Skocz do zawartości

Zwroty do TSa


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o podzielenie się informacją jak wygląda sprawa zwrotów do TSa jeśli ktoś przechodził. Niezależnie od informacji którą do nich wysłałem i wciąż czekam na odpowiedź ( dziwie się że od razu nie mogą dostarczyć odpowiedzi), chciałbym to przeprowadzić sprawnie i mieć wszystko przygotowane.

Na ich stronie nie znalazłem informacji niestety.

Czy są jakieś formularze, preferowana forma wysyłki, konkretny adres, może czegoś nie zauważyłem ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Marcin,

 

do każdej przesyłki dołączają formularz zwrotu. Wypełnienie go zajmuje 5 minut. Jest sekcja gdzie podajesz konto bankowe albo deklarację rozliczenia zwrotu następnym zamówieniem.

 

to jest dedykowany adres do zwrotów

ret(at)teleskop-service.de

 

możesz w kopii umieścić bardzo pomocnego Michaela Paura

mp(at)teleskop-service.de

 

albo samego właściciela jeśli sytuacja wymaga eskalacji

wr(at)teleskop-service.de

 

Towar trzeba odesłać w ciągu 2 tygodni, nigdy nie miałem problemów z akceptacją zwrotu a kupuję u nich od 2007 roku.

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 8 może 10 lat wstecz, też otrzymałem puste pudełko. Po wymianie kilku emaili i odczekaniu kolejnych x dni, otrzymałem swoje zamówienie i mini paczuszkę żelków. Tłumaczenie było coś w stylu, że nie mieli na stanie tego co zamawiałem. Dziwna polityka sklepu, może liczą na to, że nikt się nie upomni o swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne sa doswiadczenia roznych klientow TS. Przekonalem sie o tym ok. 2,5 roku temu, gdy zamowilem lornete za ponad 1000 euro - poslali mi uzywana, brudna ,

opakowanie tez bylo brudne i nie fabryczne.  Jakis chyba zwrot od innego klienta, nawet sie nie pofatygowali, by to sprawdzic , przepakowac i dopiero wyslac.

ZADNEGO FORMULARZA ZWROTU WTEDY NIE DOSTALEM.  Moze w tym szalenstwie jest metoda : jednych zadowolic, poglaskac - innych potraktowac po chamsku. 

Zwrocilem lornete, nie dostalem zwrotu kosztow wysylki - a nie bylo to 10 czy 15 zlotych. I tak postapili, mimo pelnej dokumentacji, ktora im posylalem w miare rozwoju

wydarzen , wymiany mailii itp itd. ALE NIEZMIENNIE MI W KORESPONDENCJI PISALI :  Dear Zbigniewie, lub Dear mr Walag , ha, ha !  Cos by na ten temat mogl powiedziec

s.p. Janusz P.  albo szef innego i bardzo popularnego astro-sklepu - ale nie sklepu A. J. !   

 

Alisci  po dwoch latach od tego incydentu z lorneta zamawialem poprzez ten polski sklep  refraktor TS  ED 102/714 mm. Poslali do tego sklepu, do pana AK jakis zwrot od klienta. 

UZYWANY, USZKODZONY OD SRUB LAKIER, BEZ DOWETAILA. Pan AK tylko dal moj adres a w dobrej wierze nie sprawdzal, nie przepakowywal. 

Poniewaz optyka byla dobra, machnalem na to reka a p. AK poslal  mi swoj dowetail a od TS wyegzekwowal ten brakujacy. 

 

 A'propos dear Zbigniewie, dear mr W....   Nigdy nie zapomne MAKSYMY chyba Bismarcka , ktora mi na te okolicznosc przekazal AK ; podaje tylko sens

z Polaczkami to trzeba z usmiechem , do konca, az na gilotyne !!!    Tak w rezultacie czesto postepuja !  Zupelnie natomiast  inaczej teleskopy.austria -  o czym

tez juz pisalem.

HOWGH !!!  :) :) :) 

 

PS. Sprawe lornety opisywalem swego czasu szczegolowo na tym forum - i byla to " saga "  , rowniez w dyskusji o problemie

 

 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.