Skocz do zawartości

[ Giełda / Teleskopy ] ! OBNIŻKA CENY !Tair 3S - mega - nowiutki w zasadzie MULTICOATED!!!


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

! OBNIŻKA CENY !Tair 3S - mega - nowiutki w zasadzie MULTICOATED!!!


TAIR 3S MC  teleobiektyw o ogniskowej 300mm i światłosile 4.5 w najnowszej bardzo rzadkiej eksportowej wersji z WIELOWARSTWOWYMI POWŁOKAMI

Obiektyw jest w zasadzie jak  NOWY!! Szkła w stanie FABRYCZNYM, sterylnie czyste, absolutnie bez żadnych rys czy mikrorys, jest to najczystszy pod względem pyłków fabrycznie nowy Tair 3S jaki widziałem w życiu, dosłownie parę mikropyłeczków, a trzeba wiedzieć że czyszczenie tego obiektywu jest mocno utrudnione ze względu na głęboko znajdującą się soczewkę tylną, w przypadku zakurzonych egzemplarzy bez serwisu się nie obejdzie! Piękne, BARDZO INTENSYWNE powłoki! W obiektywie pierścienie jak i mechanizm przysłony pracują PERFEKCYJNIE, jak to w NOWYM EGZEMPLARZU! Przysłona pracuje PERFEKCYJNIE, błyskawicznie domyka się w całym zakresie, na dosłownie paru listkach ślady zaoliwienia w postaci dosłownie milimetrowych plameczek, standardem w tym modelu są dużo większe ślady zaoliwienia. W tym egzemplarzu są naprawdę symboliczne i od lat się nie powiększają! Zachęcam do zakupu bo to znakomity obiektyw, w tej wersji i w tym stanie po prostu nie do trafienia.

 


 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba by rozdmuchać chmurzyska... cos tam mam ale tak zepsute przez moje "nieudactwo" że to raczej nie będzie adekwatne to tego co mozna zrobić...  z balkonu, bez sensownego ustawienia na polarną,  przez CLS-a ze środka wielkiego miasta zepsute nieumiejętną obróbką ale jest ;-) Proszę ;-)  W zasadzie jest to moja druga w życiu astrofotografia....

Gwiazdy "zepsułem" ja... ;-)

Co nie zmienia faktu że moim niewprawnym okiem widziałem juz bardziej pojechane pola na brzegach z "prawdziwych teleskopów" ;-)

 

contrast.jpg.833f765de98f237ed86c4ca0de46aa5a.jpg

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jak sie zrobi pogoda na razie zero szans :-) przynajmniej u mnie. Pozdrawiam. Ps. On jest zdecydowanie " nienajgorszy" ale niestety kontakt z Panem Adamem J. Spowodował ze nie moze zostac u mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

Obnizka ceny 450 PLN - on jest naprawdę idealny - gdyby ktoś chciał jednak zobaczyc te "kropeczki" na przysłonie .... to mogę sie postarać zrobic zdjęcie - ale nie wiem czy wyjdzie - do końca nie mam pewnosci czy one tam są - czy to po prostu taka faktura wynikająca z czernienia listków - nie ma o czym mówić. Jest sucho.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.