Skocz do zawartości

Synta z http://www.astroshop.biz/shop/159/2198/


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę się nie śmiać, ale co to jest Dovetail?

Dovetail to rodzaj mocowania.

A śmiać się nie ma co. Nie wiem jak to jest po polsku?

A piggyback to przecież nie plecy świni! Nazywam to za przyjacielem "na barana". Ale będąc nowym w astronomii nie wiem jak się to nazywa zwyczajowo (poza piggyback of course ;-)).

 

A wracając do zasadniczego tematu tego wątku, to zakupił już ktoś coś w astroshop.biz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dovetail to szyna w kształcie pryzmy, inaczj jaskółczego ogona łącząca obejmy teleskopu z gniazadem mocującym montażu paralaktycznego a Piggy Back bardzo dobrze przetransponowałeś jako inaczej "Na Barana" :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie powstrzymuje jeszcze to niepewność przeprowadzenia transakcji kartą kredytową. Nie robiłem takich rzeczy jeszcze i nie bardzo wiem jak tego dokonać przez internet. Pozatym nie mam 100% pewności do tego sklepu. Może ktoś tam był kiedyś? Albo zamawiał chociaż jakieś akcesoria? I martwi mnie jeszcze transport z Niemiec. W sumie to DHL to chyba porządna firma więc raczej nie ma obaw( typu rozbity Antares)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie powstrzymuje jeszcze to niepewność przeprowadzenia transakcji kartą kredytową. Nie robiłem takich rzeczy jeszcze i nie bardzo wiem jak tego dokonać przez internet. Pozatym nie mam 100% pewności do tego sklepu. Może ktoś tam był kiedyś? Albo zamawiał chociaż jakieś akcesoria? I martwi mnie jeszcze  transport z Niemiec. W sumie to DHL to chyba porządna firma więc raczej nie ma obaw( typu rozbity Antares)?

 

to może powstrzymają Cię opinie TUR'a

który testował ten zestaw

ale nie mogę odnaleźć tego wątku :evil:

 

 

skontaktuj się z nim

 

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że co Synta jest do :zadek: ??? Jeżeli tak to wskaż mi telep o podobnych parametrach w tej cenie. Zresztą.... mam teraz Bressera 76/700 czyli zabaweczkę wyposażoną w gówniane okulary(H i SR) w standardzie24.5mm. Nie miałem też nigdy styczności z porządnym sprzętem astro więc nie jestem rozpieszczony cudami typu naglery czy apochromaty. W tym wypadku Synta powinna być dla mnie milowy krokiem. Czy może jednak się mylę??? Bo według mnie to nie każdy musi jeździć najnowszym mercem tak jak nie każdy musi mieć od razu apochromat.

 

Tego wątku znaleźć nie mogę. TUR też nie bardzo wie o co chodzi. Może zadzwonie do niego i pogadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabiami ja też chorowałem na tan zestaw (Synta 10'+EQ6) i to długo

a stał i czekał w Pradze (chyba 44 000 Kć)

EQ6 jest "nośny" ale nieprecyzyjny

a Synta 250/1200 to juz niestety nie to samo co słynna 200/1000

Jesion miał tą Syntę z DO i jak Paweł dorwał EQ6 to powiesił na nim tą tubę

i dowiedziałem się że: "do wizuala to na granicy a do foto można zapomnieć"

co wcześniej już mi znający się na rzeczy mówili wyraźnie :oops:

tak więc po 9 miesiącach chorowania zwyczajnie se odpuściłem :Cry:

 

i tylko tyle

 

Pozdrawiam

 

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśl ichcesz aby to był milowy krok dla Ciebie i chcesz go popełnić świadomie z Syntą to zróob to z głową jak Ci doświadczeni ludzie radzą w mariażu:

 

Synta 8" ale na EQ-6

 

To będzie odpowiednia sztywność dla Vizuala oraz minimum sztywności do składanego z minutowych ekspozycji astrofoto czyli na początek da się tym coś z DS sfocić :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz lepiej to zamawiaj co chcesz tylko nie płacz potem że nie działa jak należy i trzęsie się jak galareta bo nasza praca i doświadczenie jak widzę poszła na marne ale nic to taki niewdzięczny nasz los, w końcu to twój wybór i twoje pieniądze więc bierz sprawy w swoje ręce, pamiętaj że decyzja i odpowiedzialność za nią należy teraz do Ciebie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialność biorę na siebię( no a na kogo bym innego mial brać). Problem leży gdzie indziej.... i oczywiście jest to KASA. Pewnie, że bym chciał na EQ6... ale ja się jeszcze uczę(liceum) jestem na utrzymaniu rodziców. A te pare tysiaków to na drodze nie leży. Do wszystkiego trzeba dochodzić stopniowo. A na razie to się pomęcze z dobsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na koniec, DHL to niezła firma przewozowa ale telepa koniecznie ubezpiecz na pełną kwotę bo jak stłuką to dostaniesz figę a nie odszkodowanie, a numeru karty nie przesyłaj internetem tylko faksem bo dużo bezpieczniej :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.