Skocz do zawartości

MEADE w Astrokraku!!!


Piotr C.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Janusz jest teraz w Bieszczadach, przypadła mi w udziale przyjemność poinformowania Was, że oferta Astrokraka powiększy się wkrótce o teleskopy i akcesoria Meade. Tej firmy nie muszę chyba nikomu przedstawiać, więc ograniczę się do kwestii które mogą Was najbardziej zainteresować:

 

1. W ciągłej sprzedaży będzie dostępna tylko część oferty, ale na życzenie jesteśmy w stanie sprowadzić dowolny produkt Meade. Ponieważ nie będzie on sprowadzany z USA, lecz z europejskiej centrali firmy w Niemczech, czas dostarczenia dowolnego produktu z katalogu będzie wynosił od kilku dni do najwyżej dwóch tygodni. Przedstawiciel Meade Europe GmbH zapewnia, że w ich magazynach znajduje się 95% całej oferty.

 

2. Produkty przeznaczone na nasz rynek posiadają europejskie certyfikaty i dostosowane są do naszego napięcia w sieci (np. teleskopy LX200-GPS).

 

3. Ceny na rynek europejski ustala firma Meade Europe. Wspominam o tym, aby rozwiać ew. kontrowersje dotyczące cen. Różnią się one w poszczególnych krajach i są ustalane na nieco innym poziomie dla Niemiec, UK, lub krajów Europy Wschodniej.

 

4. Kompletną ofertę wraz z cenami można zobaczyć na

http://www.astrokrak.pl/sklep/pub/meade-ceny.html

 

Jeżeli o czymś zapomniałem, to zapraszam do zadawania pytań 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest już w takim razie dostępny sprzęt większości dobrych firm produkujących sprzęt optyczny. Meade, Celestron, Vixen, Baader Planetarium, Tał'y, Soligor, Orion.

Brakuje co prawda jeszcze takahashi ale to można przeboleć bo zapewne sprzęt tej firmy znalazlby niewielu potencjalnych nabywców w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że podajecie info iż sprzęt Meade sprowadzacie z Europy jest uczciwym postawieniem sprawy , nieopodal już wyją mali ludzie że nie jesteście oficjalnym Dealerem tej firmy i szukają dziury w całym .

 

Pamiętajcie jednak że firma Meade nie jest znana z dobrej jakości swoich wyrobów . Na światowych giełdach ich wyroby są wyprzedawane mniej więcej tak u nas jak Uniwersały .

Przynajmniej te teleskopy w promocjach ( nieudane ?)

 

Pamiętamy słynny wątek Janusza Płeszki :" Jakość Meade według naszych doświadczeń" . Było to prawie trzy lata temu i autor poddał totalnej krytyce wyroby tej firmy i poparł je solidnymi argumentami .To pamiętają tylko starsi forumowicze . Środowisko wrocławskie pamięta Meade Piotrka S które rozpadło się na mrozie i potem Janusz pisał że przerabia Meade na teleskop . Ten SN czuje się doskonale po przeróbkach Astrokraka czyli po malowaniu proszkowym . Z oryginalnej tuby Meade w chińskim wykonaniu odłaziła farba płatami po upadku na mrozie i Janusz to widział . Takie są fakty .

 

Oczywiście cieszę się że będziecie sprzedawać sprzęt tej firmy bo może po kilku latach poprawiła jakość swoich wyrobów .

 

Starałem się być obiektywny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że podajecie info iż sprzęt Meade sprowadzacie z Europy jest uczciwym postawieniem sprawy , nieopodal już wyją mali ludzie że nie jesteście oficjalnym Dealerem tej firmy i szukają dziury w całym .  

 

Pamiętajcie jednak że firma Meade nie jest znana z dobrej jakości swoich wyrobów . Na światowych giełdach ich wyroby są wyprzedawane mniej więcej tak u nas jak Uniwersały .  

Przynajmniej te teleskopy w promocjach ( nieudane ?)  

 

Pamiętamy słynny wątek Janusza Płeszki :" Jakość Meade według naszych doświadczeń" . Było to prawie trzy lata temu i autor poddał totalnej  krytyce wyroby tej firmy i  poparł je solidnymi argumentami .To pamiętają tylko starsi forumowicze . Środowisko wrocławskie pamięta Meade Piotrka S które rozpadło się na mrozie i potem Janusz pisał że przerabia Meade na teleskop . Ten SN czuje się doskonale po przeróbkach Astrokraka czyli po malowaniu proszkowym . Z oryginalnej tuby Meade w chińskim wykonaniu odłaziła farba płatami po upadku na mrozie i Janusz to widział . Takie są fakty .  

 

Oczywiście cieszę się że będziecie sprzedawać sprzęt tej firmy bo może po kilku latach poprawiła jakość swoich wyrobów .

 

Starałem się być obiektywny .

Firma Meade cieszy się w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem, więc należało podjąć to wyzwanie i dać możliwość klientom w Polsce zakupu tej marki poprzez firmę, która cokolwiek wie na temat optyki, mechaniki i funkcjonalności takiego sprzętu. Tym cenniejsze są więc nasze wcześniejsze doświadczenia z tym sprzętem. Co do jakości Meade, to jest ona taka sama jak konkurencyjnych tym segmencie firm. Każda z nich ma swojej ofercie modele, które są bardzo udane oraz takie, które można uznać za wpadki. I właśnie tutaj jest rola dobrego sprzedawcy, który powinien odpowiednio doradzić, bo w jego interesie jest, żeby klient był zadowolony z zakupionego towaru. Co do bezpośredniej konkurencji Meade, to dobrze wiecie że wypuszcza ona czasem produkty, które delikatnie mówiąc mogła by sobie darować i nikt z tego powodu nie powinien negować całego ich dorobku. Co prawda cierpi na tym nieco ich renoma, ale to już nie nasze zmartwienie. Żałuję tylko, że ceny w Europie na podobny sprzęt nie są bardziej przystępne dla przeciętnego użytkownika, bo czyni u nas Meade marką ekskluzywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości Meade, to jest ona taka sama jak konkurencyjnych tym segmencie firm.

 

Święte słowa. Meade'a nie można dyskredytować za to, że robi teleskopy popularne, dla mas. Stara się zaspokoić jak największą rzeszę klientów, stąd w jego ofercie małe bzykające refraktorki jak i duże LX'y.

 

Faktem jest jednak, że teleskopy LX oferują jak na swoją cenę wręcz niebywałą jakość mechaniki i elektroniki. ETX'y natomiast przyzwoite osiągi i nieprawdopodobną mobilność. Trzeba wiedzieć które produkty firmy warto kupić i dlaczego, by się nie rozczarować. Ja tę firmę lubię. I tyle.

pozdro

Małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

tak sobie przegladalem ta oferte i co prawda Piotr C napisal ze ceny ustala Meade ale chyba cos tu jest nie tak... Wystarczy porownac ceny astrokraka i ceny na rynku amerykanskim i zaczac sie smiac. Po prostu niepowazne to co widze. Przy takich cenach to mozna naciagac tylko nowych (czytaj: zielonych) astroamatorow :(

 

A pytanie do Piotra C: Wspomniales o dostosownaniu LX200GPS do napiecia w PL. Czy mozesz napisac na czym polega to dostosowanie. Zeby wszyscy zdali sobie sprawe jak wiele pracy wymaga taka przerobka i ile ona jest warta wg cennika MEADE'a... 8)

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze firma Astrokrak sprowadza sprzet Meade ktory wczesniej byl wystrzelony w kosmos i powrocil bezpiecznie z orbity po przeprowadzeniu testow w stanie niewazkosci, pewnie dolaczane sa do niego odpowiednie certyfikaty. Stad te kosmiczne ceny. Ale zarty na bok, ciekaw jestem ilu chetnych znajdzie sie na kiepski do niedawna w ocenie specjalistow z Astrokraka sprzet Meade w takich cenach. Jako ze na marketingu troche sie znam, sadze ze to naturalna reakcja firmy Astrokrak na ekspansje konkurencji, chyba wszystcy wiedza o jakiej konkurencji mysle. Niestety wedlug mnie reakcja potwornie chybiona ale nie mnie o tym sadzic, sadziami beda w tym przypadku klienci. Dla mnie cala sprawa jest poprostu robieniem szumu wokol firmy, wiadomo ze jak jest szum to sie cos dzieje. Ceny sa zaporowe po to aby nikt sprzetu nie zamowil, jezeli jakis "madry inaczej" jednak zamowi taki teleskop to w cene jak sadze wliczony jest koszt transportu "exclusiv" jednej sztuki z bogwiekad. To sie nazywa w prostych slowach "sztucznym podnoszeniem renomy czy tez prestizu firmy".

 

Pierwszej osobie ktora w Astrokraku zakupi teleskop Meade ETX90PE za 4385zl i okaze mi dokument zakupu z dolaczonym paragonem z checia usciskam dlon, a podroz do tej osoby sfinansuje z wlasnej kieszeni. Toz nieczesto spotyka sie takich... eehhmmm pasjonatow, amatorow, brak mi slow...

 

P.S. Co do kosmicznych cen tego sprzetu to zastanawiam sie mocno, czy czasami osoba ktora dodala oferte Meade z takimi cenami nie znajdowala sie czasami w stanie niewazkosci...

 

P.S.2. To co napisalem to moje subiektywne odczucia i jak sadze wiele osob nie bedzie sie z nimi zgadzalo. Szanuje ich zdanie i zycze zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

tak sobie przegladalem ta oferte i co prawda Piotr C napisal ze ceny ustala Meade ale chyba cos tu jest nie tak... Wystarczy porownac ceny astrokraka i ceny na rynku amerykanskim i zaczac sie smiac. Po prostu niepowazne to co widze. Przy takich cenach to mozna naciagac tylko nowych (czytaj: zielonych) astroamatorow  :(

 

A pytanie do Piotra C: Wspomniales o dostosownaniu LX200GPS do napiecia w PL. Czy mozesz napisac na czym polega to dostosowanie. Zeby wszyscy zdali sobie sprawe jak wiele pracy wymaga taka przerobka i ile ona jest warta wg cennika MEADE'a...  8)  

 

pozdrawiam,

piotr

Czy zanim odpowiesz na jakiś post, to czytasz go w ogóle dokładnie? Napisałem dosyć wyraźnie skąd się biorą te ceny. Jeżeli nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, a wygląda na to że nie masz, to przypomnę tylko że do cen hurtowych po jakich kupuje się sprzęt należy jeszcze doliczyć koszty transportu (na szczęście tylko z Niemiec), a oprócz tego nasze państwo dolicza jeszcze sobie VAT, ZUS i cło. Więc jeżeli zadasz sobie trud żeby porównać te ceny z dotychczasowym dostawcą Meade w naszym kraju, lub w krajach ościennych, to zobaczysz że są one kalkulowane na niższym poziomie i nie wzięły się one z sufitu.

 

Na szczęście są jeszcze inne alternatywy i kogoś, kogo nie stać na Meade może wybierać spośród innego sprzętu. Daleko nie będzie musiał szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zanim odpowiesz na jakiś post, to czytasz go w ogóle dokładnie? Napisałem dosyć wyraźnie skąd się biorą te ceny. Jeżeli nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, a wygląda na to że nie masz, to przypomnę tylko że do cen hurtowych po jakich kupuje się sprzęt należy jeszcze doliczyć koszty transportu (na szczęście tylko z Niemiec), a oprócz tego nasze państwo dolicza jeszcze sobie VAT, ZUS i cło. Więc jeżeli zadasz sobie trud żeby porównać te ceny z dotychczasowym dostawcą Meade w naszym kraju, lub w krajach ościennych, to zobaczysz że są one kalkulowane na niższym poziomie i nie wzięły się one z sufitu.

 

Na szczęście są jeszcze inne alternatywy i kogoś, kogo nie stać na Meade może wybierać spośród innego sprzętu. Daleko nie będzie musiał szukać.

 

No Pan Panie Piotrze też chyba zbytnio nie ma pojęcia o czym pisze podatki a ZUS to zupełnie odrębne koszty działalności gospodarczej , ale znając Astrokraka zawsze wypowiada się w sprawach o kótych zbyt wiele nie wiem więc można to mu wybaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zanim odpowiesz na jakiś post, to czytasz go w ogóle dokładnie? Napisałem dosyć wyraźnie skąd się biorą te ceny. Jeżeli nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, a wygląda na to że nie masz, to przypomnę tylko że do cen hurtowych po jakich kupuje się sprzęt należy jeszcze doliczyć koszty transportu (na szczęście tylko z Niemiec), a oprócz tego nasze państwo dolicza jeszcze sobie VAT, ZUS i cło. Więc jeżeli zadasz sobie trud żeby porównać te ceny z dotychczasowym dostawcą Meade w naszym kraju, lub w krajach ościennych, to zobaczysz że są one kalkulowane na niższym poziomie i nie wzięły się one z sufitu.

 

Na szczęście są jeszcze inne alternatywy i kogoś, kogo nie stać na Meade może wybierać spośród innego sprzętu. Daleko nie będzie musiał szukać.

 

No Pan Panie Piotrze też chyba zbytnio nie ma pojęcia o czym pisze podatki a ZUS to zupełnie odrębne koszty działalności gospodarczej , ale znając Astrokraka zawsze wypowiada się w sprawach o kótych zbyt wiele nie wiem więc można to mu wybaczyć :)

Oczywiście Astrokrak się nie zna na niczym i nie powinien płacić tego ZUSu, a w ogóle nie wie o czym mówi i pisze. Już chyba to przerabialiśmy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat unijnego cla, a raczej jego braku tez chopacy nie wiedza zbyt wiele... No chyba ze ciagna to z jakichs kolonii Niemieckich, z RPA moze...

 

Albowiem: Od 1 maja 2004 r. zniesiona zostaje granica celno-podatkowa pomiędzy Polską

a państwami Unii Europejskiej

 

Mam nadzieje ze bardzo Wam pomoglem... i ze faktycznie zaczniecie pisac wreszcie o tym o czym macie pojecie i nie mydlic oczu, oraz czynic sztucznego zamieszania.

 

P.S. W cene pojedynczego teleskopu wliczacie podatek nalezny ZUS'owi od jednego pracownika, czy tez od wszystkich, bo ta druga opcja bardziej mi sie kalkuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat unijnego cla, a raczej jego braku tez chopacy nie wiedza zbyt wiele... No chyba ze ciagna to z jakichs kolonii Niemieckich, z RPA moze...

 

Albowiem: Od 1 maja 2004 r. zniesiona zostaje granica celno-podatkowa pomiędzy Polską  

a państwami Unii Europejskiej

 

Mam nadzieje ze bardzo Wam pomoglem... i ze faktycznie zaczniecie pisac wreszcie o tym o czym macie pojecie i nie mydlic oczu, oraz czynic sztucznego zamieszania.

 

P.S. W cene pojedynczego teleskopu wliczacie podatek nalezny ZUS'owi od jednego pracownika, czy tez od wszystkich, bo ta druga opcja bardziej mi sie kalkuluje.

A myślisz, że te 4,2% cła za sprowadzenie ze Stanów to kto płaci? Masz je doliczone do cen po jakich Niemcy sprzedają ten sprzęt swoim dystrybutorom. Chyba nie sądzisz w swej naiwności, że tak po prostu płacą je za nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy zanim odpowiesz na jakiś post, to czytasz go w ogóle dokładnie? Napisałem dosyć wyraźnie skąd się biorą te ceny. Jeżeli nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, a wygląda na to że nie masz, to przypomnę tylko że do cen hurtowych po jakich kupuje się sprzęt należy jeszcze doliczyć koszty transportu (na szczęście tylko z Niemiec), a oprócz tego nasze państwo dolicza jeszcze sobie VAT, ZUS i cło. Więc jeżeli zadasz sobie trud żeby porównać te ceny z dotychczasowym dostawcą Meade w naszym kraju, lub w krajach ościennych, to zobaczysz że są one kalkulowane na niższym poziomie i nie wzięły się one z sufitu.

 

Na szczęście są jeszcze inne alternatywy i kogoś, kogo nie stać na Meade może wybierać spośród innego sprzętu. Daleko nie będzie musiał szukać.

 

Piotr! Nie denerwuj sie i to Ty pamietaj ze powinienes czytac posty zanim cokolwiek napiszesz.

 

Cytuje: "...i co prawda Piotr C napisal ze ceny ustala Meade ..."

 

Czytaj PAN tresc postow. Wiem ze to Cie denerwuje (to w koncu Twoj interes) ale nie zasluguje na takie odzywki. Co do Panstwowych dodatkow to wiem wiem - na a4u napisales ile to Cie pieniedzy kosztuje interes...

 

Cytuje: "...Więc jeżeli zadasz sobie trud żeby porównać te ceny..."

 

Porownalem. I tylko przez grzecznosc nie podalem przykladow. LX200GPS 8" za 15 tys? Zerknij sobie ile kosztuje normalnie! 7 tys i to od reki! Ja Ci sciagne za 12 tys i jeszcze zarobie 2 moze 3 tys.

 

szukacz 8x50... 499zl?? Starszne to co widze... Wiem wiem - pewnie powiesz ze moge sobie wybrac: albo bialy albo niebieski... 30USD kosztuje

 

Piotr, mozna tak bez konca :(

 

Jedyne na co zwrocilem uwage to skrzynka na ETX-a 70. Cena raczej na tym samym poziomie... Z malutkim ale... Kupilem taka ale z wypelnieniem... ETX-60 byl jako dodatek. :lol::lol::lol:

 

Nie chce wchodzic w dyskusje i sadze ze nie po to tu jestesmy. Pozwolilem sobie jedynie na swoje subiektywne uwagi. Ladnie to napisal Andee. Trzeba pogratulowac pierwsemu kupujacemu Meadea w A.

 

pozdrawiam,

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale sprowadzanie sprzetu nie z za oceanu ma tą straszliwą wadę .. cenę :? zamias pieprzyć głupoty zobaczcie ceny Meade w Niemczech i Czechach.

 

Między innymi dlatego Orion jest tak atrakcyjny, że jest prosto z za oceanu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz McArti jeśli nie myślisz jak wlaścicele Astrokraka to jesteś wróg. Jeśli wytkniesz mi sposób w jaki nabierają klientów to jesteś wróg. Jeśli masz inne zdanie to jesteś poprostu głupi.

 

Taka jest niezmienna polityka tej firmy i nic się nie zmienia. Poprostu Astrokrak jest święty i jeśli masz inne zdanie to jesteś skazany na stos !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat unijnego cla, a raczej jego braku tez chopacy nie wiedza zbyt wiele... No chyba ze ciagna to z jakichs kolonii Niemieckich, z RPA moze...

 

Albowiem: Od 1 maja 2004 r. zniesiona zostaje granica celno-podatkowa pomiędzy Polską  

a państwami Unii Europejskiej

 

Mam nadzieje ze bardzo Wam pomoglem... i ze faktycznie zaczniecie pisac wreszcie o tym o czym macie pojecie i nie mydlic oczu, oraz czynic sztucznego zamieszania.

 

P.S. W cene pojedynczego teleskopu wliczacie podatek nalezny ZUS'owi od jednego pracownika, czy tez od wszystkich, bo ta druga opcja bardziej mi sie kalkuluje.

A myślisz, że te 4,2% cła za sprowadzenie ze Stanów to kto płaci? Masz je doliczone do cen po jakich Niemcy sprzedają ten sprzęt swoim dystrybutorom. Chyba nie sądzisz w swej naiwności, że tak po prostu płacą je za nas?

 

4.2% powiadasz, faktycznie to potezna stawka i w zupelnosci tlumaczy te ceny! W swej naiwnosci nawet nie siegnalem tak daleko i nie pomyslalem ze to 4.2% placone "na pniu" moze tak drastycznie zmienic cene... :lol:

 

Ciekawe jaki jest sens sprowadzania teleskopow Meade, skoro wredna ta firma stosuje juz dla maluczkich sklepikow typu Astrokrak tak zaporowe ceny, dodatkowo narzucajac im wlasne warunki sprzedarzy? A moze to germanski oprawca w postaci dystrybutora generalnego na Europe was tak okrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale sprowadzanie sprzetu nie z za oceanu ma tą straszliwą wadę .. cenę :?  zamias pieprzyć głupoty zobaczcie ceny Meade w Niemczech i Czechach.

 

Między innymi dlatego Orion jest tak atrakcyjny, że jest prosto z za oceanu  :roll:

Dokładnie, jest alternatywa i nikt nikogo nie zmusza do kupowania szukacza z napisem Meade. Może sobie zamiast tego kupić z napisem Soligor. A do pseudoeksperckich wywodów ludzi, którym się w życiu nic nie udało i potrafią tylko narzekać zdążyłem się już przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat unijnego cla, a raczej jego braku tez chopacy nie wiedza zbyt wiele... No chyba ze ciagna to z jakichs kolonii Niemieckich, z RPA moze...

Albowiem: Od 1 maja 2004 r. zniesiona zostaje granica celno-podatkowa pomiędzy Polską  

a państwami Unii Europejskiej

Mam nadzieje ze bardzo Wam pomoglem... i ze faktycznie zaczniecie pisac wreszcie o tym o czym macie pojecie i nie mydlic oczu, oraz czynic sztucznego zamieszania.

P.S. W cene pojedynczego teleskopu wliczacie podatek nalezny ZUS'owi od jednego pracownika, czy tez od wszystkich, bo ta druga opcja bardziej mi sie kalkuluje.

 

Błagam, może jednak kalkulacja ceny nie będzie przedmiotem dyskusji NA TYM FORUM?

Andee - słyszałeś o kosztach stałych, kosztach zmiennych, marżach handlowych itp...? Bo to co piszesz to jakbyś prowadził interes na jeden telep rocznie...

Poprostu napisz: MOIM ZDANIEM TEN SPRZĘT JEST ZA DROGI i niewielu w Polsce kupi to po tej cenie.

Reszta to bicie piany, niestety agresywne. :evil:

 

Przewcież nikt nie broni samemu sobie ściągnąć coś z Europy a jeszcze lepiej z Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek Obrazek

 

Jak ktos szuka tych szukaczy 8x50 to niech da znac tu na forum.

Sam bede sobie sciagal wiec mozna kilka sztuk kupic - wyjdzie grosze...  :D  

 

pozdrawiam,

piotr

Nie chciałbym być zbytnio uperdliwy, ale rozumiem że za sprowadzony i odsprzedany sprzęt zapłacą oczywiście panowie wszystkie te opłaty, o których tak ochoczo wspominaliście w poprzednich postach. Byłoby mi przykro, gdyby się okazało że w temacie dotyczącym naszej firmy, ktoś namawia do przemytu. Po za tym stawiałoby wasze posty i co za tym idzie intencje w nieco innym świetle. Ale co ja gadam, na pewno tak nie jest, przemytnicy są przecież na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.