Skocz do zawartości

California z 300D


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pogody nie ma za oknem więc processing..... :D

Nie sądziłem że wyjdzie coś takiego z Canona i fotałem lekko bez przekonania.

Obiektyw Tair 3s (4,5/300)

20x3min ISO800

Processing AstroArt + PS

california.jpg

dla porównania poniżej fotka z analogu

30min kodak supra 400

california.jpg

 

A ktoś mówił że 300D nie ma koloru czerwonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Filtr -IR w 300D nie obcina całej czerwieni tylko jej lwią cześć i pracujesz w tej barwie na niskim, mocno opadajacym już ogonie charakterystyki jego czułości w czerwieni H alfa gdzie głównie emituje światło Kalifornia Nebula :salu:

Niezmienia to faktu że wyszło nieźle ale tej czerwieni coś jednak brakuje z głębi kliszowego koloru H-alfa :roll:

 

Ps. Ekspozycja łączna na poziomie 1h jak podajesz dla uwidocznienia tej mgławicy przy przysłonie 4,5 i 800ASA to właśnie jest porażka 300D i skutek tej niewielkiej czułości w czerwieni spowodowanego obcięciem przez filtr -IR nałożony na filtr "zmiękczający" (inaczej antymorowy) znajdujący się przed matrycą aparatu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, powinienem zamilknąć i podziwiać bo sam nie mam lepszej Kaliforni aby krytykować tą co niniejszym czynię :fiu:
nie chciałem tego mówić głośno :mrgreen:

Ale do rzeczy

poniżej RAW konwertowany do FITS kolorowego i tak właśnie wygląda jedna surowa klatka.

Jak widać dominantą jest czerwień, przy składaniu RGB musiałem czerwień ograniczyć o 20%.

Mateuszu, stack z 3 klatek nie wygląda najlepiej bo jest sporo szumu ale jak Ci mocno zależy to zrobię coś takiego.

CRW_8931_Pa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu,

stakowanie pozwala na zwiększenie odstępu sygnału od szumu S/N co w efekcie poprawia dynamike zdjęcia, ukazują się subtelne szczegóły itp.

Dlatego im więcej tym lepiej. Faktem jest że 20x3min daje godzinną ekspozycję ale nie ma nic za darmo.

Mając napęd elektryczny to nie ma problemu mogę fotać jeden obiekt i 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu,

stakowanie pozwala na zwiększenie odstępu sygnału od szumu S/N co w efekcie poprawia dynamike zdjęcia, ukazują się subtelne szczegóły itp.

Dlatego im więcej tym lepiej. Faktem jest że 20x3min daje godzinną ekspozycję ale nie ma nic za darmo.

Mając napęd elektryczny to nie ma problemu mogę fotać jeden obiekt i 3 godziny.

 

Teoretycznie wiem co to ma dawać, ale chciałem się przekonac na własne oczy.

Niestety, narazie nie udało mi się zrobić więcej niż pięć zadowalających ekspozycji do stackowania.

Przypominam, że nie mam swojego montażu i muszę się grzecznościowo podwieszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lubię wszystko przewalać i oto moja ostra wersja Twojej Kalifornii wyciśnięta na maxa:

K_A_T_A_S_T_R_O_F_A !!!!!!

Zawsze można coś zepsuć, czasem nawet wszystko! :salu:

Powinieneś jednak przeedytować winietkę, np. ADAMO by Janusz_P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż nam dla porównania takie stacki z 3-5 ekspozycji, choćby z tych co robiliśmy na Kudłaczach z cykadełka  :lol:

 

Tu masz dla porównania tylko 5 ekspozycji po 2 min http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=6101.

 

Ale bardziej miarodajnie by było porównanie zdjęć z różną ilością stacków pochodzących z tego samego materiału.

 

p.s. Janusz ,coś ty najlepszego zrobił ze zdjęciem Adama ? :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dlaczego to musiało trafić na mnie? :mrgreen:

Wyobraź sobie teraz to zdjęcie przedrukowane przez kogoś. A w podpisie - jak w oryginale.

Skoro Janusz EDYTOWAŁ zdjęcie to miał chyba Twoją zgodę? Zapomniałeś jak się zgodziłeś żeby robić z tym co kto chce, byle zachować podpis?

Nie mogę sobie wyobrazić żeby ORTODOKSYJNY PURYSTA PRAWNY (przynajmniejw sprawach podatkowych, obowiązkowo-składkowych itp) naruszył PRAWA AUTORSKIE ingerując w dzieło bez zgody autora. Jeśli zgody nie było - proponuję usunąć to zdjęcie z serwisu i pogrozić paluszkiem Tunerowi! :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.