Skocz do zawartości

Asteli


Minner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wlasnie skonczylem pisac moj maly program astronomiczny ASTELI do obrobki zdjec astronomicznych. Pisalem go w 4 dni i jest to wersja 1.0 . Prosze o pisanie wszelkich sugestii, problemow itd. Jezeli program sie spodoba i bedzie przydatny to pomysle nad rozwijaniem go.

Milego korzystania z programu :)

Asteli_1.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestujcie i ocencie na tym watku. Jezeli okaze sie przydatnym i dobrym narzedzien podwiesze w download.

A może chociaż wypiszesz słów parę CO ON ROBI (ten program).

Jakoś chęć sprawdzania wszystkiego bojem minęła mi, jak po dyskietkach z shareware przyszła moda na CD z shareware...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopiowałem z info programu mam nadzieje, że autor sie nie obrazi. :rolleyes:

 

PRZEZNACZENIE:

Program sluzy do eliminowania "zaklocen" z roznych zdjec.

Program byl robiony z mysla o zdjeciach astronomicznych, z niebem

i cialami niebeskimi w planie, wiec nie gwarantuje poprawnego

dzialania programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje bardzo ważnej opcji CTRL+Z tak zwany undo.

Sluszna uwaga. Dziekuje za nia i w nastepnej wersji napewno dodam taka opcje.

 

A mi nie chce się otworzyć archiwum. Pisze, że wystąpił błąd i jakieś ndzwyczajne zamknięcie archiwum. Program Win Rar.

Nie wiem dla czego tak sie dzieje ale na wszelki wypadek daje do sciagniecia takze wersje spakowana w *.rar.

 

Przekopiowałem z info programu mam nadzieje, że autor sie nie obrazi. :rolleyes:

jasne, ze sie nie obrazi :)

Edytowane przez Minner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego tak sie dzieje ale na wszelki wypadek daje do sciagniecia takze wersje spakowana w *.rar.

Sorry, ze nie dalem *.rar w tamtym poscie, ale dopiero zobaczylem ze sie nie da dawac zalacznikow w formacie *.rar, a edytowac tamtego posta juz nie moglem niewiem czemu :/ daje wiec tu linki do programu w formacie *.rar i *.exe zeby juz niebylo problemow.

 

Linki:

Wersja RAR

Wersja EXE

Edytowane przez Minner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mi się nie przyda, bo ja to nie robię zdjęć astrologicznych. I w ogóle on trochę dziwnie działa, jeśli już zadziała :rolleyes: No więc Minner musisz jeszcze trochę nad tym programem popracować, do 15. jeszcze 6 dni, trochę czasu jest :D No i jak już koledzy mówili, musisz zrobić opcję cofnij, koniecznie, fajnie by jeszcze było, jeśli byłbyś w stanie zrobić filtry, np o jakimś określonym kolorze, takie półprzezroczyste, chyba wiecie o co chodzi. Zdjęcia mogłyby być wtedy interesujące.

Edytowane przez Bienio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program mi się nie przyda, bo ja to nie robię zdjęć astrologicznych.

heh... nikt nie robi zdjec astrologicznych, jak juz to astronomiczne bo to jest wogole co innego :) z biegiem czasu kolejne wersje bede sie staral przystosowywac do wszelkiej jakosci zdjec, rysunkow (nie tylko astronomicznych)

 

I w ogóle on trochę dziwnie działa, jeśli już zadziała  :rolleyes:  No więc Minner musisz jeszcze trochę nad tym programem popracować, do 15. jeszcze 6 dni, trochę czasu jest :D

Wiem wiem. Program nie jest dopracowany, bo byl robiony z nudow i chcialem go jak najszybciej skonczyc. Teraz bede wypuszczal coraz nowsze wersje, bardziej dopracowane, co pozwoli na wyeliminowanie bledow i ogolne polepszenie pracy programu.

 

No i jak już koledzy mówili, musisz zrobić opcję cofnij, koniecznie, fajnie by jeszcze było, jeśli byłbyś w stanie zrobić filtry, np o jakimś określonym kolorze, takie półprzezroczyste, chyba wiecie o co chodzi. Zdjęcia mogłyby być wtedy interesujące.

Co do opcje cofnij to bedzie ona juz w najblizszej wersji, a co do filtrow to nie za bardzo wiem oco chodzi. Zabarwienie obrazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl robiony z nudow i chcialem go jak najszybciej skonczyc.

No i widzisz? Na złe to wyszło, teraz będziesz musiał nową wersję robić, tylko rób ją powoli i starannie :D

a co do filtrow to nie za bardzo wiem oco chodzi. Zabarwienie obrazka?

Tak jakby. Powiedzmy masz zdjęcie jakiegoś domu. Nakładasz na niego filtr czerwony. Widzisz kształt domu itd., tylko wszystko jest bardziej czerwone. Taki efekt jest chociażby w photoshopie. Nie wiem jak to wytłumaczyć, po prostu musisz zrozumieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak całkiem to na pewno na złe nie wyszło bo nie trzeba robić wszystkiego od nowa, wystarczy tylko usprawnić istniejącą, podstawy już są :D

 

co do filtrów moim zdaniem jest to jakbym w moim programie VS (o gwiazdach zmiennych) dało możliwość liczenia liczby Wolfa, program z idei ma służyć do eliminowania zakłuceń a nie do kolorowania fotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest NIEPOWAŻNE.

Podobnie jak zdjęcie TO MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE, całkiem nie ostre, poruszone itp.

 

Jeśli dajesz do testowania publicznego w sieci program, to najpierw go zrób tak, żebyś już sam nie mógł nic w nim poprawić albo jeśli Ci się skończą pomysły co jeszcze powinien ten program robić!

Ale wtedy zaznacz że to wersja ALFA, jakiś szkic czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dajesz do testowania publicznego w sieci program, to najpierw go zrób tak, żebyś już sam nie mógł nic w nim poprawić albo jeśli Ci się skończą pomysły co jeszcze powinien ten program robić!

Ale wtedy zaznacz że to wersja ALFA, jakiś szkic czy coś...

Ale najpierw wolalem sprawdzic czy wogole takie cos bedzie choc troche przydatne. Bo jakbym robil to kilka tygodni i by sie okazalo ze robilem to na marne to by lepiej bylo zajac sie czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.