Skocz do zawartości

Plama na zwierciadle


Daedalus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem który powstał podczas czyszczenia zwierciadła, na początku miałem trzy małe plamki na zwierciadle i próbowałem je wyczyścić za pomocą wódki 40% i na skutek mojego czyszczenia powstały takie wielkie plamy jak na załączonych zdjęciach, i nie wiem jak się ich pozbyć, gdy przetrę je watą to stają się mniej widoczne ale tylko na chwilę. Prosiłbym o jakieś porady jak to wyczyścić.

3_167_thumb.jpg

 

1_327_thumb.jpg

 

2_103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wata jest za ostra do czyszczenia lustra i nie zbiera zanieczyszczen jak sprana szmatka z flaneli . W najlepszym wypadku jakies zanieczyszczenie rozsmarowales na lustrze . Sprobuj umyć lustro - ludwik z destylowaną / nie odmineralizowaną /wodą czy czymś lepszym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wata jest za ostra do czyszczenia lustra ....

 

Bzdura :roll: mam nieutwardzoną powłokę alu i przy pomocy waty nie udało mi się na nim zrobić ani jednej rysy o co szmatką nie ma problemu, ba wręcz powłokę bym starł.

 

To co pokazuje kolega wygląda jak uszkodzona powłoka a nie plama :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Koledzy :roll: to jest plama tłuszczu zapewne z paluchów i waty roztarta tylko watą z wódką, pozostaje to teraz domyć detergrntem z wodą lub letnią wodą destylowaną z szarym mydłem i powinno być po problemie :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem zwierciadło w przegotowanej letniej wodzie i plamy mi zeszły ale zato pojawiły się zanieczyszczenia po wyschnięciou wody, czy jak umyję to jeszcze raz w wodzie a potem wypłukam w wodzie destylowanej to nie będzie tych smóg? A czy woda utleniona także nadaje się czy uszkodzi mi zwierciadło?

1_167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak umyję to jeszcze raz w wodzie a potem wypłukam w wodzie destylowanej to nie będzie tych smóg? A czy woda utleniona także nadaje się czy uszkodzi mi zwierciadło?

 

Człowieku przecież ludzie pisali Ci po polsku, że masz użyć wody DES-TY-LO-WA-NEJ, a nie przegotowanej tym bardziej niech cię ręka boska broni przed wodą utlenioną. Co ci w ogóle przychodzi do głowy.

No i zapamiętaj, że na stacji beznzynowej nie dostaniesz wody destylowanej tylko demineralizowaną, a to zasadnicza różnica i nie jest to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawde jest z watą ? Rysuje czy nie a może szmatka flanelowa . Też mam lustro nieutwardzone aluminizowane w tym samym miejscu . Watą nie sprawdzałem tylko spraną flanelą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja postaram się krótko napisać jakieś wnioski z tego co pamietam. Dyskutowaliśmy na temat wody demineralizowanej i destylowanej. Wyszło, że jeżeli demineralizacja jest zrobiona dobrze to prawie nie powinno być róznicy. Problem polega na tym w jaki sposób ocenić czy kupiona woda demineralizowana, destylowanej zresztą to takze dotyczy jest odpowiedniej jakości (czystości). Wyszło, że woda kupowana na stacji benzynowej nie zawsze jest taka jaka być powinna (czysta). Wniosek z tego płynie taki ze należy zakupić wodę demineralizowaną lub destylowaną naprawdę z dobrego źródła lub poprosić w jakimś laboratorium gdzie mają destylarkę. Wprawdzie Cygnus twierdzi, ze woda destylowana w destylarkach przemysłowych moze zawierać miedź ale ja mysłę ze tej miedzi to będą naprawdęśladowe ilości.

Najlepszym rozwiązniem było by przedestylowanie sobie literka wody w destylace ze szkła.

 

Zasugerowałem zastosowanie wody z filtra o odwróconej osmozie ale w praktyce nie wiem na ile taka woda jest czysta. Jezeli ktoś będzie robił taki eksperyment to filtr nie może mieć mineralizatora.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Celuloza ma twarde włókna i czyste aluminium rysuje bez problemu a utwardzone jeśli pod jej włókna dostanę się twarde cząstki mineralnego kurzu więc też trzeba to robić na mokro, bardzo delikatnie, z wyczuciem i zachowanim daleko idącej czystości :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma na myśli czyszczenie na sucho syfu z lustra to nie ma takiego materialu który nie zostawi rys bo to kurz i pylki rysują a nie wata albo szmatka. Zawsze najpiierw wodą a kiedy juz optyka czysta mozna ewentualne zacieki i plamy czyścić watą, nie ma prawa zrobić ani jedej rysy.

 

 

Jak naprawde jest z watą ? Rysuje czy nie

 

Miałem nie utwardzone lustro i czyściłem je watą- niestety troche sie porysowało, a nawet bardzo :salu:

 

To jeszcze zależy jak dobrze jest zrobiona nieutwardzona powloka. Bywają takie ze nie da się ich nieporysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.