Skocz do zawartości

Tutorial robienia timelapse 4K w VirtualDub2


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2018 o 14:13, MateuszW napisał:

Gdybyś zrobił w full HD i zamieścił na Youtube, to jakość byłaby lepsza. FB kompresuje filmy poniżej wszelkiej krytyki i nie nadaje się do publikacji.

Malutki tutorial... proszę? :) Zrobienie czegokolwiek w tym programie bez tutoriala jest potężnym wyzwaniem... Wtyczka konkretnie jaka (link)?

Spróbuję nagrać tutorial :)

 

powyższe skopiowane z wątku o Obłokach srebrzystych 2018

 

Nagrałem krótki niemy tutorial. Może się komuś przyda.

Link do VirtualDub2:

https://sourceforge.net/projects/vdfiltermod/files/

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie miałem obłoki, żeby przetestować tą metodę :) Wielkie dzięki za tutorial! Jest super. W końcu znalazłem wygodny i dobry program do timelapsów.

Mam tylko uwagę do ustawień rozdzielczości. Wydaje mi się, że Twoje ustawienia powodują zmianę proporcji, czyli deformację zdjęć. Żeby przyciąć pasek z góry i dołu do 16:9, powinno to wyglądać tak:

image.png.178367e829b1adb25df0a3705dae1109.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MateuszW napisał:

Nareszcie miałem obłoki, żeby przetestować tą metodę :) Wielkie dzięki za tutorial! Jest super. W końcu znalazłem wygodny i dobry program do timelapsów.

Mam tylko uwagę do ustawień rozdzielczości. Wydaje mi się, że Twoje ustawienia powodują zmianę proporcji, czyli deformację zdjęć. Żeby przyciąć pasek z góry i dołu do 16:9, powinno to wyglądać tak:

image.png.178367e829b1adb25df0a3705dae1109.png

Zgadza się.

 

Miałem lekko złe proporcje przygotowanych zdjęć (ok. 2 piksele) więc postanowiłem lekko ścisnąć obraz zamiast przycinać. Ale widzę że lepiej było jednak przyciąć dla lepszej jakości.

 

Warto eksportować do x265. Trwa to 3 razy dłużej lecz można mieć lepszą jakość przy tej samej wielkości.

 

Ja eksportuję do x264 opcją crf 14-17

 

Czasami też wyostrzam i koryguję kolory.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.