Skocz do zawartości

Explore Scientific 80ed


DaleCooper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie odnośnie refraktora którego link podaje poniżej 

https://www.astroshop.pl/teleskopy/explore-scientific-refraktor-apochromatyczny-ap-80-480-ed-alu-ota/p,44829#tab_bar_1_select

 

Czy warto zaopatrzyć się w ten refraktor powyżej bądź stary dobry SW 80ED black daimond?  Z góry dzięki za wszelkie opinie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem z takim refraktorem kilka razy doczynienia i tamta wersja nie miała w wyciągu gwintu t-2 przez co ewentualny reduktor był tylko na zaciski..tutaj widzę jest..fajnie że poprawili te uważam sporą wadę.

Z reduktorem nie użyłem go bo nie miałem.możliwe że są wypłaszczacze 1:1 które się do niego nadadzą.ale z popularnym do niego WO FF x0.8 zrobi ci z tego F4.8 czyli dość jasno więc ciekawe jak będzie to wyglądać z kamerami o pikselu 4 i niżej.

Możesz odwiedzić kanał Astrobackyard na youtube w latach 2014-2017 korzystano tam z takiego refraktora, jest na stronie sporo fotek.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Selmak napisał:

Kiedyś miałem z takim refraktorem kilka razy doczynienia i tamta wersja nie miała w wyciągu gwintu t-2 przez co ewentualny reduktor był tylko na zaciski..tutaj widzę jest..fajnie że poprawili te uważam sporą wadę.

Z reduktorem nie użyłem go bo nie miałem.możliwe że są wypłaszczacze 1:1 które się do niego nadadzą.ale z popularnym do niego WO FF x0.8 zrobi ci z tego F4.8 czyli dość jasno więc ciekawe jak będzie to wyglądać z kamerami o pikselu 4 i niżej.

Możesz odwiedzić kanał Astrobackyard na youtube w latach 2014-2017 korzystano tam z takiego refraktora, jest na stronie sporo fotek.

Pozdrawiam.

Dzięki Selmak :) tak jak pisałem zapewne jeszcze przez 2 lub 3 miesiące będę focił Canonem 100D zapewne potrzebny będzie zakup adaptera??? https://www.astroshop.pl/pierscienie-t2/ts-optics-adapter-2-do-canon-eos/p,43687#tab_bar_1_select

Edytowane przez DaleCooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te pytanie o adaptery i złączki musisz zaczekać na podpowiedzi doświadczonych astrofotografów refraktorowców. Ja mam Newtona więc nie w temacie.

Najpopularniejszym wyborem do tego apo jest WO FF III x0.8 wraz z adapterem T2/Eos.

Ale przy tym zestawieniu odległość matrycy od reduktora nie jest optymalna i może przydać się złączka regulująca, daje płaskie pole na 85% kadru z asp-c.

Tyle wiem z badań ludzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.