Skocz do zawartości

QHY168C


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wystawiam na sprzedaż kamerę zakupioną pod koniec 2017 roku w ModernAstronomy. Także jeszcze na gwarancji. 

Samej kamery przedstawiać nie trzeba: QHY168C, na matrycy IMX071 (taka sama co w ASI071), 14bit, piksel 4,8um - robi na prawdę świetne zdjęcia. 

Jest bardzo czuła i spokojnie można używać jej do zbierania materiału Halpha (co zresztą sam robiłem). Wręcz idealna dla osoby, która nie ma za dużo czasu na robienie zdjęć oraz dla posiadacza kamery mono - żeby skrócić czas zbierania materiału RGB

 

 

 

Wraz z kamerą sprzedaję manualny rotator własnego projektu (wykonany przez Janusza z astrokraka - nadzwyczaj dokładnie). Rotator jest tak zaprojektowany by można było w niego wkręcić filtr 2" jak najbliżej matrycy oraz by (za pomocą złączki) można było podpiąć dowolny setup. Aktualnie dysponuję dwoma złączkami na gwint M48 (jak we flattenerze ED80) oraz M42 (T2). Nakręcenie któregokolwiek na rotator daje dokładnie 55mm odległości do matrycy. Jeśli ktoś chce podłączyć do innego gwintu - wystarczy zlecić zrobienie złączki o odpowiedniej grubości i gwincie by cały czas zachować 55mm. Dodatkowo - rotator ma gwint wewnętrzny pozwalający na wkręcenie mocowania bagnetu Canona (mocowanie QHY) - otrzymuje się wtedy backfocus 44mm (dokładnie taki backofcus mają obiektywy Canona). Oczywiście osobie kupującej udostępnię dokładny projekt rotatora i wspomogę w dobraniu złączek.

 

Dodatkowo załączam to co było w komplecie czyli nosek 2", "platformę" do mocowania tego noska (nie używane nigdy) kabelek zasilający z nakrętką mocującą oraz kabel sygnałowy USB3.0

 

Kamera w pudełku leży w takiej piankowej wyprasce - teraz część tej wypraski jest ucięta, żeby mi się zmieściła w walizce. (ok 15% jest ucięte)

 

tak więc komplet jaki sprzedaję to:

1. Kamera QHY168C

2. Kabel zasilający (przedłużka) z nakrętką mocującą

3. Złączki jakie były w komplecie

4. Rotator mojego autorstwa (opis wyżej)

5. Dwie złączki do gwintów M48 i M42 

 

Wszystko to w oryginalnym pudełku QHY i na gwarancji z ModernAstronomy.

Na każde pytanie odpowiem i jeśli ktoś będzie zainteresowany innymi zdjęciami to proszę o kontakt.

 

Cena jaka mnie interesuje to 5850pln

 

oferty na PW

 

Zdjęcia:

20170904_174600.jpg

20170904_174723.jpg

20180317_132143.jpg

 

20180317_132154.jpg

 

20180317_132223.jpg

 

20180730_210123.jpg

 

Przykładowe zdjęcia robione tą kamerą:

1. Barnard 110 i okolice: 

2. Mozaika M16 i Sh2-54: 

 

3. M106 

4. Triplet lwa: 

5. Abell1656: 

 

6. IC405

 

 

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.