Skocz do zawartości

[ Giełda ] Celestron CG-5 Advanced GT GoTo


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Celestron CG-5 Advanced GT GoTo


Na sprzedaż montaż klasy Eq5 Celestron CG-5 Advanced GT z systemem Goto.

Jest on po przeglądzie w Astrokraku, każdy aspekt elektroniczny i mechaniczny sprawny, nie wymaga dodatkowych inwestycji.

Goto przy schludnym wypoziomowaniu i alignacji na gwiazdy ładnie trafia w cel. Użytkowałem go rok czasu bez kłopotów do obserwacji wizualnych z SW 150/750 i astrofotografii z czasami do 300s bez guidingu Canonem z obiektywami do 200mm.

Montaż wyposażyłem jak mi się wydaje w udogodnienie poprzez zmianę śrub regulacji lunetki biegunowej z standardowych słabo trzymających imbusów na solidniejsze 3mm śruby które mimo częstego transportowania montażu trzymają wyjustowaną lunetkę w szachu oraz śrubę blokującą podziałkę godzinną na bardziej solidną.

Z mankamentów wizualnych można by się przyczepić do powoli odklejających się naklejek symbolizujących home position i rys na pręcie przeciwwagi.

W skład ogłoszenia wchodzi oryginalny zasilacz i kabel samoróbka rs-232.

Więcej zdjęć mogę podesłać na pw.

Moja propozycja to 1200PLN + koszty przesyłki ~40zł.

Nie posiadam oryginalnych pudeł, lecz bez problemu coś zorganizuje.

Zainteresowanych proszę o kontakt w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam.

 


 

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.