Skocz do zawartości

Ankieta nr 1


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje ze jednak poprzednio było dobrze a teraz wszystko się zepsuło.

Mam same problemy. Nowe wiadomości się nie pojawiają , forum się nie chce odświeżać ( nawet jak walcze z f5 ) Ciągle mi wyskakują jakieś errory i forum mi się krzaczy. A z prywatnymi wiadomościami to już kompletnie jest coś pomieszane.

 

Być może to wina mojego systemu i kompa ale przed zmianą silnika było wszystko w porządku. Wchodziłem i widziałem nowe wiadomości . Teraz wchodzę i wszystko ciągle po staremu (żadnych nowych wiadomości). Nawet jak już strona główna się odświeży to w działach dalej stan z przed kilku dni.

 

what's the problem ???

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wypowiadać, żeby nie było, że jestem malkontentem, ale widzę, że nie tylko ja nie jestem zadowolony. Poprzednie forum było jasne i przejrzyste i poruszanie się po nim to była czysta przyjemność. Teraz żeby oglądnąć nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty muszę się mocno nagimnastykować i większość po prostu sobie daruję, bo zabiera to za dużo czasu. Poza tym w niektórych działach zostały najwyraźniej wykasowane niemal wszystkie przeszłe tematy (np. Zjawiska Atmosferycznie) a forum chodzi wolniej, tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym jest przeładowane niepotrzebnymi gadżetami, po prostu mało czytelne. Trochę mnie to wszystko zraziło i nie mam już do Forum tyle serca co kiedyś.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wypowiadać, żeby nie było, że jestem malkontentem, ale widzę, że nie tylko ja nie jestem zadowolony. Poprzednie forum było jasne i przejrzyste i poruszanie się po nim to była czysta przyjemność. Teraz żeby oglądnąć nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty muszę się mocno nagimnastykować i większość po prostu sobie daruję, bo zabiera to za dużo czasu. Poza tym w niektórych działach zostały najwyraźniej wykasowane niemal wszystkie przeszłe tematy (np. Zjawiska Atmosferycznie) a forum chodzi wolniej, tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym jest przeładowane niepotrzebnymi gadżetami, po prostu mało czytelne. Trochę mnie to wszystko zraziło i nie mam już do Forum tyle serca co kiedyś.

 

Pozdrówka.

A ja Radku wręcz odwrotnie... widać dogodzić każdemy niemożebnie (jak to mówią Tygrysy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam wszystko oki ale wszystkie kompy w obserwatorium (np. ten przy który jest moim miejscem pracy) mają ten sam problem co DaVe.

 

To tyle

Pozrdawiam

Paweł Maksym

 

PS

W obserwatorium kompy mają Windowsa 98 ale za to oryginalnego ze wszystkimi poprawkami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam wszystko oki ale wszystkie kompy w obserwatorium (np. ten przy który jest moim miejscem pracy) mają ten sam problem co DaVe.

 

To tyle

Pozrdawiam

Paweł Maksym

 

PS

W obserwatorium kompy mają Windowsa 98 ale za to oryginalnego ze wszystkimi poprawkami itd.

 

 

U mnie co drugie odświeżenie strony glownej jest taki błąd

 

"There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here.

 

Error Returned

 

mySQL query error: SELECT pid, author_name, topic_id, post_date, title, name FROM ibf_posts, ibf_topics, ibf_forums Where topic_id=tid And forum_id=id And id<>20 And id<>68 And id<>73 Order by post_date desc Limit 10

 

mySQL error: Otrzymano bł?d 28 z obsługi tabeli

mySQL error code:

Date: Tuesday 18th of January 2005 04:59:33 PM

 

We apologise for any inconvenience "

 

 

To jest z tabelki - NOWE POSTY . Reszta jest kompletnie wykrzaczona i poprzestawiana . Działow wogóle nie wdać . Cieżko to opisać

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne problemy i znalazlem na nie metode (durna bo durna ale skuteczna).

 

Przed opuszczeniem forum wyloguj sie i zaloguj jeszcze raz. Zakladka "pokaz nowe posty" zostanie wyczysczona na null. Wylacz przegladarke i idz do domu spac lub lookac w gwiazdy. Na drugi dzien otworz przegladarke. Dalej bedziesz zalogowany, a w linku "pokaz nowe posty" beda wszystkie "ruszone" tematy. Przeczytaj co cie interesuje i wyloguj sie z forum i zaloguj do forum. Ponownie wyczysciles linka "pokaz nowe posty". Zajrzyj tam za pare minut, o cos sie pojawilo, (nowe posty w temacie oznaczane pomaranczowym kwadracikiem ktory znika po przeczytaniu @). Jak nowych tematow nie ma duzo, to nie wylogowuj sie, tylko co jakis czas odnawiaj ekran przegladarki. Nowe tematy ladnie wpadaja do linka "pokaz nowe posty", a nowe posty w tematach dostaja ladne kwadraciki. Jak w linku "pokaz nowe posty" za duzo juz sie nazbiera, wyloguj sie i zaloguj, to go wyczysci, i tak abarot od nowa. Koniecznie przed dluzsza przerwa na forum, przed zamknieciem przegladarki, wylogowac sie i zalogowac, aby link "pokaz nowe posty" pracowicie gromadzil nam dane na rano.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Wiem, ze to glupawy i ordynarny sposob obchodzenia funkcjonalnosci, ale sprawdza sie rownie dobrze jak stare "pokaz nieprzeczytanie" jezeli przestrzegamy pow. zasad.

 

Ps. Kurde taki post to chyba nie jest dobra reklama nowego silnika :o

 

Edytowalem zeby poprawic interpunkcje.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy zmianach tego typu przez jakis czas zawsze sa u niektorych osob problemy. Przypomnijcie sobie ile bylo marudzenia, jak zmienialem system na phpbb przemo. Mozna cofnac sie do starych postow. Nic sie nie podobalo. Teraz to jest sielanka. Przykre jest tylko to, ze co niektorzy widza tylko wady, ktora jest tylko jedna. Tzn. jest jedna rzecz, ktorej nie ma na nowym forum i nie da sie jej zrobic.

 

Zeby zresetowac bajzel z poprzedniego forum, zrobcie tak:

1. zamknijcie wszystkie okna eksplorera.

2. otworzcie czystego explorera

3. w opcjach internetowych wyczysccie cache oraz cookisy

4. zamknijcie explorera

5. otworzcie nowego i wtedy zalogujcie sie.

 

Jezeli z waszymi kompami jest wszyst ok, to nie ma sily, zeby cos zle dzialalo!!! To najstabilniejszy system boardowy na swiecie.

 

Na swiecie teraz jest masa wirusow, trojanow... ludzie zaczynaja instalowac rozne adawary, firewalle, antyviry itp. Sprawdzicie przypadkiem, czy nie macie czegos takiego u siebie na kompie, czy w sieci. Chodzi np. o blokowanie nieznanych cookisow, etc.

 

Jezeli macie "bejzel" w systemie, to zanim zaczniecie tracic czas na reinstall, sprawdzcie jak sprawuje sie alternatywa dla MS Explorera - Firefox.

 

Polecam. Ja od kilku miesiecy juz uzywam i zniknelo mi pare problemow z kilkoma stronami.

 

Pomijam juz kwestie taka, ze system wisial kilka dni testowo, rownolegle. Jakos nie zauwazylem, zeby ktos wtedy marudzil. Teraz jak jestesmy po kilku dniach non stop 24 godz na dobe roboty. To zaczyna sie... Ehh...

 

Kiedy mielismy 1 raz w tygodniu wywrotke forum, bo jakis pedal haker sie nudzil, to teraz tez juz nikt nie pamieta. To ze explorer non stop sie wykladal przy dodawaniu zalcznikow, tez nikt nie pamieta.

 

I jeszcze uwaga - nic nie poznikalo. W bazie sa wszystkie posty. Pragne zauwazyc, ze to forum jest bardzo elastyczne i mozna sobie sortowac wiadomosci i nie widziec starszych niz np. 30 dni. Ustawia sie to na dole i pewnie tak masz ustawione. Dlatego nie widac starszych.

 

Teoria o wolnym forum tez jest nieprawdziwa. Serwer generuje glowna strone w 0.08 sek. Poprzednia byla generowana prawie sekunde. Tak wiec, to roznica klas.

 

Co do czytelnosci - litosci, trudno mi sobie wyobrazic, ze moze byc czytelniej...

 

Rozumiem, ze wiele osob bylo przyzwyczajonych do pewnego schematu, teraz ulegl on zmianie. Prosze o wyrozumialosc i zastanowienie sie, czy nie da sie nauczyc paru rzeczy od nowa.

 

Pamietajcie tez, ze wy nie widzicie mase rzeczy, ktore dzieja sie jakby w kulisach tego forum. Jako osoba administrujaca tym forum mialem sporo problemow, wlacznie z warningiem od providera, ktory zauwazyl bledy w wywolaniach do baz, ktore nadmiernie obciazaly serwer. Powiem tak, teraz mam 3x mniej roboty, a pewne sprawy rutynowe zalatwiam blyskiem.

 

Na te chwile nie wykrylismy jeszcze ani jednego BUGa w systemie forum. Jezeli taki wykryjemy, producent tego forum zobowiazany jest do poprawki. Niestety internet to nie TV. TV wlaczamy i albo dziala, albo nie. Jezeli nie ma obrazu, to powod moze byc tylko po stronie nadawacy. W internecie tak nie jest. Prawidlowo nadawany "sygnal" od nas, moze byc skaszaniony przez mase czynnikow: korki w sieci, blokady providerow lokalnych, oraz stan komputera odbiorcy. Forum to nie jest normalna strona. Bardzo mocno utylizuje zapisy w cookisach zapamietujac w ten sposob nasze zachowania na forum. Oznacza to, ze w kompie odbiorcy nie moze byc zadnych podniesionych warunkow bezpieczenstwa (w opcjach, lub w sofcie pilnujacym nasza prywatnosc w sieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisalem o systemie forum. Trzeba jednak pamietac, ze my w niego ingerowalismy poprzez dopisanie tych lewych modulow. Oznacza to, ze tu moga byc bledy dlatego prosze o ich zglaszanie oraz dolaczenie najlepiej screenshota.

 

Cos czuje, ze tu moze byc problem. Pytanie tez, czy te bledy pojawiaja sie od jakiegos czasu, czy byly od poczatku?

 

Probuje wywolac u siebie ten blad, ale nie udaje sie. Dlatego potrzebna wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wazna uwaga dla osob, ktore nie odkryly bardzo istotnej funkcji forum. Pytacie mnie na GG, a kiedy pokazuje, to nastepuje zdziwienie, ze cos takiego jest.

 

W zalaczniku jest obrazek pokazujacy pewna ikonke, ktora pokazuje sie w dziale "Pokaz nowe posty". Ten dzial jest bardzo wazny, bo dzieki niemu sledzimy zmiany na forum, widzimy kto, gdzie cos nowego napisal, co sie zmienilo od ostatniej chwili. Wystarczy sledzic pojawiajaca sie pomaranczowa ikonke, aby wiedziec, ze cos jest nowego w danym watku.

 

To ani lepsza, ani gorsza metoda od poprzedniej. Po prostu jest ona inna. Ja przyzwyczailem sie do tego szybko. Jestem przekonany, ze kazdemu sie to uda. Dzieki temu sledze zmiany na forum, nie trace zadnych postow, nie musze nic szukac.

 

Oczywiscie, aby to dzialalo musza dzialac dobrze cookisy i nie byc blokowane na waszym kompie.

Untitled_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie error wyglada tak

1 obrazek to góra strony

 

error1.JPG

 

2 to dół strony

 

error2.JPG

 

sprawdziłem wszystkie ustawienia IE i anitywira , opcje z włączonym i wyłaczonym programem. Jest jak było .

 

 

aha. jak widac forum wogole znikneło

 

pozdr

DaVe

Edytowane przez DaVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem w tym, że w obserwatorium mamy informatyka po wszystkich możliwych kursach Microsoftu i innych. Praktycznie wszystkie kompy są skonfigurowane optymalnie do sprzętu. Na dodatek jest na nich nie tylko IE ale i Mozzilla. Na obu występuje podobny problem (choć mniej drastyczny) jak u DaVe.

Ja osobiście na kompie domowym chwalę sobie maszynkę forum ... no może poza kolorem (ten błękit) ale to drobiazg.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie error wyglada tak

1 obrazek to góra strony

 

error1.JPG

 

2 to dół strony

 

error2.JPG

 

sprawdziłem wszystkie ustawienia IE i anitywira , opcje z włączonym i wyłaczonym programem. Jest jak było .

aha. jak widac forum wogole znikneło

 

pozdr

DaVe

 

U mnie czasami też wyskakuje to co u Dava..

Mam XP + ServicePack2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprzez dopisanie tych lewych modulow

OMG, jak to przeczytałem to od razu skojarzyło mi się z Matrixem :szczerbaty::D

 

 

 

Co do tego buga: Też go raz miałem, bodajże chciałem wyjść z kalendarza. Jednak mi się zdarzył tylko raz.

 

 

 

 

> Jezeli macie "bejzel" w systemie, to zanim zaczniecie tracic czas na

> reinstall, sprawdzcie jak sprawuje sie alternatywa dla MS Explorera -

> Firefox.

> Polecam. Ja od kilku miesiecy juz uzywam i zniknelo mi pare problemow

> z kilkoma stronami.

 

Ja też polecam. To inna klasa niż MSIE. Chociaż osobiście używam "nieco cięższej" Mozilli standardowej (1.7). Miodzio :)

 

 

------------------

 

 

> Mam XP + ServicePack2

Bez znaczenia - problem leży po stronie serwera (server-side), a dokładniej skryptu :)

Edytowane przez CDev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzamy co sie dzieje. Ja tez przed chwila mialem ten sam blad. Wczoraj provider, ze wzgledu na generowane duze obciazenie, przeniosl nas na inny serwer. Cos czuje, ze ten blad zaczal pojawiac sie wlasnie od wczoraj.

 

Sa w tej chwili analizowane 2 mozliwosci:

1. Blad w naszych skryptach (lewe moduly)

2. problem obciazenia serwera bazodanowego (u providera).

 

Jezeli okaze sie, ze nasze skrypty sa ok, bede atakowa providera.

 

Blad wystepuje dokladnie w ramce "nowe posty", czyli cos, co zostalo zrobione przez nas. Podejrzewam, ze to wlasnie w tej czesci czai sie bug.

 

Potwierdzcie mi tylko, czy te bledy sa od poczatku, czy wlasnie od wczoraj, lub kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych starań u mnie nigdy takie błędy nie wychodziły.

Używam tylko i wyłącznie OPERY i WinXP.

Tak jak w astornomii... nie każdemu jest dane zobaczyć jakieś ciekawe zjawisko, trzeba być w odpowiednim miejscu i o właściwej porze.

Liczę że może po modyfikacjach skryptów u mnie coś takiego wyjdzie :Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poczekać aż Adam upora się z nowym obliczem forum.

Należę niestety do tych "niezadowolonych" użytkowników.

Uważam, że poprzednia wersja forum była idealna i wszystko mi tam chodziło jak miód.

Teraz brak mi:

1. Zaznaczenie, który post już czytałem - zmiana koloru tej maleńkiej karteczki i ustawianie się w pozycji ostatnio przeczytanego posta. Cholernie dużo czasu zajmuje szukanie i przypominanie sobie czy już ten post w temacie czytałem.

2. Gdy się wyloguję z forum, a nie przeczytam wszystkich postów, to już mogę zapomnieć o wykazie nieprzeczytanych - nie są zaznaczone.

3. Kiedy przeczytam temat to interesowało by mnie aby zniknął z listy i nie robił sztucznego tłoku w nowych tematach aż do pojawienia się nowego postu w temacie.

4. Po wpisaniu odpowiedzi np. tej ostatniej dziś zginęły mi te "słynne" kwdraciki oznaczające nieprzeczytane posty i mecze się aby przeczytać kolejno wszystkie tematy, bo należę do tych, którzy wszystko przeglądają i czytają.

 

Narazie się MOTAM. :blink:

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem nowicjusz, ale chcę powiedzieć że forum jest za mało przejrzyste. Np. cała astrofotografia czy astronomia praktyczna mogłaby byc w jednym dziale a nie w kilkunastu właściwie nie wiadomo po co - to tylko przeszkadza jak chce sie poczytac i czegos dowiedzieć. Teraz jest pomieszanie z poplątaniem - trzeba to raczej uporządkować i skomasować. To już rok temu na AF było lepiej i prościej a teraz AF zrobilo się jakby hermetyczne dla wybranych.

 

Nie chcę porównywać ale uklad na innych forach wydaje sie znacznie bardziej przyjazny i intuicyjny, a tu trzeba przebijać sie aby cokolwiek znaleźć.

Edytowane przez temp45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wystapienie bledu DaVe dzis na IE6.0 i MS2000+SP2. Po wykonaniu "Odswiez" wszystko Ok. Dodatkowo zalacznik z ostatnim bledem w dziale download:

 

A gucio, nie bedzie obrazka, bo nie pojawil sie panelek zalacznikow. Co jest?! :blink:

 

Nie ma zalacznika bo chyba nie mam tu praw do zalaczania plikow. Screen z errorkiem w watku:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6829

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.