Skocz do zawartości

M31 z 300D


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki lemarc :) To Mariusz obrabiał fotki i robił to po raz pierwszy więc efekty nie są zadawalające, tego niebieskiego jest zdecydwanie za dużo. Trzeba

się jeszcze dużo uczyć. Ja bym najchętniej RAWy rozbił na 3-kolorowe fitsy i wtedy wziął to w obroty IRAFem.

Tam się panuje nad wszystkim od samych podstaw.

 

Jak chcecie to wrzuce RAWy dla M42, bo dla niej mamy najwięcej dobrego materiału (8x30sek, 5x180 3x370 1x200) i niech się obróbką pobawią lepsi :)

 

Jeśli chodzi o obiekyw to Janusz ma racje. On dobrze sprawował się z analogowym Canonem 300, a do czułego na czerwień 300D pasuje już mniej. Światło nie było 2.8 tylko 5.6. Chciałbym mieć obiektyw

2.8/300 i to jeszcze Canona, McArti :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8/300 i to jeszcze Canona, McArti  

 

mam pewne spostrzeżenie w związku z ... wyżaszością... projekcji okularowej :) nad ogniskiem głównym 8)

 

mały krótki dobry obiektyw f/2,8 (tańszy)+dobry szerokokątny okular długi (np 75mm WO z gwintem 52mm) + tani mało swiatłosilny obiektyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK na: http://lornetki.camk.edu.pl/tmp/ są RAWy dla M33 i M42 oraz darki

 

M33 to pliki 1939-1945 z ekspozycjami od 180 do 490 sekund

M42 to pliki 1990-2005 z ekpozycjami od 30 do 360 sekund

2036-2040 to darki 180 sekund

 

Arek

Dlaczego jak otwieram te pliki w Photoshopie wyświetla mi błąd, że to nie są pliki typu tiff ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są RAWy a nie Tiffy.

Arek

Po zgraniu z serwera pokazuje mi się rozszerzenie tiff. Nie mogę tego niczym otworzyć. Pytanie:

Czy mam zamienić rozszerzenie na RAW?

Jeśli tak to do PS musze wpisać szerokosc, wysokosc, liczbe kanałów i wysokosc nagłówka.

 

A może tych plików nie moge otworzyć pod Win 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sciagnieciu ich musisz im zmienic rozszeżenie z .tiff na .crw ( z jakiegoś powodu nie chca sie zapisywac jako .crw )

A takie pliki otwiera tylko PS CS , astroart z pluginem, iris ,zakladam ze Maxim Dl i Image Plus tez dadza sobie rade (nie wiem bo nie znam) , oprogramowanie canona do konwetowania rawów na inne formaty i podobno jeszcze jakieś nowe wersje acdsee tez sobie radzą.(nie wiem czy przypadkiem one nie widza tylko tego wszystego jpg'a)

Win 98 nie ma nic do rzeczy

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrobiłem M42 :lol:

Zdjęcie wyszło wam bardzo ładniutkie. Dopiero uczę się obrabiać DS-y więc proszę o wyrozumiałość :wink:

 

M42-pr.jpg

 

Ps. Jak usuwałem obwódki wokół gwiazd musiałem trochę mocniej zaingerować w ten materiał. Zrobiłem to tylko dla estetyki, bo były one bardzo wkurzające i psuły efekt. Niestety przy samej mgławicy takiej operacji nie dało się przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.