Skocz do zawartości

KALENDARZ


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzpaniałego zdjęcia SATURNA z sondy Cassini zrobiłem kalendarz.

Format 70 cm (szerokość) x 27.5 cm (wysokość)

W lewym górnym rogu tekst Polskie Towarzystwo Miłośników Astronautyki

W prawym dolnym rogu - tekst Cassini Mission to Saturn, Jet Propulsion Laboratory i logo NASA

W prawym górnym rogu wielkimi literami 2005

Miesiące I - VIII na lewym skraju (nie przesłaniają Saturna), IX-XII na środku po prawej - pod saturnem.

 

Wydrukowałem na foto-papierze - jest fantastyczny.

 

Gdyby było 100 chętnych po 10 zł to byłby możliwy profesjonalny druk w drukarni.

 

Nie robię linka ani nie załączam zdjęcia bo na razie nie działa.

Jak tylko zacznie działać grafika to dam obrazek.

 

P.S.

Zabiorę na zebranie PTMA w Lublinie, 14 stycznia.

 

 

Aha.... Jeśli bym bardzo się sprężył mógłbym zrobić kalendarz forumowy ale JEDNOKARTKOWY, w typowym formacie.

Głóny kłopot to byłby wybór ilustracji :)

 

Koszty druku profesjonalnego byłyby podobne - zwrot kosztów od 100 szt. po 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdzam czy będzie zapotrzebowanie na 100 egz, bo tylko wtedy zamówię druk w zakładach graficznych!

Dlatego ew. zapotrzebowanie proszę na priv!

 

Jeśli zapotrzebowanie będzie małe - możliwe będzie wykonanie amatorskie ale to już nie to!

 

Zauważyłem, że przy przygotowywaniu postu podgląd nie pokazuje obrazków!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da radę przesunąć "wrzesień-gudzień" bliżej logo NASA z "Cassini mission to Saturn"? Jest tam trochę miejsca to może by się jeszcze sierpień zmieścił?

 

Ale i tak bomba :)

 

P.S. Podtrzymuję moją chęć na ten kalendarz.

P.S.2. Prośba o nr konta to był tylko mały żarcik :D . Doskonale rozumiem, że na konkrety jeszcze trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zmian -

wydawało mi się że wrzesień - grudzień mógł być bardziej w prawo ale sierpień i tak bym zostawił tam gdzie jest.

A po zastanowieniu nic bym nie zmieniał!

 

W sprawie JAK UDOSKONALIĆ będzie tyle zdań ilu dyskutantów więc nie przyjmuję wniosków w tej sprawie.

 

Aha... Jeśli ktoś zauważył sześć piątków w pierwszym kwartale zaznaczonych kolorem - tak to właśnie jest, to terminy zebrań Lubelskiego Oddziału PTMA

:rolleyes:

 

Co do tego gdzie podpiąć - nie wiem.

Chyba może być tu gdzie jest, dziękuję, Jesion! :D

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus - a czemu nie wstawiasz sobie avatarka - czyli fotki przy nazwie?

Musisz zaktualizowac swoj profil - tzn nie "musisz", ale dobrze by bylo :)

 

A tak w ogole - widziales:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=Stats

 

:lol:

 

1) Gdyż ponieważ..... nie miałem ze sobą fotki, podobnie jak kalendarza. Teraz mam, więc dostawiam!

 

2) Widziałem, widziałem, jakoś mi się nawinęło! Chyba zaśmiecam to forum :(

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej!! cygnus właśnie rozsyła peemy, że się chętnych uzbierało tylko niecałe 30 osób :( i dlatego niestety, musi zrezygnować z profesjonalnego druku tego kalendarza :Cry:

 

drodzy astro-forumowicze litości trochę, cygnus tak się napracował, a Wy nic?

 

powiem więcej, uważam nawet, że to powinien być astroforumowiczowski obowiązek posiadanie takiego kalendarza !!! :szczerbaty:

 

przepraszam za te krzyki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jak cena bedzie w przyblizeniu, bo sam sie zastanawiam czy sobie nie wydrukowac indyidualnie na moim ploterze?

NA PLOTTERZE????? :buahaha: Powiedz, że żartowałeś?

 

Troszkę przeedytowałem, dodałem SONDĘ CASSINI z HUYGENSEM, po prawej stronie przed pierścieniami, usunąłem JPL i dodałem logo ESA.

Miesiące XI-XII dałem trochę w prawo ale niedużo.

 

Sprawdzałem szczegóły w drukarni - kreda dwustronna błyszcząca foliowana 200 g/m2, metalowa listwa na górze i na dole. Aha, szerokość 68 cm, nie 70. Ten WYKOŃCZONY wariant musiałby wyjść 100 szt. po 12 zł (+ VAT) czyli ca 15 brutto żebym dostał zwrot kosztów.

Moim zdaniem nie ma szans na 100 sztuk, już nie zbierzemy, jest już za późno.

Ale oczywiście NIE ZAMYKAM REKRUTACJI, proszę się dopisywać. Ale nie na PW (chyba, że ktoś chce więcej sztuk) bo tam jest naprawdę niewiele miejsca na listy!

 

Miał być kalendarz forumowy robiony ale nie wypalił. Dlatego ten mój pomysł okazał się po herbacie. Nie mieszałem się jako nowicjusz w Forum, ale z wykonawstwem nie miałbym żadnych problemów.

 

P.S. Proszę się nie dziwić lekko pływającej cenie, co innego podają w drukarni jak zasięgam informacji, co innego przy ustalaniu wszystkich szczegółów: rodzaj papieru, wykończenie. Na początku myślałem wyłącznie o samym wydrukowanym na kartonie obrazku, teraz - o wykończonym (zgodnie z sugestią Janusza_P) kalendarzu.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy astro-forumowicze litości trochę, cygnus tak się napracował, a Wy nic?

 

Nie przesadzaj, zrobiłem to DLA SIEBIE więc po co ta litość? Uważasz pomysł za litości godny?

Pomysł, żeby się podzielić wynika z charakteru FORUM, no i z upadku projektu KALENDARZA FORUMOWEGO :(

 

Nie wykluczam, że koniec końców w czynie społecznym dam pełnoformatowy plik do zamieszczenia w DOWNLOAD, ale sam bym wolał mieć profesjonalnie zrobiony w drukarni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, zrobiłem to DLA SIEBIE więc po co ta litość? Uważasz pomysł za litości godny?

Pomysł, żeby się podzielić wynika z charakteru FORUM, no i z upadku projektu KALENDARZA FORUMOWEGO :(

...

 

 

a brońboże, żeby mi to nawet przez myśl przeszło, chciałem tylko, tym apelem, poruszyć "zatwardziałe" :) serca forumowiczów, jeżeli, tak to odebrałeś, to bardzo przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo obrażać, tym bardziej Ciebie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję może by ktoś pogadał z Januszem i może by go namówił zeby kupił z 50 sztuk :Boink: U niego w sklepie to się rozejdzie jak świeże byłeczki da sobie po 20 zł za sztuke i zarobi na tym troszke :D Jak będe u Janusza w piątek to z nim pogadam B) Recenzja rozmowy już niebawem :ha: Oj Janusz zlituj się :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi :mellow: a jak myślisz o czym z Cygnusem rozmawiamy już od 2 dni i nocy :Salut:

Dopracujemy tylko szczegóły to będzie taniej i więcej dla wszystkich, nie uzyskałem jeszcze tylko odpowidzi od Cygnusa o prawa do wydruku związane z obrazkiem z Casiniego bo sam nie jestem dobry w te prawne klocki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorki niewiedziałem Janusz ja już rezerwuje jeden  :Beer:

Aktualna redakcja wygląda TAK:

post-910-1106776704_thumb.jpg

 

Mój wkład to kompozycja całości - tytuły, złożenie elementów, układ miesięcy.

Wszystkie elementy graficzne wzięte są z internetu.

Myślę że komu się to spodobało to już sobie sam zrobił.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.