Skocz do zawartości

M42 i kometa C/2016 R2


gawain74

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, czy można coś więcej z tego zdjęcia wyciągnąć, głównie chodzi mi o tło, aby było mniej zaszumione.

Pewnie się da, ale dysponuję tylko Fitsworkiem i Lightroomem, moje umiejętności obróbki też nie są wysokie.

Photoshopa nie mam, a Gimp 2.8 który podobno obsługuje 16 bit, krzyczy mi, że obsługuje jednak 8 - nie wiem o co mu chodzi.

Materiału mało nie jest - 90 klatek, jakby ktoś był zainteresowany obróbką, to proszę o info PW, wyślę stack, na dropboxa

Zdjęcie wykonane 30.10 2017, po północy.

Montaż EQ5 ustawiony metodą dryfu, z balkonu, małe miasteczko, ale gwiazdy widoczne nieuzbrojonym okiem do 4,7 mag

Pentax K3 / Pentax M135mm 3,5@5,6

ISO 1600

90 x 30 sek

Jako ciekawostkę zaznaczyłem kometę C/2016 R2 (PANSTARRS) odległą około 370 mln km, w przyszłym roku osiągnie peryhelium.

p.s.

link do stacka na dropbox

https://www.dropbox.com/s/tna5nkrjdeg0hlb/M42_01.TIF?dl=0

 

M42_final_AcropR75B.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Charon_X napisał:

Te spajki jasnych gwiazd dodałeś w programie ?

Spajki naturalne z obiektywu.

Mam niedosyt, lepiej by było zejść na ISO 800 i naświetlać jedną klatkę chociaż 90 sekund, może nawet z jeszcze bardziej domkniętą przysłoną.

Ale jest to co jest. 

fizyk5 i maciek z, pokazaliście mi, że da się dużo więcej wyciągnąć z tego co mam - dziękuję.

Z tego co widzę i porównuję to mam za bardzo odcięte tło, w najbliższych dniach posiedzę jeszcze nad tą fotografią.

Edytowane przez gawain74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do materiału, nauki obróbki w sumie. Kilka dni próbowałem różnych opcji, starając się jak najwięcej mgławic wyciągnąć

Druga wersja fotografii z pierwszego postu. Oprócz innej obróbki, obróciłem też zdjęcie, bo chyba lepiej prezentuje się w takiej postaci.

Lata świetlne dzielą mnie od tego co prezentują tu koledzy, ale z obecnego zdjęcia jestem zadowolony, bo to moja najlepsza fotografia mgławic w Orionie.

Nebulas_Orion.jpg

Edytowane przez gawain74
literówka
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.