/my ile tam jest drobnicy :-)

 

 

Zastanawiam się co można osiągnąć obiektywem 4000 mm. Czy skala będzie podobna.

obiektyw 4000mm - robi wrażenie :-) wozisz go na ciężarówce? :-)

 

Tutaj masz z 520mm: http://pawel.foto-zdjecia.pl/index.php/gallery/galaxies/46-markarian-chain

 

Obróbka mogła by być lepsza, ale kadr możesz sobie zobaczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku,

tło - postaraj się pozbyć tych skośnych pasów i placków kolorystycznych

szum - postaraj się zapanować nad szumem (masz sporo klatek)

kolory - galaktyki są wyprane z koloru, białe, postaraj się wyciągnąć go trochę.

kolory gwiazd - nad tym też bym popracował, są jakieś blade.

Szczegół - poszukaj detalu na niektórych galaktykach (oprócz eliptycznych np. jak Virgo A) - szczególnie na tych co są ustawione płaszczyzną dysku do nas

 

Dodatkowo może warto trochę przytłumić gwiazdki i wyciągnąć galaktyki.

 

+ wrzuć fotkę do jakiegoś systemu astrometrycznego (nova.astrometry.net) - zobaczysz/my ile tam jest drobnicy :-)

 

 

obiektyw 4000mm - robi wrażenie :-) wozisz go na ciężarówce? :-)

 

Tutaj masz z 520mm: http://pawel.foto-zdjecia.pl/index.php/gallery/galaxies/46-markarian-chain

 

Obróbka mogła by być lepsza, ale kadr możesz sobie zobaczyć :-)

Te pasy Pawle to moja zmora, mam je na kilku zdjęciach i usunięcie ich nie wychodzi. Nad gwiazdkami posiedzę, ale przy zaznaczaniu gwiazdek galaktyki traktowane są też jak gwiazdki. Teraz widzę że jest co robić, a nie 15 minut i z głowy. Dzięki Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pasy Pawle to moja zmora, mam je na kilku zdjęciach i usunięcie ich nie wychodzi. Nad gwiazdkami posiedzę, ale przy zaznaczaniu gwiazdek galaktyki traktowane są też jak gwiazdki. Teraz widzę że jest co robić, a nie 15 minut i z głowy. Dzięki Paweł.

Chopie, na łatwiznę to nie idziemy :-D Co z tego, że galaktyki są zaznaczane jak gwiazdki - to trzeba je odznaczyć - automat nie zrobi wszystkiego :-)

 

Z pasami to da radę powalczyć, trzeba tylko pokombinować.... np co mi do głowy przyszło - obrócić zdjęcie o kąt tych pasów i użyć Vertical/Horizontal banding reduction z Astro Akcji Noel'a Carboni. Potem wrócić do oryginalnego rozmiaru i przez warstwy przecisnąć tylko tło :-)

hmmm - sam będę musiał tego spróbować :-D

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie, na łatwiznę to nie idziemy :-D Co z tego, że galaktyki są zaznaczane jak gwiazdki - to trzeba je odznaczyć - automat nie zrobi wszystkiego :-)

 

Z pasami to da radę powalczyć, trzeba tylko pokombinować.... np co mi do głowy przyszło - obrócić zdjęcie o kąt tych pasów i użyć Vertical/Horizontal banding reduction z Astro Akcji Noel'a Carboni. Potem wrócić do oryginalnego rozmiaru i przez warstwy przecisnąć tylko tło :-)

hmmm - sam będę musiał tego spróbować :-D

 

P.

Ja już tak robiłem z tym obracaniem, ale efekt mizerny. Teraz coś próbowałem, tylko oczy i mózg zmęczony ( 24h bez snu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.