Skocz do zawartości

IC 1318 , Motyl


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie, fotka sprzed 3 tygodni, miałem nie wrzucać, ale myślę że przecież nie mogą być tylko super fotki na forum bo wtedy początkujący by swoich nie wrzucali. Dlatego ja nie chciałem właśnie bo coraz lepsze te zdjęcia robicie. A co do guidingu to co jakiś czas guide robi mi takie skoki w RA dziwne. Wrzucę log jakby ktoś chcial. Guiding przez OAG ZWO.

 

PHD2.zip

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna w odbiorze fotka. Faktycznie szumi, widać, że trochę wyciągałeś. Z uwag (oprócz szumu) to można pochylić się nad halo Sadr'a - trochę psuje całościowy odbiór.

Ja na Twoim miejscu (i mając takie wyniki) pokusiłbym się o zebranie więcej materiału - wiem, że kadrowanie lustrzanką nie jest łatwe ale masz kilka kardynalnych punktów (Sadr'a i kilka jaśniejszych gwiazd), które Ci w tym pomogą. Zobaczysz jaka różnica w obróbce będzie.

 

Nie poddawaj się :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pav1007 napisał:

To wpadaj na warsztaty - tam będzie o usuwaniu halo :-)

Nie ma mnie wtedy w Polsce, ale prawdopodobnie i tak by mnie nie było. Takie warsztaty super sprawa, ale pierwsze co to może na jakiś zlot pojadę. Poszukam w necie, chyba Tayson coś wrzucał. Raczej nie umiem z lenistwa bo się nie przykładałem do nauki usuwania halo. Nie wiem czemu, ale dla mnie nie jest to jakaś wielka wada.

 

Szkoda, że nie ma tak dużo tutoriali w internecie o astrofotografii i panują jakieś dziwne teorie/praktyki nie rób tego, tamtego. Pewnie z czasem ilość informacji się zwiększa, ale nadal brak wartościowych. Zdaje sobie sprawę, że nie da się dać przepisu na idealne zdjęcie , ale widać czasem że ktoś robi coś duużo lepiej od innych. Problem mam np ze składaniem HST (swojego nie mam , ale cudzych) , w internecie nie widzę tutoriali jak to zrobić, żeby był taki fajny efekt głębi jak na zdjęciach Adama czy Bogdana J. Tak samo wiele osób ma problem z odszumianiem, ale tutaj pomógł mi pixinsight i ACDNR , lub camera raw filter w PS. 

 

Sam co do swoich zdjęć odkryłem coś dziwnego, a nigdzie o tym nie widziałem wcześniej, żeby realignować kanały pomimo używania kamery/aparatu kolorowego. Wprowadziło to dużą poprawę to obrazu moich gwiazd i wreszcie mają prawidłowe kolory.

 

Podsumowując ciężkie to hobby, ale za to jak znajdzie się tą słabość i ją poprawi to jaką radość to potem sprawia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.