Skocz do zawartości

Synta z http://www.astroshop.biz/shop/159/2198/


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

To sklep na terenie Unii i cena chyba zawiera już wat ale obawiam się że wysyłka i jej cena dotyczą terytorium Niemiec, nie "szprecham" po niemiecku i nie mogę tego sprawdzić na tej stronie :roll:

 

Niemiecko języczni :P Help koledze z początku wątku:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szprecham ale Frachtkostenzuschläge to dopłata za koszty transportu, która najwyraźniej dla EU: Länder der Europäischen Union czyli od 1 maja i Polski wynosi 14,50 Euro. Znaczy straszliwie tanio to wszystko wychodzi ( z transportem niecałe 60% ceny w Polsce) i aż mam wątpliwości czy nie ma jakiegoś haczyka - stąd podtrzymuję zapytanie: czy ktoś tam kupował lub może prześledził krytycznie procedurę zamawiania.

Prawdopodobnie będę kupował ten teleskop więc też jestem zainteresowany tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem Allgemeinen Geschäftsbedingungen i nie widać tam nic nienormalnego. Chociaż wątpię, żeby do Polski się zgodzili za pobraniem wysłać, co wychodzi dodatkowe 5.5 EURO.

Pewnie już nikt tego czegoś nie chce kupować w bogatszym kraju, a Chińczycy naprodukowali, więc obniżają ceny. Pewnie wkrótce zarówno w FC, jak i w DO obniżą, chociaż jak znam nasz kraj, to nie aż o tyle. Kurcze, może sam też to kupię. Za tyle, to choćby rok posłużył, nie byłoby źle...

Co do cen innych sprzętów, to przeciętne jak u Niemców, chociaż robią chyba z kogoś balony, skoro piszą o wielkich przecenach niektórych sprzętów (o 1/3 ceny), które gdzie indziej kosztują tyle samo bez przeceny :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby tu był jakiś haczyk. Ostatnio kupowałem w Niemczech sprzęt gitarowy z wysyłką do Polski i wyszło mnie to (razem z kosztami wysyłki) ok. 40% taniej niż u oficjalnego dystrybutora w Polsce. Nie wiem czym tłumaczyć tak dużą różnicę w cenach, wiem za to, że dostałem dokładnie to co chciałem, a sama paczka dotarła z Neubrandemburga do Koszalina w ciągu 2,5 doby!!!

 

Generalnie, polecam monitorować niemieckie sklepy internetowe jak również niemieckiego E-baya. Chwilowo, może być problem z płatnością - przelew na jakiegokolwiek zagranicznego odbiorcę wiąże się z dodatkowymi opłatami. Docelowo jednak, opłaty za przelewy bankowe do krajów UE mają być zrównane z opłatami krajowymi - to jest wymóg Unii - pytanie tylko, kiedy tak się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak jest po niemiecku/angielsku ''za pobraniem"? :oops: Bo chcialem się zapytać meilowo o szczegóły takiej transakcji a niemca uczę się raptem 2 miesiące. Więc jedynym językiem kontaktowym jest angielski(mam nadzieje, że niektórzy Niemcy tam spikają coś :lol: ) którego sie już uczę.... lat trochę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska niestety nie honoruje pobrań na zagraniczne Paczki jak i na polskie wysyłane za granicę za pobraniem i nie ma takiej możliwości ich dostarczenia przez tego Przewoźnika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje płacić z góry przelewem zagranicznym w banku. Ale trzeba jakąś umowę spisać z tym sklepem, bo jeszcze forsa przepadnie.

A co będzie jeśli sprzęt będzie wadliwy ?

Reklamacja może być problemowa.

Ale na szczęście to się nie zdarza zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej i taniej wychodzi płatność kartą kredytową, za przelewy zagraniczne nasze Banki nadal pomimo dyrektyw unijnych o wyrównaniu wysokości opłat pobierają dalej niezłe Haracze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może załamał się popyt na tą syntę, inne ceny w tym ssklepie nie sa już taskie małe, np. Soligor MT800 w tym sklepie kosztuje 900 euro czyli jakieś 3900 zł.  :shock:

 

MT-800 za 3900zł :shock: toż u nas taniej o 1650 zeta czyli jeszcze miałbyś realnie Syntę z kosztami przelewu i wysyłką do Polski z tego Sklepu :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z astro-shopu. Jest możliwość płatności przy odbiorze przez DHL ale to kosztuje ponad 100 eurasów i się nie kalkuluje. Płacąc kartą kredytową albo przelewem(przelew za granicę dużo kosztuje jak na razie) i transportując przez DPD (DPD nie ma opcji za pobraniem w Polsce) wychodzi 30 euro za transport.

 

Znają tam na szczęście angielski bo inaczej bym się nie dogadał :lol: Wszystko OK wyjaśnione. Szybka odpowiedź(mail wysłany o 1 w nocy odpowiedź przyszła o 15).

 

Jak ktoś zainteresowany chce coś jeszcze wiedzieć to pisać do mnie na priv albo najlepiej na gg. 2535710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 200 poszłaby pod EQ6 do astrofoto(na geodezyjnym statywie albo na solidnym zabetonowanym słupie :lol: )? Innej alternatywy w znośnych, NIE kosmicznych cenach nie widzę :( Te montaże to są strasznie drogie. A jakby tak ztuningować tubę? Ile kilogramów można by zejść przy zachowaniu wymaganej sztywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np 20cm lekki teleskop pojedzie na EQ-6 pod astrofoto ale koniecznie z autoguiderem bo PE tych montaży na poziomie rzędu minuty kątowej nie pozwala na nie guidowane ekspozycje ponad minutę z dłuższymi ogniskowymi :roll:

Tu(250mm Newton) nie jest problem z nośnością tylko sztywnością blaszanej ścianki Newtona i jej delikatnego, długiego Dovetaila oraz z dokładnością prowadzenia samego montażu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.