Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Turkach (czy jakoś tak) ,ale łuna od miasta na południowym niebie to jednak spora przeszkoda.

Dlatego pozwoliłem sobie narysować uksztaltowanie terenu aby pokazać że Zalesie jest w dołku i Lublina i lubartowa (światła) mało co widać max 20stopni a może mniej. 20 lat temu było dużo ciemniej, ale jest kilka fajnych polanek w lesie (Lasy Kozłowieckie) gdzie można drogą asfaltową podjechać na niezłe obserwy ciemność na 6-stkę. Trzeba tylko wziąć coś na komary no i chyba jakieś pozwolenie od leśniczych bo jak zwykle się czepiają za wjazd do lasu-w pewnym momencie asfaltówki wiodącej do Starego Tartaku jest znak zakaz wjazdu wszelkich pojazdów :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie! Przed chwilą zamieściłem swój pierwszy post, więc czas chyba przedstawić się w tym dziale. Pochodzę ze Żnina. Związany od 1997 roku z Niedźwiadami, obecnie PPSAE. Mam problem (a właściwie miałem:)) z wyborem sprzętu i dlatego tu trafiłem, z czego jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że na długo zostanę. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, a w szczególności tych znanych osobiście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jestem nowa ale mam nadzieję, że szybko się tu zadomowie.. Jeśli chodzi o muzę to jestem fanką Andrzeja Piasecznego.. Lubię poznawać nowych ludzi.. Pochodzę z Warmi i Mazur, okolica Olsztyna.. Jeszcze nie przyswoiłam sobie zasad tej stronki ale szybko się uczę, więc mam nadzieję że ta stronka będzie jedną z ulubionych.. :rolleyes:

post-2487-1141070399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jestem nowa ale mam nadzieję, że szybko się tu zadomowie.. Jeśli chodzi o muzę to jestem fanką Andrzeja Piasecznego.. Lubię poznawać nowych ludzi.. Pochodzę z Warmi i Mazur, okolica Olsztyna.. Jeszcze nie przyswoiłam sobie zasad tej stronki ale szybko się uczę, więc mam nadzieję że ta stronka będzie jedną z ulubionych.. :rolleyes:

 

jakież może być elastyczne podejście do >gwiazd< :D:banan::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Witam wszystkich!!!

 

Wiehu (no tak sobie wymyśliłem) z Trzcianki koło Piły. 41 lat, żona, dzieci. Prowadzę firmę reklamową plus mały ośrodek wodny plus buduję łodzie i jachty. To moje pasje.

 

Astronomia od dzieciaka mnie interesowała, czytałem na bieżąco prawie wszystko, co ukazało się po polsku do końca lat 80-tych.

Ale dopiero niedawno zorientowałem się, jak bardzo mnie pociągają obserwacje. No i kombinuję. Mam na dobry początek lornetkę, Tała Alkora i Skyluxa. Za ten ostatni teleskop chylę głowę przed Tomkiem z Poznania, który przeczytał mój post na astro4u i... pożyczył mi swego Skyluxa... na pół roku, abym w tym czasie odłożył na naprawdę porządny sprzęt. Dzięki, Tomku!!! A na sprzęt uzbieram.

W Trzciance mam znakomite warunki obserwacji - niebo jest rzeczywiście ciemne. Ale mam "na oku" pewną inwestycję, która może dać w efekcie znakomitą miejscówkę do spotkań nawet w szerokim gronie. Jeszcze lepsze niebo !!! No i będzie jakaś infrastruktura do przeżycia dni paru.

 

Forum czytam z dechem zapartym już od kilku miesięcy. Oj, przydaje się ta lektura. Podziwiam wielu z was za wiedzę, czas i odwagę. Nie każdy potrafi pomóc innym ludziom. Choćby postami...

 

Pozdrawiam wszystkich astromaniaków razem i każdego z osobna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trzciance mam znakomite warunki obserwacji - niebo jest rzeczywiście ciemne. Ale mam "na oku" pewną inwestycję, która może dać w efekcie znakomitą miejscówkę do spotkań nawet w szerokim gronie. Jeszcze lepsze niebo !!! No i będzie jakaś infrastruktura do przeżycia dni paru.

 

Czy to znaczy , że można byłoby u Ciebie jakiś zlocik zrobić?

Kusząca propozycja :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zlocie myślę :rolleyes:

 

 

saywiehu dobrze prawi. W okolicach Trzcianki niebo jest na prawdę wysmienite. Wiem, bo mam dzialke "po sąsiedzku" (okolice Człopy, tuz przy DPN) gdzie siedze przez prawie cale lato i obserwuję. Uważam ze to było by swietne miejsce na zlot, zwlaszcza dla astroludzi z północnej częsci PL.

 

Witam i pozdrawiam sąsiada! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na mnie Będę się powtarzał Ale też lubiałem zadzierać głowę do góry : :ha: Mieszkam w Gdańsku i niedawno kupiłem używanego Uboota na razie to tyle.

 

Załóż nowy temat i napisz coś o swoim teleskopie: jaki model lustro (średnica) system Newton czy Cassegrain itd. _ może fotki jakieś .

 

PS. Witam serdecznie na forum , ja też mam u Newton 170x900 :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż nowy temat i napisz coś o swoim teleskopie: jaki model lustro (średnica) system Newton czy Cassegrain itd. _ może fotki jakieś .

 

PS. Witam serdecznie na forum , ja też mam u Newton 170x900 :D

 

 

 

Witam również nowego użytkownika Uboota:)

Dobra rada na poczatek musisz byc dzielny,poniewż przyznales sie,że posiadasz sprzet ze stajni UNIWERSAŁ :szczerbaty: My U-bootowcy musimy trzymac sie mocno :Beer:

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Z kilkoma osobami mialem już przyjemnosc rozmawiac.

Jestem z Przygórza, granice Kotliny Klodzkiej, Gory Sowie. Co do sprzetu, narazie zbieram kaske ale niedlugo ....

Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich, szczegolnie Ori :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Super, że Dolny Śląsk rośnie w siłę :)

 

A Radek mnie zaskakuje w wyborze swoich miejscówek. Sierpnice ( a właściwie Grządki) to miejsce, gdzie o dłuższego czasu próbuję się wybrać na obserwacje. Tej zimy nawet raz próbowałem tam podjechać od strony Rzeczki, co skończyło się ponadgodzinnym wyciąganiem samochodu z małej zaspy i utratą ochoty na obserwacje...

 

A jak zaswietlenie w Twoich okolicach, Nowa Ruda nie przeszkadza?

Edytowane przez teha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników !

Może na początek przedstawię się i powiem kilka słów o sobie :

Nazywam się Krzysiek i mieszkam w Lublinie. Aktualnie jestem w 2 klasie liceum. Już od dziecka interesowałem się astronomią (obserwacje za pomocą lornetki prowadze od około 2 lat), a ponadto pasjonuję się komputerami i sportem. Dotad raczej nie brałem aktywnego udziału w dyskusjach (o czym świadczy liczba postów = 2 :D ), ale mam nadzieję że się to zmieni B) Niedługo zakupie pierwszy teleskop i pewnie zaczne się udzielać częściej na forum (na początek pewnie z zapytaniami o sprzęt i obserwacje, ale z czasem...).

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.