Skocz do zawartości
manieksky

messier 51

Rekomendowane odpowiedzi

Mało materiału i mało koloru na gwiazdach. Ale jest potencjał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zamiar dziś coś innego złapać jednak po twojej opinii do zbieram może będzie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po czasie ,ale jest teraz będzie z 65 x 3 min :)

messier.jpg

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, manieksky napisał:

Po czasie ,ale jest teraz będzie z 65 x 3 min :)

messier.jpg

o joj - to ja już wolę wersję 1 a kolory z wersji 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

o joj - to ja już wolę wersję 1 a kolory z wersji 2.

Dlaczego jeżeli można wiedzieć? 

,na przyszłość będę mądrzejszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się podoba wersja 2, a moje pytanie brzmi: na czym stawiasz tą tubę? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, manieksky napisał:

Dlaczego jeżeli można wiedzieć? 

,na przyszłość będę mądrzejszy :) 

W drugiej wersji razi mnie ogromna ziarnistość w ramionach galaktyki, gwiazdki przepalone a wokół czarne placki. W pierwszej wersji gwiazdki ładnie przechodzą w tło i widać jakiś tam kolor.

W wersji drugiej - tło czarne jak smoła ale wyszedł gradient (od galaktyki w lewo). Bardziej podoba mi się poziom tła w wersji pierwszej.

Edytowane przez _Spirit_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety druga wersja przeprocesowana :(

Ambitny ten zestaw na HEQ5 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecane

• Unikalna opozycja Plutona (2018)
      Naukowcy już zacierają ręce, aby przygotować się do tych obserwacji. Ostatnie takie zjawisko miało miejsce w 1931 roku, jednak nie było obserwowane z powodu braku informacji na temat wydarzenia. Mowa tutaj o tzw. opposition surge/opposition effect które polega na odbiciu promieni słonecznych z lodowej powierzchni Plutona bezpośrednio w naszym kierunku. Wszystkie trzy ciała (Słońce, Ziemia, Pluton) znajdą się w jednej linii.
        • Lubię
      • 31 odpowiedzi
    • HAT-P-36 b, WASP-153 b, WASP-103 b
      11 maja zarejestrowałem 2 tranzyty: Qatar-1 b, który opisałem w poprzednim temacie oraz HAT-P-36 b. Gwiazda HAT-P-36, której jasność wynosi 12,26 mag znajduje się w gwiazdozbiorze Psów Gończych. Tranzyt egzoplanety HAT-P-36 b trwa 132,9 minuty, zaś głębokość tranzytu to 0,0204 mag (dokładnie tyle ile wynosi dla Qatar-1 b). W tym przypadku uzbierałem 260 dziesięciosekundowych klatek i złapałem drugą część zjawiska.
        • Lubię
      • 16 odpowiedzi
    • Tabela czasów subekspozycji dla CMOS (ASI1600MM)
      Przypadkowo natknąłem się na bardzo wartościowy wątek na CN przedstawiający tabele długości subekspozycji dla kamer CMOS (autor Shiraz) - w kontekście różnych warunków (LP, Księżyc, narrowband) oraz jasności optyki. To pytania pada na forum i PW bardzo często, a ja nigdy nie znalazłem czasu, żeby to samemu poprzeliczać. Nie ma co ameryki odkrywać na nowo. Świetny materiał i potwierdzam te wyniki z moich empirycznych doświadczeń.
        • Lubię
      • 13 odpowiedzi
    • Wielka opozycja Marsa - 2018
      Rozpoczynam wyjątkowy wątek, który dotyczy obserwacji Marsa w 2018 roku (ale i też końcówka 2017 i początek 2019). W dniach 30-31 lipca dojdzie do wielkiej opozycji Czerwonej Planety. Osiągając odległość 57.6 milionów kilometrów od nas, znajdzie się najbliżej Ziemi od 2003 roku.
        • Lubię
      • 72 odpowiedzi
    • Repozytorium wielkich plików na Astropolis
      Przed chwilą uruchomiłem rozszerzoną wersję repozytorium plików na Astropolis, które ma być odpowiedzią na potrzebę zamieszczania przez naszych użytkowników dużych, surowych klatek (nierzadko całych sesji). Od teraz nie musicie wysyłać siebie do zewnętrznych serwisów, które bardzo często udostępniając powierzchnie serwerów za darmo, kradną wasze dane osobowe, albo instalują wirusy. Uważajcie.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.