Skocz do zawartości

QHY CFW3-S-US sterowniki Win10


jgoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

czy ktoś korzysta z tego koła na W10 wraz z Maximem, gdzie koło jest podłączone przez USB do komputera?
Próbowałem wszystkie sterowniki z oficjalnej strony i mam problem z uruchomieniem koła.
Mam zamontowaną karuzelę 7x1.25.
Koło da się uruchomić (tak jakby w trybie/sterowniku serial) ale wtedy obsługuje tylko 5 pozycji filtrowych.
Może ktoś poratować sterownikiem i screenami z konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zrobić porządne testy, jakieś 50-70x: włącz setup, podłącz się z kołem, obroc na dowolny filtr, nie zamykaj koła aby dokładnie widzieć czy staje na dobrym filtrze, wyłącz setup. 

Mi czasami zdarzało się że coś było nie tak. Wyoracowalem na to specjalna procedurę. Przed rozpoczęciem naświetlania jakiejkolwiek klatki ręcznie z Maxima musiałem zrobić zmianę filtra z początkowego na jakiś inny dowolny. Bez tego koło mi glupialo. 

Mam nadzieję że to poprawili, ale jeżeli nie to masz przepis jak sobie poradzić. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie robię testy....
Maxim wykrywa koło (z karuzelą na 7 filtrów, więc już jest progress).
Niestety jest pewien problem. Zmiana filtra (z panelu maxima) czasem powoduje przesunięcie się filtru (ale w 90%) słychać tylko lekki świst/zgrzyt silnika i pojawia się komunikat:
image.png.c55bbfe92d5037562e3720e46c87c190.png
Wtedy wystarczy Odłączyć i ponownie Podłączyć zestaw:
image.png.5450a082bcda317e819e238cea62beeb.png
I koło znów się łączy - z tym, że zmiana filtra znów je wykrzacza :/


PS. Aha, poprzednio (przy ustawieniu na 5x filtrów) koło tak się nie zachowywało. Sprawdzę jeszcze jak zadziała to na laptopie i innym kablu.

PS2. Tak, kwestia kabla.

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jgoluch napisał:

Takie przypisanie z automatu dostałem, tak się dzieje przy emulacji COM przez USB.
Zestaw docelowo będzie wpięty wpięty w huba USB (na stałe), a ten do komputera w ten sam port.
O dziwo najwięcej problemów jest z kablem EQDIR a nie z kamerami/kołem/itp.

Bylo sobie zrobić mont po bt, a nie kombinujesz z kable. To dodatkowy element który może zawodzi i tak masz. Ja z BT nigdy nie miałem najmniejszego problemu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem testy i działało z kompa.
W zestawie jak mam wszystko wpięte w HUB USB, to mam również podpięte pod niego zasilanie (aktywny hub).


PS. USB 2.0 w kompie chyba właśnie daje pół Ampera :) Ja podłączam pod 3.0.

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.