Skocz do zawartości

drewniany statyw


TomekG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup statywu domojej ZRT457 i zastanawiam się który z poniższych lepiej się sprawdza. Oba mają mniej więcej tą samą wysokość po rozłożeniu, jednak drugi z nich ma wysuwana głowicę - obawiam się że przez to mogą byc większe drgania. Zastanawiam sie także czy głowice tych statywów pozwalają na obserwacje obiektów położonych w zenicie, czy rączka nie będzie blokować?

Pozdrawiam

drewniak_1_.jpg

38706301.jpg

Edytowane przez TomekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku do ZRT oba będą bardzo dobre. Jeżeli nie ma różnicy w cenie lub jest minimalna (powiedzmy 30-40zł) to bierz tą z wysuwaną głowicą. Jak ją wysuniesz to rączka praktycznie nie będzie haczyła przy obserwacjach zenitalnych. Mam taki statyw i jestm z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zdaję się, identyczny statyw (ten drugi od lewej) wbrew pozorom jest bardzo stabilny, wysuwana głowica działa znakomicie i też jest bardzo stabilna.

Dzisiejsze plastikowe statywy pod tym względem nie mają żadnych szans (oczywiście mam na myśli te tańsze)

 

natomiast ustawić w zenicie się nieda - w załączeniu obrazek, chyba że ustawiać odpowiednio wysokość nóżek statywu (ale to już trochę mało bezpieczne dla stabilności)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić, tylko trzeba rączke głowicy skierować do przodu. Jeśli i to nie pomoże, można we własnym zakresie zrobic adapter do mocowania sprzętu na głowicy w ten sposób, by luneta przy poziomym ustawieniu głowicy patrzyła juz pod kątem ok. 15* w górę. Wtedy nie bedzie problemu, nawet jeśli sama głowica nie sięga zenitu. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety według mnie te statywy są zbyt lekkie.To jest dobre do fotografii.Każde dotkniecie i obraz ucieka.Na wiosnę wpuszcze do ziemi ze dwa metry głęboko beton i to będzie statyw chociaż mało mobilny.Nawet rury stalowe bardzo nieprzyjemnie przenoszą drgania chyba żeby nalac betonu do środka.Szyna kolejowa którą mam wkopaną pod antene CB też nie jest zła gdyby nie waga.Może ktoś ma jakiegoś ciekawego " pomysła' Tylko raczej bez odciągów bo się o to w nocy można zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi.Przy przenoszeniu statywu najbardziej trzeba uważać na palce bo ... boli a mam właśnie taki jak Krzysiek.Może obciążać go w środku ciężkosci jakimś kowadłem .Widziałęm że niektóre statywy mają już hak do zawieszenia ciężaru pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz statyw z blokadą nóg, mój takiej nie ma jego nogi latają mi na wszystkie strony, nic już nie mówię co się dzieje, gdy wisi na nim 100mm lorneta <_<

 

Te statywy mają albo fabrycznie łańcuszek albo gdy go nie ma to są uszka gdzie można je zamontować (kupując łańcuszek z metra w Castoramie) wtedy nogi Ci się nie rozjadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety według mnie te statywy są zbyt lekkie.To jest dobre do fotografii.Każde dotkniecie i obraz ucieka.Na wiosnę wpuszcze do ziemi ze dwa metry głęboko beton i to będzie statyw chociaż mało mobilny.Nawet rury stalowe bardzo nieprzyjemnie przenoszą drgania chyba żeby nalac betonu do środka.Szyna kolejowa którą mam wkopaną pod antene CB też nie jest zła  gdyby nie waga.Może ktoś ma jakiegoś ciekawego " pomysła' Tylko raczej bez odciągów bo się o to w nocy można zabić.

Bez przesady, to tylko do ZRT. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.