Skocz do zawartości

PixInsight Core - Problem z aktualizacjami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam mały problem z aktualizacjami w PI. Sytuacja jest następująca:

1. Uruchamiam PI

2. Program informuje, że jest 24 aktualizacje do pobrania, następnie po kliknięciu Apply - jest pobiera bez problemu

3. Zamykam PI i wyskakuje monit o aktualizacji, klikam OK

4. Kółeczko ładowania wyświetli się na ułamek sekundy przy kursorze i to wsio - nic się nie dzieje dalej.

Próba uruchomienia PixInsightUpdater.exe również nie efektu.

 

Dodam, że UAC i antywirus są wyłączone.

Platforma to W10 64bit, 8GB RAM, i7 (laptop).

 

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Niestety pisanie postów na oficjalnym forum PI spotyka się z głuchą ciszą.

 

Za odpowiedzi w stylu "zmień system" czy "masz odpowiedź - Windows 10" - z góry dziękuję, samemu potrafię sobie odpowiedzieć w ten sposób. Jest jak jest i wiem, że aktualizacje na W10 działają bez problemu. :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna z aktualizacji obejmuje aktualizację silnika to tak się właśnie dzieje. Wtedy najlepiej odinstalować i zainstalować wersje dostępną na stronie po zalogowaniu na własne konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, właśnie w tym sęk, że żadna z nich nie obejmuje aktualizacji silnika.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - otóż, PI ściąga repozytorium update'u do katalogu w TMP w ścieżce C:\Users\<nazwa usera>\Appdata\Local\Temp

w domu mam katalog użytkownika - Paweł (z polskim znakiem diakrytycznym) czyli moja ścieżka to C:\Użytkownicy\Paweł\Appdata\Local\temp

 

zastanawiam się czy literka "ł" w słowie "Paweł" nie bruździ tutaj na tyle, że updater nie jest w stanie znaleźć ścieżki do pobranego repozytorium.

 

Tak głośno myślę

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być. Mnie się ostatnio Filezilla wywalała na katalogu APODa, bo jeden z kolegów Księzyc napisał w nazwie pliku :)

Łatwo sprawdzić, bo jeśli przy ponowym uruchomieniu znów sygnalizuje Ci 24 aktualizacje to znaczy że ich nie wgrywa po prostu- czyli np. ich nie znajduje.

A propos, nie warto wgrywać  wszystkich aktualizacji, bo duży procent z nich to dokumentacja:)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 13.06.2017 o 16:54, Pav1007 napisał(a):

Problem był ze znakiem diakrytycznym. Przeniosłem ścieżkę zapisu do downloadu repozytorium dla PI do innego katalogu (z temp) i poszło bez zająknięcia.

 

Dzięki @_Spirit_ za podpowiedź offline 🙂

Hej, odkopuje ponieważ mam ten sam problem aktualnie. Gdzie w PI zmienić ściężkę do pobierania aktualizacji?
Edit. znalazłem i rozwiązanie pomogło. 

Edytowane przez kruzd
rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.