Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zachodzące Słońce widziałem parę razy refraktorkiem 60/700 (stare dzieje ;)) kilkadziesiąt sekund przed zachodem. Było przesłonięte chmurami, oparami miasta. Nie raziło nawet trochę, ale i tak żałuję że takie rzeczy robiłem... Głupi był człowiek. Dzisiaj przenigdy bym nie spojrzał na Słońce bez filtra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nazywam się Paweł Szczepaniak interesuje się Astronomią około od miesiąca zainteresowało mnie to jak oglądałem filmy (np. Uderzenie Komety itp.). Mieszkam w Wodzisławiu Śląskim (Jeśli ktoś też tam mieszka niech napisze).

 

Mam jeszcze pytanie, bo jeszcze nie mam Teleskopu albo lunety ale mam Lornetke i nie wiem czy mi narazie wystarczy.

 

Pozdro. Itachi Uchiha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum.

Dwa dni temu kupiłem mój pierwszy teleskop Celestron, Omni XLT 150.

I tyle, bo pogoda nie przychylna i jedyne, co mogę to sobie na Niego popatrzeć :-((

Pozdrawiam Wszystkich i życzę dobrej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetkę dostałem na urodziny od dziadka, a ta lornetka kosztowała około 45zł - 55zł i nie z bazaru ale lornetka jest super.

:D Czesc ! Jest to moj pierwszy post na tym forum, nie bardzo wiem jak sie tutaj poruszac ale poradze sobię. Bogdan 44 lata wiec nie mlodzian, mieszkam w Szczecinie . Pstrykam troszke fotek wiekszość w " niezapomnianych okolicznościach przyrody" / czasami pływam yachcikiem więc mam okazję/. Astronomia zawsze mnie interesowała i chciałbym sie z czasem zajac astrofoto dlatego tu zagladam . Wiem ze znajde tutaj odpowiedzi przynajmniej na kilka pytań . Pozdrawiam wszystkich - Bogdan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Czesc ! Jest to moj pierwszy post na tym forum, nie bardzo wiem jak sie tutaj poruszac ale poradze sobię. Bogdan 44 lata wiec nie mlodzian, mieszkam w Szczecinie . Pstrykam troszke fotek wiekszość w " niezapomnianych okolicznościach przyrody" / czasami pływam yachcikiem więc mam okazję/. Astronomia zawsze mnie interesowała i chciałbym sie z czasem zajac astrofoto dlatego tu zagladam . Wiem ze znajde tutaj odpowiedzi przynajmniej na kilka pytań . Pozdrawiam wszystkich - Bogdan :)

:banan: Oczywiscie ze spalilem pierwszy post bo" cytat sam sie znalazł " - nie wiem w jaki sposob, nie było to moja intencja nastepny wpis mam nadzieje bedzie lepszy- :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na forum od jakiegoś czasu, ale w większości czasu je przeglądam, nawet się nie loguje. <_<

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam :blink:

 

A mój teleskop to 76/700 z kellnerami 25, 16, 6mm. Mam go już od roku.

Mało przez niego widać, M31 trudno zobaczyć. Kątem oka widać że "to" ma kształt galaktyki. :angry:

Ale zbieram na synte 8" :rolleyes:

Edytowane przez Coremeil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.