Skocz do zawartości

Koń i krab z lornetki


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Przepiękne zdjęcia na początek , gratuluję i liczę że będziesz dążył do celu poprawiając w miarę możliwości sprzęt .

 

Te błędne kropki możesz usunąć w Photoshopie : Kliknij narzędzie -kroplomierz , potem na tło obok błędnych kropek . Po lewej stronie zobaczysz że zmieniło się tło na ikonce . Teraz wejdź w narzędzie : pędzel i delikatnie klikając usuniesz błędy .

 

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrZ zdecydowanie odradzam takie poprawianie zdjęcia: "wiesz co masz uzyskać więc usuwasz to co niepotrzebne" nawet za cenę wyglądu.

W ten sposób możesz wogle nie kupować teleskopu tylko photoshopem namalować ładne gwiazdki.

 

Moim zdaniem obróbce należy zawsze poddawać całą klatkę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tym samym sugerujesz rozmiar pędzelka do retuszu defektów na 3-4 tysiące punktów :buahaha:

Czasem retusz paproszka czy defektu pixela jest po prostu niezbędny aby nie odrzucać tylu fajnych klatek :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wygląd gwazdek to zasługa obiektywu. Wkrótce będzie normalny fotograficzny.

Co do hot pixeli, to nie chciało mi się odjąć ;) . Filtry barwne będą raczej w przyszłym roku (chyba, że wcześniej coś wykombinuję).

 

:salu: Jedyne co mogę to złapać się za głowę  :lol:  Stary ty nas oszukujesz... wyciągaj ten apochromat z garażu  :wink:

 

Ej, ja ma tylko lupę w garażu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam jeszcze próbę IC410 i IC405 ("Flaming Star Nebula"), czasy 9x2min. Dobrze widać, że za mało jest materiału do obróbki. Czasy narazie nie mogą być dłuższe, bo nie mam filtra w stylu light pollution (tło mam za jasne). Muszę także wyłączyć przedwzmacniacz odczytu, bo po odjęciu darka razem z nim, wyszło trochę cudów niewidów :roll: .

ic405_14112004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrZ zdecydowanie odradzam takie poprawianie zdjęcia: "wiesz co masz uzyskać więc usuwasz to co niepotrzebne" nawet za cenę wyglądu.  

W ten sposób możesz wogle nie kupować teleskopu tylko photoshopem namalować ładne gwiazdki.  

 

Moim zdaniem obróbce należy zawsze poddawać całą klatkę.

 

Obawiam się że czegoś nie zrozumiałeś , zobacz na powiększonym zdjęciu Kraba poziome kropki które nie są nawet hot pixelami tylko niewielkimi zabrudzeniami na optyce . Po złożeniu 30 klatek robi się taki wężyk i całonocna praca idzie na marne . Można temu zapobiedz robiąc Flat field i potem je odjąć np: w Astroarcie . Wymaga to jednak zastosowania Flat boxa lub zrobienia zdjęcia jednolicie oświetlonej powierzchni , może to być ładnie zachmurzone niebo . Mogę pokazać przykład takiego flata o ile ktoś byłby zainteresowany . Sposób który podałem z Photoshopem daje szansę uratowania zdjęcia niczego nie dodając a tylko odejmując to co jest zbędne . Więc o jakim "domalowaniu" mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.