Skocz do zawartości

Okazja ! Cassegrain 200/3500


jabes

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem posiadaczem U-13 , nadaje się do planet i księżyca . Trzeba wywalić te pseudo szukacze i mieć ręce długie jak koszykarz żeby jednocześnie patrzeć w okular i kręcić mikroruchami .

 

Ale : producent na szczęście nie ma wpływu na jakość lustra bo robi je solidny majster . Można więc po przeróbkach stosować ten teleskop nawet do astrofotografii co udowodnił Papatki .

 

Jeżeli znajdzie się nabywca na montaż , słup, przeciwwagi i szukacze to chętnie zakupię gołą tubę o ogniskowej 3500 mm do robienia zdjęć planet i księżyca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musicie ustalić jaki procent całości będą poszczególne elementy kosztować i zabierać to co komu pasuje. Z tego co słyszałem to optyka jest zaskakująco dobra w tym modelu jak na Uniwersała. Dobry planetarny shooter za małą kasę :) Resztę elementów można zliftingować... szukacze, wyciąg. Mechanika... no cóż... NO COMMENT. Za to słup można zalać betonem od środka i w podobny sposób przytroczyć do ziemi :lol: i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś na forum wpadł na pomysł zeby kupić gdzies tanio u-boota i nakręcić film jak sie go zrzuca z balkonu, albo przy okazji jakiegoś zlotu wysadzić w powietrze (to było przy okazji tego tekstu o U który wypadł przez balkon). Może jest okazja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś na forum wpadł na pomysł zeby kupić gdzies tanio u-boota i nakręcić film jak sie go zrzuca z balkonu, albo przy okazji jakiegoś zlotu wysadzić w powietrze (to było przy okazji tego tekstu o U który wypadł przez balkon). Może jest okazja  :mrgreen:

 

No co Ty Misza , jak kupię tą tubę i powieszę ją na Atluxie to planetki będą super . Przypomnę Ci co pisałeś :D Ogniskowa 3500 + telekonwerter 2x i kamerka MX-7C . O ile się to zogniskuje to zobaczycie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze co do tego teleskopu.

Ja patrzyłem przez takie cudo trochę czasu a to dlatego, że jeden z członków naszego PTMA miał takiego - niestety był to starczy człek i zmarł. Jego małżonka chciała to sprzedać ale dała zaporową cenę.

Ale był on u nas i przy Zeissowskim Meniskasie 150/2250 mm wypadał blado mimo iz nasz Meniscas działa dla visuala w standardzie 3/4 cala a do tamtego były pakowane rozmaite szkła. I cały czas stary ponad 15 letni Meniscas (nigdy nie remontowany i z mniejszą aperturą) dawał lepsze obrazy.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

 

PS

 

Piotrze lepiej porozglądaj się właśnie za takim Zeissem - niemcy go teraz wyprzedają jest też dużo Zeissowskich 18 meniscasów i tu szok. Znajomy kiedyś na giełdzie samochodowej w Łodzi kupił właśnie takiego Meniscasa Zeissa wraz ze słynnym montem na ołowianej stopie za 200 zł jako złom od gościa co sprzedaje rozmaitości przywieznione z Niemiec. Ponoć wywalili to na śmietnik z jakiegoś "Szwabskiego" domu kultury a on to wziął ze śmietnika. Teraz po remoncie znajomy sprzedał to za uwaga 3500 bogatemu cyganowi z Pabianic co chciał super sprzęt dla syna... a jak usłyszał, że Zeiss to powiedział, że da każde pieniądze i jak widzicie dał. A po tym remoncie tyn telep był na serio tyle wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , cygan miał farta a ja nie będę szukał latami okazji . tu się trochę bawimy choć moja oferta jest poważna . Zanim stać mnie będzie na 10-calowe BRC mogę dla prób zakupić coś co już miałem ale nie posiadałem wtedy CCD .

 

Dla mnie ważne jest lustro i ogniskowa , planetki coraz bliżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać za gołą tubę 350 zł , słup to pewnie ze stówka i montaż ze 150 zł . Szukacze są bezwartościowe więc decyzja należy do sprzedającego

No Piotrze chyba tubę cenisz zbyt mało.

Wytrzyma o wiele więcej , taki słup stoi u mnie zabetonowany w ogrodzie i czołgiem można by się z nim spróbowac . Co jak co ale części metalowe bracia U robią niezniczalne .

Ale Mi chodzi o głowicę montarzu U13, a nie o słup. Słyszałem że Popatki'emu gieło się mocowanie przy śrubie nachylenia szerokości geo. i to przy tubie która niby waży 8kg. A jak posadzę 13 kg to może pierdol...ć. Chyba żeby zaspawać nachylenie szer.geo. na stałe jakimiś wzmocnieniami.

Pawle Maksymie, a co Ty sądzisz o powieszeniu na tej głowicy tuby 13 kg ? Wytrzyma ? Czy będzie wszystko potwornie latało na granicy wytrzymałości ? Chciałem to kupić żeby po liftingu przystosować do słupa wbetonowanego na działce i nie nosić ciężkiego Dobsa. Może też przystosować do trójnogu geogezyjnego.

 

No ale pora aby sprzedający skomentował to zainteresowanie jego teleskopem na części i coś postanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja mogę dać za tubę 550 zł - wartościowe z niej są tylko lusterka i to czy żeczywiście jest trochę jak loteria. Co do wytrzymałości statywu, to trudno wogóle o niej mówić. Ogólnie ten teleskop bez napędu to mordęga, często okres tłumienia drgań po dotknięciu jest dłuższy niż okres przejścia w polu widzenia obiektu (przy pow. 116x okular 30 mm).

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "Pawle Maksymie" - jest napisane boldem .... a chyba dlatego, że moje rozmiary są na tyle słuszne, że tylko boldem...?! :wink:

 

Ja zasadniczo uważam, że monty Uniwersała po pewnych modernizacjach jakoś swoją rolę spełniają. Ale do tego teleskopu to pomyłka. Zdecydowanie potwierdzam to co pisze Papa tzn. kaluzny_m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również życze powodzenia. Bo w komplecie to to jest totalny szmelc(jak się zapewne sam przekonałeś). I albo znajdziesz jakiegoś jelenia na tego U-bota(i zrazisz go do astronomi na długie lata albo i na zawsze) Albo oddasz go jako dawce części z których sprytni ludzie zrobią coś dobrego. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, interesuje mnie sprzedaż tego czegoś tylko w komplecie...

 

To wal z tym prosto na Allegro, tam można prawie wszystko sprzedawać a tutaj na to nie masz raczej realnych szans, to dobra przyjacielska rada :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.