Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Tomasz.Astronomią interesuję sie około 15 lat.Długi czas obserwowałem niebo gołym okiem i lornetką 8x30.Dopiero od około 3 lat używam teleskopów jeden 15cm drugi 25 cm.

Obserwuję planety,komety,galaktyki,czasem zmienne.

Pozdrawiam wszystkich i życzę czystego czarnego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się pospieszyłem i napisałem pierwszy temat nieprzedstawiając się wcześniej.Nazywam się Gerard Ekwueme i pochodze z Zimbabwe.W wieku 9 lat przybyłem do Polski wraz z rodzicami w poszukiwaniu lepszego życia.Osadziliśmy się na wschodzie Polski w malej miejscowości Dorohusk przy granicy z Ukrainą.Astronomią interesuje się około 20 lat.Przez ten czas nabyłem doświadczenie w dziedzinie wykonywania optyki do teleskopów ćwicząc od dziecka z Ukraincem Dimitrijem Asaturovem.Przez ten okres czasu wykonaem kilkadziesiąt luster o średnicach od 90-350mm,oraz największe zakończone sukcesem 600mm.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem, mam 20 lat, mieszkam w Zbąszynku 80km na zachód od Poznania.

Interesuję się oczywiście astronomią, pracuję, jestem graczem Pol-Teamu w SC.

Od dziecka mnie interesowała astronomia i obserwacja nieba, jednak gdy prosiłem swoich rodziców tłumaczyli że to zbędny wydatek (nie zgadzam się, najlepsza inwestycja dla dzieciaka). Teraz gdy już zarabiam na siebie mogłem sobię sprawić jakieś cacko. Miesiąc temu kupiłem (może nie ambitny i nie super) nawet dobry jak na początkującego Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1141EQ1

Saturna widać dobrze, Księżyc super, sąsiadka... ekhm, a i inne obiekty na niebie są ok, jednak interesuje mnie ulepszenie tego teleskopu i tu mam kilka pytań:

jaką kupić kamerkę do niego za około 300 złotych?

czy opłaca się mi kupywać okulary poniżej 10mm?

jaki napędy do montażu mam wybrać?

czy Szukacz Sky-Watcher 9x50 to dobry wybór?

jakie filrty?

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...a9b3523434dde8f

opłaca się?

co można jeszcze dokupić do niego?

 

(za jakiś czas mam zamiar kupić nowy teleskop, zastanawiam się nad Syntą 8)

 

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez Spychi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zatem wszystkich,chociaż zarejestrowałem się już trochę wcześniej.Fajnie że trafiłem tu tylko szkoda że dopiero teraz a nie 4 lata temu kiedy kupiłem pierwszy teleskop (Bresser Pluto 114/500).Wydałem wtedy sporo ale byłem troche zawiedziony widokami,pech chciał że na telep wpadło jakieś dziecko :szczerbaty: ,stał 2 lata w szafie,w końcu cos się obudziło znowu.Rozłożyłem na części wyklepałem :D ,skolimowałem,poskręcałem,wyczyściłem i tak oto znowu ogarneła mnie pasja obserwacji nieba ale obudziło się coś nowego tym razem ; astrofoto,kupiłem spc900,fitr uv/ir cut,przerobiłem kamerke na sc2 na razie i tak sobie pstrykam :D , może z czasem jakieś eq6 będzie i canaon ale pomału.Jestem nad wyraz wdzięczny wszystkim użytkownikom tegoż forum bowiem nie musiałem jak na razie o nic pytać ,wystarczyło że użyłem magicznego "szukaj" :lol: odpowiedzi na wszystkie pytania które chciałbym zadać już ktoś napisał.Więc nic tylko czytam.Pozdrawiam wszystkich i witam na forum. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja od roku posiadam 13065EQ2 niedawno dokupiłem okulary 4mm i 40mm. Ta czwórka z barlowem daje power 325x co dla tego teleskopu jest lekkim przegięciem. Ale za to jaki Saturnik! :szczerbaty:

Myślę że jeśli chcesz inwestować to warto rozważyć zastosowanie okularków w przyszłym telepie i wyciągnąć odpowiedni kompromis.

Warto może też najpierw zainwestować w montaż jakieś EQ5 albo chociaż 3-2, bo jak zaczniesz powerować to dostaniesz takiej samej delirki jaką mają posiadane przez nas montaże :ha:

 

Pozdrawiam Serdecznie i setek nieprzespanych nocy życzę!

 

Wiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam na imię Tomek i jestem z Zabrza.

 

Za sprawą mojego 7 letniego syna Maćka, który zamiast bajek na dobranoc woli opowieści o gwiazdach i planetach a roku świetlnym mówi "że to stasznie długo" :D powróciła stara pasja z lat szkolnych, kiedy to z prymitywną "lunetą" skleconą ze znalezionej u dziadka w szyfladzie soczewki, okularu z mikroskopu szkolnego i kilku rur PCV spędzałem pod naszym pięknym nocnym niebem całe godziny.

 

Dzieki Maćkowi trafiłem na forum i jestem Mu za to bardzo wdzięczny.

 

Jeszcze raz witam wszystkich

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch astronomia interesuje sie od kąd pamietam a teleskop mam od lutego tego roku wiec jestem "swieżak" mam synte 130/650 mam juz pare udanych obserwacji za soba wiec jak by ktos chciał sie o cos zapytrac lub ma jakies problemy niech pisze postaram sie odpowiedziec

 

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na naszym forum.

Myślę, że każda osoba interesująca się astronomią i posiadająca wiedzę w tej dziedzinie jest mile widziana na tym forum, ale wskazane również jest by posty pisane były w miarę gramatycznie, aby nie obniżać rangi tego forum. Wybacz mi tą dygresję, ale przeczytaj to co napisałeś i wyciągnij pozytywne wnioski.

Z poważaniem - starszy kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.