Skocz do zawartości

parę DS-ów i U...


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam kilka zdjęć które zrobił niedawno mój brat, Pentacon 4/300 prowadzenie ręczne na Uniwersale 90/900 bez żadnych przeróbek :shock:

Czasy 10 minut dla wszystkich, film dla M42 i B33: Konica Centuria 1600, dla M31 i M45: Fuji Press 800.

Jak sie podoba?

m45_wycinek.jpg

 

m31_wycinek.jpg

 

horse_flame_full_frame.jpg

 

m42_full_frame.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zszokowany :shock: :shock: :shock:

 

Jak się udało prowadzić bez poruszenia 10 minut ten złom?

Szczere gratulacje. Sam całkiem niedawno robiłem zdjęcia takim samym sprzętem tylko z obiektywem Jupiter 4/200. Bez poruszenia udawało mi się max 7 minut i do tego połowa zdjęć i tak musiała odpaść.

 

Poza tym pierwszy raz widzę ten film Konica Centuria 1600. Rezultaty wspaniałe. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ogniskowej 300mm wychodzi z 80% zdjęć poruszonych. Ma chłop zacięcie.

 

Mi wychodzą ostatnio 2 zdjęcia na 2 filmy 36 klatek z tego 40min kazde :mrgreen: np http://galeria.astro-forum.org/data/media/...M66_NGC3628.JPG

 

 

Pięknie wyszło, moje ogromne gratulacje. :salu: :salu:

 

PS Już dzięki Wam wiem jaki dobry jest film na M42 :)

 

Na plejady i M 31 polecam Fuji Superia 400

 

Zeskanujcie nagegatywy bo foty są suuper i naprawdę warto, róznica bedzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadzenie zdjęć w takiej skali nie jest nawet dla U niczym nadzwyczajnym.

 

zobaczcie jak mała jest 3stopniowa M31 czy 2,5stopniowe Plejady. Można powiedzieć to jest typ zdjęć szerokich. na jeden pixel skanu przypada dość duży kąt rzędu minuty.

 

faktem jest że 600sek to jakby nie patrzeć jest bardzo dużo, i wymaga zacięcia a efekt jest przepiękny poprostu a jak ktos tego nie widzi to jest ślepy.

 

Uważam że klisza w małych skalach broni się przed cyfrą znakomicie i właściwie nigdy jej nie wyprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Gdy się nie czyta uważnie.... :?

Żeby wydedukować, że poprawiłeś, Hamalu fotkę nie swoją, musiałem cofnąć się do początku wątku i porównać zdjęcia. Po obejrzeniu tylko nowych postów sądziłem że ta lekko poprawiona fotka jest Twoja, dla porównania.

Dlatego proponuję troszkę dokładniej podpisywać zdjęcia, zwłaszcza jak cytujemy już czyjeś. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Gdy się nie czyta uważnie.... :?  

Żeby wydedukować, że poprawiłeś, Hamalu fotkę nie swoją, musiałem cofnąć się do początku wątku i porównać zdjęcia. Po obejrzeniu tylko nowych postów sądziłem że ta lekko poprawiona fotka jest Twoja, dla porównania.

Dlatego proponuję troszkę dokładniej podpisywać zdjęcia, zwłaszcza jak cytujemy już czyjeś. :salu:

 

Nie wiem jak Ty ale ja nie czytam wątków od środka :roll:

 

Nie narzekaj, są i zalety :mrgreen: zobaczyłeś pozostałe dobre fotki :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.