Skocz do zawartości

Pokaz sprzętu astronomicznego


Grzegorz M.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich miłośników astronomii zapraszamy na organizowany przez nas pokaz sprzętu obserwacyjnego, który odbędzie się w najbliższy "długi weekend"w naszej siedzibie w Nowych Osinach, kolo Mińska Mazowieckiego. Od Was zależy który to będzie dzień. Do wyboru 11, 12 lub 13 listopada, godzina rozpoczęcia 20:00.

Prosimy o kontakt telefoniczny (025) 759 29 95 lub mailowy info@deltaoptical.pl z sugestiami dotyczącymi daty!!

 

Będzie można obejrzeć m.in. następujący sprzęt.

 

Teleskopy: Celestron NexStar 8i, Celestron C4-R, Celestron C8-S, Celestron C8-N, Celestron 102AZ, Tal 100RS, Tal 150, Yukon 6-100x100

 

Okulary: Vixen Plossl, Vixen LV, Vixen LVW, Celestron E-lux, Celestron Omni, Celestron X-Cel, Celestron Ultima

 

Lornetki: Celestron SkyMaster 20x80, Celestron SkyMaster 25x100, Apollo 22x100, Vixen 20x80, Vixen 8x56 oraz cała seria Taig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina 20.00? Jak rozumiem będzie to prezentacja połączona z testowaniem?

Popieram takie pomysły.

Jeśli będzie pogoda przyjadę napewno. Proponuję 12 listopada. 11 nie specjalnie mi pasuje bo muszę rano zerwać się do pracy. Jednak decydującym czynnikiem powinna być pogoda.

 

Wciąż czekam aż będzie dostępny Tal 250k. chciałem go przywieźć z Czech ale okazało się, że wprawdzie jest w cenniku ale produkcja jeszcze nie ruszyła. Może jakieś małe info kiedy będzie w sprzedaży?

 

Pozdrawiam całe DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kiedy byliśmy z Dawidem w DO, Dawid powiedział mi, że w USA sklepy astronomiczne organizują pokazy nieba w nocy właśnie w celu prawdziwego przetestowania sprzętu. Okazuje się, że taka inicjatywa została zorganizowana szybciej niż nam się wydawało. Popieram takie akcje i szkoda, że nie będę mógł przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łodzi niby blisko ale mamy szkolenie z pozyskiwania środków unijnych dzięki, którym mam nadzieję będziemy mogli wreszcie zakończyć naszą Łódzką inwestycję wymieniając spracowane Zeissy na 14 calową "betoniagkę" prosto z Himpolu. Gdyby się to udało to nareszcie będzie można zamknąć projekt - modernizacja i rozbudowa Obserwatorium Astronomicznego im. Arego Sternfeda w Łodzi.

 

Pozdrawiam i popieram

 

Paweł Maksym :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.