Skocz do zawartości

Sadr i trochę wodoru.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Dawno nic nie fociłem bo teleskopy w dalszym ciągu w serwisach na kolimacji i nie ma czym.

Ale że zaczynam stawiać budkę ( jest już pier i szykuje się podłoga ) postanowiłem potrenować obsługę zdalną sprzętu i automatykę z SGP przez TV.

Zdjęcie powstało zatem w ramach testów zdalnego sterowania wszystkim, jest to RGB z Canona 450D z bardzo zaświetlonego miejsca pod warszawą na dodatek 100 metrów od parku magazynów. (docelowo tylko NB wchodzi w grę z CCD).

Jupiter 37a f 6,5 118x300s ISO 800 Celestron CG5 zebranych w 2 dni.

Nigdy nie zbierałem tyle materiału bo nad wszystkim trzeba było siedzieć, teraz widzę że jeśli się ma możliwość by sesja leciała automatycznie i jedyne co musisz zrobić to wymienić baterie w dslr bo nie ma kłopotów sprzętowych to materiał sam wpada jeśli tylko jest pogoda, teraz się nie dziwie że są tacy co zbierają po 8-10 godzin na kanał  ;-)

Lekkie DDP lekkie odszumianie trochę koloru na gwiazdy i benc, w ogóle to się cieszę że coś tam widać. ;-)

Pozdrawiam.

918942949_NGC6910PNGRGB.thumb.png.0cf2704864e0595d9c1168d32feb9450.png

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, Canon jest zmodowany. ale szczerze w tych warunkach nie widzę żądnej różnicy..zanim naświetli się ten wodór to LP przepala klatkę do tego ta genialna apertura 28mm trochę daje w kość, ja sobie z tym nie radzę, pod lepszym niebem pewnie bym coś ugryzł więcej.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy mocniejszym wyciąganiu wszystko zabija szum a ja go nie chcę..wole gładko..jak sądzę to wina apertury to tylko +/- 28mm bo gdy zbieram materiał 80mm apo to w mgławicach spokojnie łapie się ten wodór w pewnej ilości..tym obiektywem nie mogę zebrać dobrego materiału ;-)

Tu jedna klatka z tego materiału po DDP, nie wiele jest tu, to i niewiele na sam koniec.870066564_NGC6910Subframe(44).thumb.jpg.6261a434e8b756376c8c190d1f59ab95.jpg

Dziś skierowałem obiektyw na trąbę słonia, 15 min expozycja i zero wodoru na subie.

Edytowane przez Selmak
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.